Sayfa 1 Toplam 42 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 416 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv’nin ağızda görülmesi

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv’nin ağızda görülmesi

Merhaba,bugün hpv’nin sürtünerek,oral yolla,ve ilişki esnasında bulaştığını biliyoruz. Önümüzdeki hafta leep işlemi olacağım,ama forum da denk geldikçe adına kuruntuda diyebiliriz,ağızda da olabilme ihtimalini düşünür oldum. Gidip ağız kontrolü yaptırmalı mıyım?

Dikkat çekmek isterim ki hpv olduğumu hiç bir belirti olmadan sadece tesadüf eseri öğrendim.
    Bu sebebten ağızda bir belirti aramadan hpv taşıyan kişilerin her ihtimale karşı anal muayene( ters ilişki yaşadıysa) ve oral muayene olmasında fayda var diyebilir miyiz?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv’nin ağızda görülmesi

Oral iliskide bulunduysaniz baktirin agiz a da bence ama siğil yokken nasil bakiliyo bilmiyorum

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Senede bi oral muayene olabilirsinuz. Bana doktorum oyle soyledi

Durum
    Kıdemli Üye

Bu konu beni epeydir düşündürüyor.. belki bir kuruntudur bilemiyorum ama.. bir aydır neredeyse boğazımın görünmeyen derinin de sol tarafında yutkunurken,şarkı söylerken,hatta esnerken dil arkama sert bi cisim diken gibi batıyormuş hissi yaşıyorum. Kbb gittim ama bu konuya yüzeysel bakmayı tercih etti,ve daha tecrübeli bir Kbb gitme kararı aldım. İlk etapta tip 52 idim ve şimdi 56 pozitifim. Hiç siğilim olmadı.. evet lezyonlarım rahim ağzında görüldü ve cin3 idi ama boğazımda bir siğil çıkartmış olma ihtimali beni gerçekten düşündürüyor ve korkutuyor. Hatta istanbul’da bu konuda tecrübeli bir Kbb uzmanı varsa bilgilenmek isterim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Gençler kendinizi boşu boşuna kuruntu yapıp üzmeyin, uykularınız kaçmasın genital bölgede görüldüğü kadar boğaz/ağızda sık görülmüyor hpv. Yine var mı? Evet var çıkabilir, olabilir ama çok yaygın degil.

Hem şöyle düşünün; çok yaygın olsaydı birçok kişi ağzı kanseri olurdu değil mi? Neden rahim ağzı kanseri bu kadar yüksek de ağız kanseri/dil kanseri bu kadar yüksek değil? Çünkü o kadar sık görülen bir şey değil.

İçiniz rahat olsun, yine kontrolünüzü olun ama kuruntu yapıp evhamlanıp kalbiniz pıt pıt atıp korkmayın aynı yollardan geçtim, hislerinizi anlayabiliyorum. 1 kere oral seks yaptınız diye ağzınıza bir şey bulaşmaz o kadar basit olmuyor farklı etkenler de var, ağzınızda o an açık yara olması gerekiyor bulaşması için vs vs.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu beni epeydir düşündürüyor.. belki bir kuruntudur bilemiyorum ama.. bir aydır neredeyse boğazımın görünmeyen derinin de sol tarafında yutkunurken,şarkı söylerken,hatta esnerken dil arkama sert bi cisim diken gibi batıyormuş hissi yaşıyorum. Kbb gittim ama bu konuya yüzeysel bakmayı tercih etti,ve daha tecrübeli bir Kbb gitme kararı aldım. İlk etapta tip 52 idim ve şimdi 56 pozitifim. Hiç siğilim olmadı.. evet lezyonlarım rahim ağzında görüldü ve cin3 idi ama boğazımda bir siğil çıkartmış olma ihtimali beni gerçekten düşündürüyor ve korkutuyor. Hatta istanbul’da bu konuda tecrübeli bir Kbb uzmanı varsa bilgilenmek isterim
    Tip 52den tip 56 ya gecerken farkli bir cinsel iliskide bulundunuz mu? Yeni bi tip mi kaptiniz acaba diye merak ettim. Bide 56 ya gectiginizde 52 yok oldu mu ? Oyle anladim zaten ama teyit amacli tekrar soruyorum

Durum
    ahraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

sürekli soru soruyorum ama yardımcı olursa sevinirim ağzımda dilimin altında siğil benzeri bulgular var büyük ihtimalle siğil hani hpv vücuttan 3 4 yılda atıyorya aynı durum ağız içinde geçerlimi ahcc almayı düşünüyorum ağız içi siğilde işe yararmı cevap verirsen sevinirim

Durum
    Admin

Alıntı ahraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürekli soru soruyorum ama yardımcı olursa sevinirim ağzımda dilimin altında siğil benzeri bulgular var büyük ihtimalle siğil hani hpv vücuttan 3 4 yılda atıyorya aynı durum ağız içinde geçerlimi ahcc almayı düşünüyorum ağız içi siğilde işe yararmı cevap verirsen sevinirim
    Ahraz bana özelden yazdığın için sana özelden cevap verdim.

Siğil olduguna eminsen (kbbye görün canım bi emin ol) evet ahcc kullanabilirsin, agızda sigili olup ahcc kullanan var.
    Sonucta hpv virüsünü yok eden şey, çok güçlü ve sağlam bir bağışıklık sistemi. Imutor vs gibi haplar veya kendi sadece beslenme duzenimizle bagısıklıgı bu kadar iyi hale getiremeyebiliyoruz ama ahcc gerçekten bagısıklıgı tavan yapıyor 2.-3.aydan sonra.
    Ama ağzında sigil varsa o sigillere mudahale ettirmelisin. Ahcc hpv'yi vucuttan atmanı sağlıyor, siğillerin düşmesini değil.

Durum
    Kıdemli Üye

Merv,İlk Hpv dna Testim ; 27.06.19 ; 52 tip saptandı

Bu doğrultuda yapılan kolposkopimin biopsi klinlik bulgusu; 01.08.2019 Tip 56+

Ben hpv olduğumu öğrendiğinden beri zaten hiç bir cinsel ilişkide bulunmadım. Doktorumun bana söylediği o zaman 52 pozitifken bu süre zarfında onu atmış ve ekstra kaptığım 56 da kuluçkalanmasını bitirmiş ve kendisini göstermiş olabilir . Şeklindeydi..

Akıl sır erdirmek gerçekten zor. Forumda 56 tip olup siğil çıkarmış arkadaşlarım var ve ben onlardan olmadım. Boğazdaki sıkıntımı düşünmezsek..

Durum
    Admin

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merv,İlk Hpv dna Testim ; 27.06.19 ; 52 tip saptandı

Bu doğrultuda yapılan kolposkopimin biopsi klinlik bulgusu; 01.08.2019 Tip 56+

Ben hpv olduğumu öğrendiğinden beri zaten hiç bir cinsel ilişkide bulunmadım. Doktorumun bana söylediği o zaman 52 pozitifken bu süre zarfında onu atmış ve ekstra kaptığım 56 da kuluçkalanmasını bitirmiş ve kendisini göstermiş olabilir . Şeklindeydi..

Akıl sır erdirmek gerçekten zor. Forumda 56 tip olup siğil çıkarmış arkadaşlarım var ve ben onlardan olmadım. Boğazdaki sıkıntımı düşünmezsek..
    Ben de tip 56ydım cloud forumda tip 56 olan benim dışımda ilk kişisin.

Bu Konu için Etiketler