Sayfa 26 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu
Toplam 416 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 260 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv’nin ağızda görülmesi

Durum
    lilith35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv’nin ağızda görülmesi

İzmir için önerebileceğiniz doktor var mıdır?

Durum
    Tip16yas35. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba cin 2 cin 3 den leep olmustum.3 smeqrim temiz gelmisti.Son kontrolde ascus sonrasinda biyopsi sonucum cin 1 geldi.Görünürde sigilim yok.Yinede normalden farkli gelen bir yere vulva biyopsisi yaptirdim sonucu bekliyorum.Ağız taramasi yaptirmamistim onu da yaptırmayı düsünüyorum.Ama sigil yokken agız icin nasil bir tedavi izlemeliyim forumda bulamadim

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhabalar, Tip 56 ve Tip 52 kısmına ekleme yapmak istiyorum. Şimdi, bu testler yapılırken kitler bir havuza konuluyor ve bu havuzda bizim DNA ımızda bulunan maddeler belirli numaralara yapışıyor. Örnek olarak bende tip 16 vardı fakat tip 31 e de çok yakın duruyordu. Lakin biraz daha dereceyi yükselttiklerinde en son tip 16 da karar kıldılar.
    Diğer bir konu ise bendeki HPV 16 havuzda ilk dozda görünmedi. Sonra dozu 2. kademeye çektiler yine görünmedi. Sonra dozu biraz daha arttırdılar ve tip 16 çok koyu boyadı ve tip 31 yerine tip 16 yazdılar. Başka bir laboratuvarda ise direkt tip 16 yı yazdılar. Tip 16 yı direkt gören laboratuvar testi 10 günde çalıştı. Çalıştığı kitleri ayrı ayrı havuzladıklarını bu yüzden test süresinin uzun sürdüğünü söylediler. Neyse ne yaptıkları nasıl yaptıkları önemli değil fakat testi 10 günde veren laboratuvarı ilk başta güven olarak biraz hafife alsam da en doğru sonucu onlar verdi. Burada çok iyi diye yazılan bir laboratuvar ismi var. O laboratuvar ise yanlış sonuç çıkardı ve testi negatif verdi. Bu durumda 1 tane laboratuvar negatif (hatalı) , diğeri tip 16 yı direkt verdi, bir diğeri ise bende HPV var(Hangi tip olduğunu söylemedim) iyi bakın dedikten sonra testi özel incelemeye aldılar ve tip 16 yı makinenin dozunu bir kaç kez arttırarak bulabildiler. Bu makinelerin dozları var. Normal rutin zamanda genelde standart dozla bakıyorlar. Lakin özel bir durum olursa farklı kitlerle dereceyi arttırarak detaylı bakıyorlar.
    Bu arada viral yükünüz yoğunsa örnek tip 16 bu çok koyu çıkıyor. Diğer bir örnek sizde Tip 16 ve 52 var diyelim 16 güçlü 52 güçsüz. 52 daha açık kırmızı çıkarken viral yükü güçlü olan 16 koyu kırmızı çıkıyor. Siz 5 ay AHHC aldınız ve viral yük düşmeye başladı fakat test sonucu yine pozitif geldi diyelim. Bu durumda Tip 16 daha az kırmızıya boyadıysa viral yük azalıyor ve atmaya yakınsınız demektir. Bu detayları normalde laboratuvarlar söylemezler ve bu tarz bir sohbete de giremezsiniz. Laboratuvar benim testimi yanlış çıkardığı için beni bir nevi denek olarak kullandılar ve kendi test kitlerini de kontrol ettiler. Benim testim için kitleri satan firma laboratuvara geldi, kalite kontroller yapıldı, benden tekrar tekrar örnekler aldılar ve 1 gün boyunca tüm ekip buna yoğunlaştı. Hikaye enteresan ama bu oldu malesef.
    Bu yüzden birkaç laboratuvarda test yaptırmanızda ve teste gitmeden 1 gün önce duş almamanızda fayda var.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

HPV AĞIZDA GÖRÜLMESİ:
    HPV Ağızda görülmesi konusuna da ekleme yapmak istiyorum.
    HPV nin ağızda görülmesi çok zor. Çünkü ağız mukozası mikropları temizleme üzerine yaratılmış bir mekanizma.
    Genital bölge kadar hassas değil. Zira öyle olsa AIDS ağızdan da kapılır. Fakat ne diyorlar? Eğer ağızda açık yara varsa ADIS kaparsın. Açık yara yoksa çok zor.
    Diğer yandan, eğer ağız mukozası güçlü olmasa dudaktan öpüşerek de AIDS bulaşır. O zaman herkes AIDS olmalıydı.
    Ağız kendini kolay yeniler. Genital bölge kendini ağız kadar hızlı yenilemez.
    Düşünsenize , klamidya, gonore insanın ağzında çıkıyor. Ne olurdu halimiz!
    Ben oral HPV testi de yaptırdım. Ağzımdan 5 adet farklı çubukla her yerinden örnek alındı ve NEGATIF geldi.
    Eğer hala şüpheniz olursa ORAL HPV testi verin ve aklınızdan bu şüpheyi atın.
    Bu arada ORAL HPV sizde pozitif çıktı diyelim. Alkol bazlı propolis kullanabilirsiniz.
    Genelde propolisi siğillere sürüyorlar. Hergün siğile propolis sürülmez fakat hergün propolis içilir.
    Günde 20 Damla Alkol bazlı propolis alabilirsiniz.

Bu arada propolis demişken. Propolis neden bu kadar önemli o konuyu da biraz anlatmak istiyorum.
    Propolis içerisinde CAPE (Kafeik Asit Fenetil Ester) var.
    CAPE vücütta kanser hücresi gelişmesini önleyen en güçlü maddelerden bir tanesi.
    Bunlardan diğeri ise ARTEPILIN C.
    ARTEPILIN C yi bulmak zor. Zira kilosu 50.000 USD ın üzerinde. Konu parası da değil Brezilya'nın bir bölgesinde yılda sayılı miktarda çıkıyor ve gerçek Brezilya Propolisini belirli kişiler alıyor dünyada.
    Şu an Artepilin C içerdiği söylenen propolisler var fakat içerisinde ne kadar Artepilin C var bilemeyiz.
    Lakin CAPE öyle değil. Cape'nin anavatanı her ne kadar YENİ ZELLANDA MANUKA AĞAÇLARI olsa da Türkiye'de de iyi miktarlarda CAPE bulunan propolisler var.
    Ben HPV den önce de 3 yıldır propolis alıyordum
    Propolis tümör hücrelerini bloke eder.
    Bu yüzden HPV olun veya olmayın beslenmenize propolisi mutlaka ekleyin.
    Bu arada alkol bazlı olması önemli. Nedeni ise su bazlı propolisde CAPE miktarı 3 civarındayken Alkol bazlı da 12 civarındadır. Yani 4 katı
    Herkese selamlar , sevgiler

Durum
    Ne olacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba hocam ben 3.5 ay önce şüpheli bir ilişkide bulunmuştum penisimde acik yara vardı ve kadın oral yapti penisine tukurdu kadın hasta olabilir diye korkuyorum ilişkiden 1 hafta sonra penisimde ulser bogaz agrisi eklem agrisi boğazda ucuk peniste yanma kasinti başladı 1 ay sonra dudağımda nokta gibi sigile benzer gibi bisey çıktı dudağımda sigile benzer sey 2 aydır hala duruyor ben 26.gun devlette elisa oldum negatif geldi 61.gun saglik ocağında elisa oldum negatif 81.gun combo oldum negatif 99.gun devlette elisa oldum negatif geldi bi tek hpv testi yapmadım hpv bu kadar erken belirti verirmi yukarda sandığın belirtiler hpv belirtisimi eklem ağrıları gibi tessekur ederim cevaplarinizi bekliyorum

Durum
    Psikoloji0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ne olacak aga bendede aynı sıkıntılar var doktor amiliyat ile patoloji diyor bi özele gelsene bi konusalım senle acaba ikimizinde aynimi

Durum
    Ne olacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Psikoloji yeni uyeyim özele nasil gelcem bilmiyorum

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim ağzımda hpv kesin pozitif test yapmaya bile gerek duymuyorum okadar. Ama nasıl kurtulacam psikolojisi bulaştırma korkusu çok ağır hic iyi degilim napicam bilmiyorum ne kullanayim nasil geçer hep kalacakmi

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ne oldu acaba bi gelişme varmı merak ettim bendede aynı sıkıntı var...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Kızıl mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ağzımda hpv kesin pozitif test yapmaya bile gerek duymuyorum okadar. Ama nasıl kurtulacam psikolojisi bulaştırma korkusu çok ağır hic iyi degilim napicam bilmiyorum ne kullanayim nasil geçer hep kalacakmi
    en azından agzında sigil varsa hem ondan kurtulmak için hem de kesin teşhis için bence bir doktora görün. ağızda hpv herkeste olmuyor.

Bu Konu için Etiketler