Sayfa 41 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 3139404142 SonuncuSonuncu
Toplam 416 adet sonuctan sayfa basi 401 ile 410 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv’nin ağızda görülmesi

Durum
    Happymappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv’nin ağızda görülmesi

Alıntı ThisTooShallPass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    KBB’den çıkar çıkmaz buraya geldim
    Eski mesajlarıma bakarsanız, birçok siğil oluşumu var ağzımda ama çıkmamış deri altında… gibi şeyler yazmıştım. Doktorum hiçbirinin hpv ile ilgili olmadığını söyledi.🥳
    Yumuşak damaktakiler tükürük bezleriyle ilgiliymiş, yanaktakiler için yine bişe söyledi- hatırlamıyorum ama masum şeydi hepsi!
    Sen takıntı yapmışsın, bir sene sonra kontrole gelsen yeter dedi…
    Kanseri falan unut, bir kadının ağzında çıkması o kadar düşük bir ihtimal ki dedi.
    Yutkunurken takılma hissediyorum bazen, onun için mide ilacı verdi. Bu 1-2 aya geçirir dedi.

Diyeceğim o ki, evet kendi bireysel takibimizi de yapalım ama doktora görünmeden psikolojilimizi çökertmeyelim. Kesin şu’dur dediğimiz şeyler bambaşka şeyler olabiliyor!
    Bende bu konuşmaya bir kaç bi şey eklemek istiyorum. Bu arada senin adına aşırı çok sevindim.
    Bende dün gittim kbb doktoruna. Ağzımda aşırı belirgin bi oluşum yoktu sadece bademciklerim de beyaz lekeler oldu sağ da 1 tane solda 1 tane boğaz ağrım vardı ve bir de diş etimde beyaz bi şey çıkmıştı.
    Gittim doktora girer girmez eminim böyle gelen ilk hastanızım dedim ben de küçük bi yerde yaşıyorum çünkü. Doktora bende hpv var ve ağzımdan şüpheleniyorum dedim. Sakince gel bakalım dedi. Boğazımın en içine kadar baktı bende baktım bi şey yok dedi. Sonra beyaz lekeleri sordum yok onlar olur dedi. Diş etindeki ki değil dedi. Sonra zaten ağızda çıkan siğilleri genelde karnabahar görüntüsünde ve belirgin olur benim öyle hastalarım var dedi. B ve D vitaminini yüksek tut sonra bağışıklık yüksek tut uyku düzenine dikkat et eğer için rahat etmezse 6 ay sonra tekrar gel dedi. Tabiki de gidicem. Doktor kontrolünde ilerlemeyi düşünüyorum bende. Boğaz ağrım hala var onunla ilgili bi şey demedi ama kış ayı çok uzun süre geçmezse belki onun için tekrardan giderim. Ayrıca insanlar senelerce ağzında siğil ile yaşıyorlar dedi. Senin de yazını okuyunca bende yazmak istedim.
    Ağız da olsa genital de olsa bu virüsü bağışıklık ile atıyorsun. Tüm doktorlar aynısını diyor. Benim 2-3 gün çok modum düşmüştü ve dehşet stresli bir kaç gün geçirdim genital siğilleri bana selam çaktı ahahah biraz rahatlamak lazım bence.
    Aksi halde her yerime giren ağrıyı bu yüzden sanıyorum saçmaca ..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ThisTooShallPass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    KBB’den çıkar çıkmaz buraya geldim
    Eski mesajlarıma bakarsanız, birçok siğil oluşumu var ağzımda ama çıkmamış deri altında… gibi şeyler yazmıştım. Doktorum hiçbirinin hpv ile ilgili olmadığını söyledi.🥳
    Yumuşak damaktakiler tükürük bezleriyle ilgiliymiş, yanaktakiler için yine bişe söyledi- hatırlamıyorum ama masum şeydi hepsi!
    Sen takıntı yapmışsın, bir sene sonra kontrole gelsen yeter dedi…
    Kanseri falan unut, bir kadının ağzında çıkması o kadar düşük bir ihtimal ki dedi.
    Yutkunurken takılma hissediyorum bazen, onun için mide ilacı verdi. Bu 1-2 aya geçirir dedi.

Diyeceğim o ki, evet kendi bireysel takibimizi de yapalım ama doktora görünmeden psikolojilimizi çökertmeyelim. Kesin şu’dur dediğimiz şeyler bambaşka şeyler olabiliyor!
    Eee biz hep diyoruz sondaki yazdığını! Tecrübe konuşuyor hahaha, neyse sevindim bir şey olmamasına

Durum
    Ne oldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaslar ben cok onceden iliskiye girmistim zaten daha oncede bu sitede deydim hikayemi belki hatirlarsiniz benim dudagimda sigil var haftaya sali doktora gidicem ve 7.seans olucak kryterapi uyguluycak ve sigil gecmedi biraz kuculdu ama yuksek risklimidir bogazimda yada girtlagimda varmidir sadece dudagimda var neden olabilir ne yapmam gerekiyor korkuyorum tessekurler

Durum
    İnanıyorumhemengeçecek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba. Kendimi hastalık konusunda degil de iliskim yuzunden stresli hissediyorum. (Hpvyi su anki iliskimden onceki iliskimden kaptim, bu yuzden etkek arkadasimla hic birlikte olmuyorum ona bulasmamasi icin.) Boyle bir hastaligin varligindan hic haberim yoktu ve sadece bilincli bir birey olmak adina yaptirmak istedim. Cuma günü mavi labda test yaptirdim cumartesi pozitif oldugunu ogrendim. Gunde 2 poset yesil caya basladim.(poset cayda is goruyor mu bilmiyorum cevaplarsaniz sevinirim) Burada birsuru yazi okuyarak time healt Ahcc yi siparis ettim et yiyorum her gun sut icmeye calisagim. Agzimda herhangi bir sorun fark etmedim ancak baktirmami soyledi ayni labdaki calisanlar bende baktiracagim bugun. Smear ve agizdan hpv testini yaptiracagim. Baslangicta 3 sigil fark etmistim ancak sirkeli pamuk beklettim. Derim biraz tahris oldu ama 2 gun icinde tahrisim ve sigillerden 2 si gecmsiti su anda 1 tane sigilim var ve yaktirmak istiyorum ama nereye gidecegimi bilemedim. 23 yasindayim ve 27 yasindan once evlenip hamile kalmak istiyorum. Leep yaptiranlarda hamilelik surecinin zorlu gectgini okudum. Baska boyle sorun yaratabilecek islemler var mi? Neler yapmaliyim? İliskimin bitmesinden cok korkuyorum ve bu sebeple surekli stresli hissedip kendimi telkin ederken buluyorum.

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı İnanıyorumhemengeçecek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba. Kendimi hastalık konusunda degil de iliskim yuzunden stresli hissediyorum. (Hpvyi su anki iliskimden onceki iliskimden kaptim, bu yuzden etkek arkadasimla hic birlikte olmuyorum ona bulasmamasi icin.) Boyle bir hastaligin varligindan hic haberim yoktu ve sadece bilincli bir birey olmak adina yaptirmak istedim. Cuma günü mavi labda test yaptirdim cumartesi pozitif oldugunu ogrendim. Gunde 2 poset yesil caya basladim.(poset cayda is goruyor mu bilmiyorum cevaplarsaniz sevinirim) Burada birsuru yazi okuyarak time healt Ahcc yi siparis ettim et yiyorum her gun sut icmeye calisagim. Agzimda herhangi bir sorun fark etmedim ancak baktirmami soyledi ayni labdaki calisanlar bende baktiracagim bugun. Smear ve agizdan hpv testini yaptiracagim. Baslangicta 3 sigil fark etmistim ancak sirkeli pamuk beklettim. Derim biraz tahris oldu ama 2 gun icinde tahrisim ve sigillerden 2 si gecmsiti su anda 1 tane sigilim var ve yaktirmak istiyorum ama nereye gidecegimi bilemedim. 23 yasindayim ve 27 yasindan once evlenip hamile kalmak istiyorum. Leep yaptiranlarda hamilelik surecinin zorlu gectgini okudum. Baska boyle sorun yaratabilecek islemler var mi? Neler yapmaliyim? İliskimin bitmesinden cok korkuyorum ve bu sebeple surekli stresli hissedip kendimi telkin ederken buluyorum.
    Öncelikle geçmiş olsun. Poşet çay içmemeni, demleyerek tüketmeni öneririm. İçersen düzenli olarak mikroplastik solumuş ve yutmuş olacaksın ki bu da mide, bağırsak ve akciğer sağlığını etkilediğinden bağışlıklığını yorarak zayıflatacak. Yine inek sütü de aslında düşündüğün gibi faydalı bir besin değil. İlla tüketeceksen fermente olarak tüketmelisin. Vitamin seviyelerini kontrol ettirip eksik olanlar varsa takviye kullanman, detaylı muayene olup takipte kalman gerekiyor. Önceliğin ilişkin değil sağlığın olsun, sakin kalmaya çalış ve yapacaklarına odaklan.

Durum
    Yeni Üye

Peki vajinal kontrolde cikan hpv turleri agizda da cikacak mi. Yoksa hic mi birsey cikmamali

Durum
    Yeni Üye

Tekrar merhaba oral olarak 43 tespit edildi. Agzimda herhangi bir sorun yoktu. Vajinal oldugu icin orala da baktirayim dedim. Nasil bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Dusuk riskli kesin kanser yaptirmaz diyip rahatlatabilir miyim

Durum
    Senliand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

16 18 negatif diğer pozitif ne demek ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı İnanıyorumhemengeçecek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba oral olarak 43 tespit edildi. Agzimda herhangi bir sorun yoktu. Vajinal oldugu icin orala da baktirayim dedim. Nasil bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Dusuk riskli kesin kanser yaptirmaz diyip rahatlatabilir miyim
    düşük riskliyse kanser yapmaz merak etmeyin.

Durum
    Senliand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşük riskliyse kanser yapmaz merak etmeyin.
    Merhaba acaba ağızda tedavisi nasıl oluyor bilginiz var mı

Bu Konu için Etiketler