Sayfa 7 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu
Toplam 416 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 70 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv’nin ağızda görülmesi

Durum
    Ecemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv’nin ağızda görülmesi

Öpüşme ile bulaşmaz diye biliyorum ben. Tabi bilir kişi değilim. Ama benim ağzımda siğil olduğunu görüyorum küçük küçük. Nasıl hastaneye gideceğimi bilmiyorum

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Ecemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu belirtiler HPV olduğuna dair yeterli belirti değil. Ama bu salgınlar bittikten sonra oral hpv testi yapabilirsiniz emin olmak için. Ben öyle yapacağım. Ağzınızda aynada baktığınızda küçük siğile benzer pütürcükler var mı?
    Doktora gittiniz mi bu süreçlerden gectigimiz için yazıyorum hergün heryerimi kontroş ediyordum ettikçede yeni seyler görüyordum kontrol etmeyin agızda cok görülen bir virüs degil simdiye kadar forumda bir kaç kişide olmustur bagısıklıgınız için stresten uzak durun düşünmeyin bunu da zaten genital hpvyi düşünüyosunuz

Durum
    Tecrübeli Üye

Hayır gidemedim, ki salgın bitmeden gidemicem ailem ile yaşıyorum. Onları riske atamam birde bunun açıklamasını yapamam😢 kbb doktorunu aradım belirtileri tarif ettim faranjit olmuşsunuz şimdilik test yapmaya gerek yok dedi. Fakat uzaktan anlattığım belirtiler üzerine doktorun söyledikleri içime sinmedi. Hiç. Sinüzitim var tetiklemiştir diye düşünüyorum ama bu gün dilimde küçük beyaz şeyler görmeye başladım. Bağlangıç aşamasındada olabilir. Sürekli sirke ve tuz karışımı ile gargara yapıyorum hafifletiyor boğaz ağrımı.. test yapmadan içim rahat etmicek..

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

arkadaşlar ben de ağzımda HPV olmasından şüpheleniyorum ki çok yüksek ihtimal var çünkü lezyonlarım var daha önce yazmıştım. Bir çok kansere de sebep oluyormuş baş boyun vs.. benim son 1 aydır şikayetlerim var öncesinde kulak ve boyun ağrım vardı şuan için geçtiler. fakat araştırırken gördüm ki burun tıkanıklığı ve kanama da oluyormuş. bugun bu iki belirtiyi yaşadım maalesef Ağız içi HPV olup burun kanaması yaşayan oldu mu acaba ??

Durum
    Hopeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu yanıt beni çok rahatlatıyor Arya ama yutağımda sanki bir daralma var nefes alırken zorlanıyorum ses tellerimde olabilir mi acaba çok endişeliyim günlerdir

Durum
    Hopeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benimde yutağımda ağrı var

Durum
    Tecrübeli Üye

Ses tellerinde olma riski var mı gerçekten. Şu an çok daha endişeliyim😢

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Arkadaşlar görünürde bir lezyonunuz yoksa (siğil varsa dahi yakılır, gerekirse ameliyatla alınır, temizlenir ki ağzınızda her gördüğünüz siğil değildir) yutak-kulak-boğaz ağrısı vs hiçbiri oral hpv belirtisi olamaz, hpv ağrı yapmaz, ülke karantina altında, doktora gitmenin çok zor olduğu şu günlerde birbirimizi paniğe sürüklemeyelim, burası bir moral/destek platformu. Genital hpv gibi oral hpvniz de atılır, genital hpv gibi oral hpvnin de kanser yapması yıllar alır, rahim ağzı kanseri oldukça yaygınken hpv kaynaklı oral kanser (hele de sigara içmeyen birinde) yaygın değildir, iyi beslenin, sigara ve alkol kullanmayın ömür boyu kanser olmazsınız, oral hpvniz varsa atılır gider. Sigaranın kanser yapma olasılığı hpvnin ağzınızda yapma olasılığından kat kat fazladır.

Durum
    mavisiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ankara da test ağız için yaptıracağım bir yer önerir misiniz

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Test yaptirfiniz mi oral hpv var mi siz de
    Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de ağzımda HPV olmasından şüpheleniyorum ki çok yüksek ihtimal var çünkü lezyonlarım var daha önce yazmıştım. Bir çok kansere de sebep oluyormuş baş boyun vs.. benim son 1 aydır şikayetlerim var öncesinde kulak ve boyun ağrım vardı şuan için geçtiler. fakat araştırırken gördüm ki burun tıkanıklığı ve kanama da oluyormuş. bugun bu iki belirtiyi yaşadım maalesef Ağız içi HPV olup burun kanaması yaşayan oldu mu acaba ??

Bu Konu için Etiketler