Sayfa 3 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 416 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv’nin ağızda görülmesi

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv’nin ağızda görülmesi

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki tüm testler aynı merkezde mi yapıldı ve bu süreçte siğiliniz çıktı mı ve son olarak ahcc tarzı bir ürün kullandınız mı?
    Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut virüs yetmiyor gibi bi de tip değiştirme oluyor :/ yani arada cinsellik ya da herhangi bir temas olmadan bu tipler nasıl değişiyor aklım almıyor peki düşük tipliler tip değiştirip yüksek tipe döner mi acaba? Bu konuda bilginiz var mıdır? Ya da ahcc ve diğer takviyeleri kullanırken tip değiştirme olabilir mi gene de?

Tip değiştirme doğru bir tabir mi bilmiyorum. Ama eş değişikliğinin önemine bağlıyorum ben bunu.. 52’den önce de belki bir tür daha taşıyordum ve belki kendi kendime yendim. Belki 52 bir ilkim değildi. Ve dediği gibi ben aslında 52’ile mücadele ederken bir eş değişikliği yaşadım ve o eş değişikliğinden bir de 56 tip’i almış olabilirim,kendi içinde kuluçkalamasını bitirip kendisini göstermiş olabilir. Yani çok muamma,bu virüsler su altından saman yürütüyorlar,ve açıkcası tıp bilmi de bu virüslerden açıkcası herşeyi bekliyor. Ben Ahcc kullanmıyorum. İmutor ve propolis kullanıyorum. Ve alkolü bıraktım. Düzenli beslendim,spor yaptım. Arada bi sigara içerdim kesinlikle ondan ve onun dumanından dahi uzaklaştım.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı sel-mira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya daha once yazmıs ama gözden kaçmış.ben 2017 aralık ayında tıp 73 tu 6 ay sonrasında yıne 73.sonrakı 6 ay (2019 mayıs)56 cıktı ve bu zaman zarfında cınsellık yasanmadı bende anlamıs degılım hala
    Sende de ayni durum olmus olabilir tip 73e negatif oldugun sırada kuluckada olan bi tip aciga cikmistir. Zaman olarak ne zaman ortaya cikacagi belli degil biliyorsunuz bu virusun. Negatif olsak bile negatif sonucumuzu alsak bile bigun yillar oncesinden kaptigimiz bi hpv durup dururken belkide hic cinsellik yasamamisken ortaya cikabilir. Bu ihtimal bile var yani dusuk de olsa. Benm inancim bi tipin baska bi tipe donustugu degilde bu yonde bu konuda.

Durum
    Kıdemli Üye

Aynı fikirdeyim. Bana enfeksiyon hastalıkları doktoru demişti ki( bu arada ilk defa bir doktorun odasında 40 dk kaldım ) hsv’mi değerlendirirken,hpv pozitif geldiğimi iletmiş jineko doktorum kendisine. Ve beni uzun uzun bilgilendirdi,sanırım cinsel enfeksiyonlar alanında doç. İmiş kendisi. “ clouds hanım yani şöyle izah edeyim inanın bu artık tek eşli olmakla,çok eşli olma durumunu aşan bir virüs oldu. Bugün bıraksanız cinsel aktivitenizi yeni bir virüs’e kendinizi kapamış olursunuz doğru. Belki şuan ki mevcut virüs negatife çıkabilir,ki bu bir iyi ihtimal çünkü yaşınız çok genç kesinlikle çıkacaktır. Ama kuluçkalamasını bitirmemiş bir başka tiple 2 yıl sonra karşılaşırsanız neden demeyin,çünkü tek eşli olma veya olmamanızla alakası yok bunun. En son partnerinizin 6 sene önce kaptığı x virüs size cinsel aktifliğinizi bıraktığınızın 3. Yılında süpriz yaratabilir. “ diyerek açıklamış. Kendisi bence çok iyi biri bak şuan söylediklerini hatırlayıp bunu düşündüm 😁 yine bi randevu alayım da gidip adamın kafasını yıkayayım “ hocam bu nası bi şeydir ya “ dicem

Durum
    Özel Üye

Kesinlikle haklisin bencede oyle cloudslove peki bu yaptiklarinla sigillerdeki gelisme nedir? Kac ayda nasil bi gelisme izledin? İmutor propolis ve sporla

Durum
    Özel Üye

Doktora yuzde yuz katiliyorum cloudslove. Aynen randevu al bide ayni esle devam edersek korunmazsak negatif olurmuyuz diye sor benim yerime 😂 iki tarafta tek esli ise birbirlerine surekli gecirip durma ihtimali varmi ayni virusu onuda sor sevdim bu doktorun bakis acisini ben

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklisin bencede oyle cloudslove peki bu yaptiklarinla sigillerdeki gelisme nedir? Kac ayda nasil bi gelisme izledin? İmutor propolis ve sporla
    Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktora yuzde yuz katiliyorum cloudslove. Aynen randevu al bide ayni esle devam edersek korunmazsak negatif olurmuyuz diye sor benim yerime 😂 iki tarafta tek esli ise birbirlerine surekli gecirip durma ihtimali varmi ayni virusu onuda sor sevdim bu doktorun bakis acisini ben
    Merv,benim hiç siğilim çıkmadı ki . Hiç hem de.. ben bu yaptıklarımla sadece Hpv yenmeye çalışıyorum.

Diğer soruna gelince ama tek eşle bilgisi yok bu soruyu cevaplamış bana anlattıklarında “ tek eş çok eşle bir ilgisi yok “ diyerek. Adamın senden önce atıyorum 13 farklı kişiyle bir birlikteliği mi vardı? Ve adamda da belki hiç bir siğil geçmişi olmadı,siğil olmaması hpv olmadığın anlamına gelmiyor ki.. o 13 kişiden birinde aldığı virüsü taşıyıp sana getiriyor zaten. Ve ben kesinlikle hpvli çiftlerin tek eşli olmaya devam etselerde virüsü yenmelerinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü temas devam ettikçe güçlenecek. Sadece her ki tarafında ne olursa olsun çift taraflı tedaviyi sürdürmesi gerektiğine inanıyorum. Misal ben rahibe olmaya karar verdim. Bi gün negatife dönsem de,karşımdaki adam bana genetik test getirse yine güvenemeyecek duruma geldim.😁🤦🏽♀

Durum
    Özel Üye

Hepimiz oyle malesef guvenimiz inanilmaz derecede sarsildi bundan sonra herseyden suphe duyacagiz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cloudslove, doktorunu cok sevdim bu doktorla devam et bence evet artık bu virüsün önü alınamıyor. Hatta size forum sahibi olarak şunu söyleyeyim: 3-4 yıl önce yine yaygındı ama konuşulmuyodu. Şimdi çok daha yaygın. Bunu görebiliyorum. Zamanla da yaygınlaşacak. Milenyum çocukları 2000'liler şu an 19 yaşında. Türkiye'de 2000lerle beraber cinsel ilişki yaşının da düşeceğini düşünüyorum. Normal şartlarda bir erkek ya da kadın evlenmeden önce cinsel ilişkiye giriyorsa bunun yaşı 23-24 idi istatiksel olarak.
    Ben bu yaşın 2000liler büyüdükçe 21-22lerde olacağını düşünüyorum artık ve bu konuda gençler bilinçlendirilmeli. Sadece hpv olduklarında gelip burda çözüm aramaktan çok, hpv olmamak için ne yapılabilecekleri konusunda anlatılmalı keşke okullarda cybh anlatılan, bu konulardan bahseden ve hpv'ye de değinilen dersler olsa.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cloudslove, doktorunu cok sevdim bu doktorla devam et bence evet artık bu virüsün önü alınamıyor. Hatta size forum sahibi olarak şunu söyleyeyim: 3-4 yıl önce yine yaygındı ama konuşulmuyodu. Şimdi çok daha yaygın. Bunu görebiliyorum. Zamanla da yaygınlaşacak. Milenyum çocukları 2000'liler şu an 19 yaşında. Türkiye'de 2000lerle beraber cinsel ilişki yaşının da düşeceğini düşünüyorum. Normal şartlarda bir erkek ya da kadın evlenmeden önce cinsel ilişkiye giriyorsa bunun yaşı 23-24 idi istatiksel olarak.
    Ben bu yaşın 2000liler büyüdükçe 21-22lerde olacağını düşünüyorum artık ve bu konuda gençler bilinçlendirilmeli. Sadece hpv olduklarında gelip burda çözüm aramaktan çok, hpv olmamak için ne yapılabilecekleri konusunda anlatılmalı keşke okullarda cybh anlatılan, bu konulardan bahseden ve hpv'ye de değinilen dersler olsa.
    Arya inan benimde gördüğüm en ilginç doktorlardan biriydi,hatta bana ne demişti biliyor musun onu da söylemek istiyorum “ sen benim kardeşim,yeğenim olsan ben seni kesinlikle aşılarım.. aşı bu.. bir de 9’lusu var amerikada.. henüz olmak için 2 yılın var ve mutlaka ol.. evet biraz pahalı ülkemize göre,ama nelere para veriyoruz. Sigaraya verdiğimiz parayı kenara ayırsak gardasili olmaya yaklaşırız. Benim 13 yaşında bir kızım var geçen sene beraber amerikaya götürdüm ve orada aşıladım kızımı 9’lu aşıyla. Hatta çok isterim ki bi belediye başkanı çıksın desin ki,sağlık hizmetlerimiz tüm kız çocuklarımız/ kadınlarımıza bu iğneyi ücretsiz yapıyor olacağız. Diye,biz tıp olarak kalkar ayakta alkışlarız. Ama maalesef hala 9’lu aşı bile sokulmadı memlekete.. “

İkinci kez kontrole gittiğimde bana sordu “ aşı olmaya karar verdiniz mi?” Hayır,bu süreçte bir cinsel aktivitem olmayacak. Ve ben bir gün bu tip 52’i atacağım. Ve o zaman amerikaya gidip kendim için o aşıyı olacağım. Dedim..

Yorumu; korunacağını düşünüyorsan haklısın önünde 2 senen var.. ama bir alman atasözü var en iyiyi ararken elindeki iyiden ol istemem. Ama tabiiki sen bilirsin,buradaki 4’lüyü olup bir daha 9’luyu olma şansın bildiğin kadarıyla yok.

Şuan ki düşüncem gardasili olacaksam en son geliştirilmiş iğnesini olmak,şuan gidip amerikaya 9’lu iğneyi olabilirim. Ama şuan olursam iğne 52 numaralı virüse karşıda koruma taşıyor. Ama virüs etkinken iğneyi olmam iğnenin içindeki 9 tipten birini muaf kılıyor. Ve iğneyi olduktan sonra eğer yenersem bu tip’i atarsam,bir daha denk gelmem durumunda beni korumayacakta olacak. Çünkü virüs altifken olmuş olacağım. Virüs aktif değilken olmayı hedefliyorum.. dedim.

Saygı duydu..

Böyle bir doktor düşünebiliyor musun..

Vallahi aryacım,çok ama çok haklısın.. ben bu virüsü 2 yıldır biliyordum ama bu 2 yıl ne yaptım hiç bir şey! en yakın örneği ablam.. ve sonra dedim ki ulan böyle bi virüsün varlığını biliyorsun,e eşte değiştiriyorsun. Sende olmadığı ne malum? Hiç bir şey yokken gittim smear negatif çıktı. Oh iyi bari dedim.
    3 ay sonra bir adam girdi hayatıma,beni çok işkillendirdi,oysa bir tesadüf değilmiş hayatıma girişi,du bi daha gideyim dedim. Gittim ve hpv olduğumu öğrendim,adamı suçladım bile katttilll sensin diye. Oysa ne münasebet adamdan da belki o ara farklı bi virüsü almış olabilirim onun kokusunun çıkması için çok erken. Zaten 52 almış başını gitmiş bende Cin3 olmuş bile.. bi de ben üstelik adama bulaştırmışım onu. Ondaki farklı bir tip’i de almam muhtemel..

Ama diyorum ki iyiki gittim.. hiç gitmeyedebilirdim. Ve süreç daha da uzun meşakatli olabilirdi benim için.. çok şükür..

Ay ben bu arada bunu kbb de doktor beklerken yazıyorum,dayanamadım yine kbb’ye geldim 😁

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktorum bana hpvnın dna virüsü oldugunu tip değiştirdiğini buyuzden aşılanmam gerektiğini söyledi enazından en tehlikeli tiplere dönüşmesin dedi vede aşının var olan virüsü gerilettiğini söyledi aşı oldum 3.dozumu olucam,ahcc kullandım 6aylık surem oldu hala devam ediyorum genitalde siğil çıktıkca yakıldı belkıde negatıf olmusumdr bılemıyorum doktor kontorulumden sonra anlıcaz fakt ağız ıcın aynı seyı soyleyemem cunku suphelendıgım sıgıle benzer lezyonlar var hala duruyor malesef

Bu Konu için Etiketler