Sayfa 33 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu
Toplam 416 adet sonuctan sayfa basi 321 ile 330 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv’nin ağızda görülmesi

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv’nin ağızda görülmesi

Alıntı Gzdank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah ağlatmasın inşallah mukaddes arkadaşım. Yukarıda pişman rumuzlu bi arkadaş daha bana yorum yazıp yardımcı olmaya çalıştığı için o şekilde belirtmiştim okuyan diğer arkadaşlar derkende sizler için söyledim. Sizin yada çevrenizde tanıdıklarınızın hpv geçmişi varmı özellikle ağız boğaz için olan süreç hakkında bilginiz varmı acaba
    Anlıyorum tabii ki de yalnızca bana çağrışım olarak tatlı geldi ve yüzümde bir tebessüm oluşturdu, belki birlikte güleriz diye de paylaştım yanlış anlaşılmasın. Stresli olduğunuzu anlayabiliyorum. Maalesef hepimiz geçtik bu yollardan ve hala da ara ara düşüyoruz psikolojik olarak. Rahatsız ettiysem kusura bakmayın, biraz olsun sizi de gülümsetme ihtimali görüp değerlendirmek istemiştim yalnızca

Ben maalesef oral hpv konusunda bilgisizim, yardımcı olamiyorum. Forumda arama kutusunda oral hpv diye yazdığınızda ama tüm konuşulanlar çıkıyor. Belki orda bunu yaşamış arkadaşlarımızın deneyimlerinden size yol gösterecek bilgiler edinebilirsiniz. Ancak ağız içi kendini çok hızlı iyileştirdiği için oral hpvnin genital bölgeye yerleşen hpv'den çok daha hızlı iyileştiğini biliyorum.

Sağlıcakla kalın

Durum
    Özel Üye

Allah ağlatmasın inşallah mukaddes arkadaşım. Yukarıda pişman rumuzlu bi arkadaş daha bana yorum yazıp yardımcı olmaya çalıştığı için o şekilde belirtmiştim okuyan diğer arkadaşlar derkende sizler için söyledim. Sizin yada çevrenizde tanıdıklarınızın hpv geçmişi varmı özellikle ağız boğaz için olan süreç hakkında bilginiz varmı acaba
    Bu arada ben siz "Sizin yada çevrenizde tanıdıklarınızın hpv geçmişi varmı özellikle ağız boğaz için olan süreç" diye sorduğunuz için ve ana konu başlığı hpvnin ağızda görüşmesi olduğu için oral hpv'yi düşünerek cevap verdim. Yoksa hpv geçmişini soruyorsanız zaten o hepimizde var. Hatta geçmiş değil hala çoğumuz hpv taşıyoruz iyileşip forumda kalan sayısı çok az.

Durum
    Gzdank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Teşekkür ederim evet ağız ve boğazdakini sormuştum inanın genital hpvi şu son 1 haftadır unuttum ağzımı boğazımı düşünmekten gerçekten eminmisiniz ağızdakinin daha çabuk iyileştiği konusunda alındıktan sonra nuks durumu falan nasıl acaba bu konular hakkında duyduklarınız varmı

Durum
    Özel Üye

Teşekkür ederim evet ağız ve boğazdakini sormuştum inanın genital hpvi şu son 1 haftadır unuttum ağzımı boğazımı düşünmekten gerçekten eminmisiniz ağızdakinin daha çabuk iyileştiği konusunda alındıktan sonra nuks durumu falan nasıl acaba bu konular hakkında duyduklarınız varmı
    Ben oral hpv geçirmediğim için bu konudaki bilgilerim forumda okuduklarımla kısıtlı. Ben de buradaki arkadaşlardan öğrendim oral hpvnin daha hızlı iyileşebildiğini. Siz de biraz kurcalayın test yaptırıp pozitif çıkan üyeler de vardı çünkü. Onların deneyimlerini okuyup doktorunuza danışabilirsiniz aklınıza takılanları. Bir de aman diyim genital bölgeye yerleşen hpvyi unutmayın

Durum
    Gzdank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Vallahi mukaddes hanım artık akıl ve ruh sağlığımı kaybetmek üzereyim bugün gün boyu ağız içi boğaz tarafındaki siğiller için forumu didik didik kurcaladım formuda çok iyi bilmiyorum çözmeye çalışıyorum başlık altlarındaki yorumlarda değil ama rumuzun üzerine tıklayınca açılan sayfada ziyaretçi mesajları gibi bi bölüm var ordan parça parça bişeyler öğrenmeye çalıştım yıllar önce forumda birkaç arkadaş yaşamış bu olayı ama aldırma tedavi ve nuks olayları hakkında bilgi vermemişler yine aklımdaki deli sorular havada kaldı 🤦♀😔 Ankara’da sanatoryum eğitim araştırma hastanesi cildiye ve kbb gördü siğil dedi kbb test tahlil kamera hiçbişey yapmadı 10 gün sonra gel lokal anesteziyle alalım dedi Pzrts Hacettepe üniversitesi kbb de randevum var bide oraya görüneceğim zaten genital hpv içinde oraya gidiyorum 8 eylülde amaliyat oldum ama ona rağmen ( az kaldı) geçmedi amaliyatı yapan Dr Prof kontrole gittiğimde lütfen 4 ay dokunma üreme aşamasında bi duraklasın dedi ama dokunmazsam yine alıp başını gidecek zaten nisandan beri uğraşıyorum oda ayrı bi konu amaliyattan önce Çankaya’da özel bi klinikte lazer tedavisine başlamıştım oradaki Dr genel cerrah ve amaliyattan sonra biliyorum yine olacak tekrar gel dedi (ücretini peşin ödemiştim) 4 ay ellemeyim mi yoksa hazır azalmışken lazere devammı edeyim bilemedim yani anlayacağınız ben öldümde arkamdan ağlayanım yok kafamdada bi hunim eksik

Durum
    Alya05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim dilimin sonunda su kabarcıkları gibi kabarıklar var. Hpv’den başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hastalığımı öğreneli 1.5 ay bile olmadı. Şu an için ağız hijyenime dikkat etmeye çalışıyorum. Sürekli dişlerimi fırçalıyorum, Listerine’e ve antibiyotikli boğaz pastili kullanıyorum. Dilimin rengi de biraz değişti. İşe yarayacak mı bilmiyorum. Geçmediği taktirde aldırmak için araştırmalar yapacağım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Alya05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim dilimin sonunda su kabarcıkları gibi kabarıklar var. Hpv’den başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hastalığımı öğreneli 1.5 ay bile olmadı. Şu an için ağız hijyenime dikkat etmeye çalışıyorum. Sürekli dişlerimi fırçalıyorum, Listerine’e ve antibiyotikli boğaz pastili kullanıyorum. Dilimin rengi de biraz değişti. İşe yarayacak mı bilmiyorum. Geçmediği taktirde aldırmak için araştırmalar yapacağım.
    Dilininzin sonunda dediğiniz, boğaz kısmına doğru olan yer mi? Eğer öyleyse size çok komik bir şey söyleyeceğim. Dilimizin en arkasındaki yuvarlak dokular ''tat tomurcuklarımız'' ve zamanında hepimiz onları sigil sandık

Siz bana bende oral hpv var dediniz ama ben sizin doktora giderek böyle bir kanıya vardığınızı düşünmüştüm, ağız içi ile ilgili kendinize teşhis koymayın bence

Durum
    Ne oldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaslar ben daha oncedende yazmistim testler negatif penisimde kirmizi nokta gibi bisey cikti bastirinca iltihap gibi birsey cikiyor kurcalamak istemedim acaba bu hpv mi sert bisey bastirinca agriyor nokta gibi bisey hafif soyulmus yardimlariniz bekliyorum tessekurler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ne oldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben daha oncedende yazmistim testler negatif penisimde kirmizi nokta gibi bisey cikti bastirinca iltihap gibi birsey cikiyor kurcalamak istemedim acaba bu hpv mi sert bisey bastirinca agriyor nokta gibi bisey hafif soyulmus yardimlariniz bekliyorum tessekurler
    hpv sert bir şey değildir bastırınca ağrımaz. Ayrıca siz genital bölgeden bahsediyorsunuz. Yazdığınız başlık ''hpv'nin ağızda görülmesi''
    Lütfen önünüze çıkan her başlığa yazmayın, özen göstermenizi rica ediyorum. Uyarıdır.

Durum
    Hastalıktan nefret ediyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bir yabancı sitede şöyle birşey buldum
    Heekes rahat olsun
    Endiselenecek birşey yok ve nokta .

In most cases (9 out of 10), HPV goes away on its own within two years without health problems. But when HPV does not go away, it can cause health problems like genital warts and cancer.
    Çoğu durumda (10 vakadan 9'u), HPV iki yıl içinde herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın kendiliğinden geçer. Ancak HPV ortadan kalkmadığında genital siğiller ve kanser gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bu Konu için Etiketler