Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 51 pozitif ve leep konizasyon

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv 51 pozitif ve leep konizasyon

Herkese Merhabalar,zor ve mental olarak kendimi hiç iyi hissetmediğim bir dönemin içindeyim

24 yaşımdayım ve sıradan bir gün doktorumdan smear + Hpv dna testi istedim,hpv’yi ilk etapta yaşım genç olduğu için gerekli görmedi ama yapmazsakta aklımda kalacağını dile getirdim. 10 gün sonra gelen sonuç Ascus bozukluklar ve Hpv52 pozitiftim. Hekimim kolposkopiyi gerekli gördü ve 1 ağustosta kolposkopi oldum,3 farklı bölgeden biopsi alındı. Operasyondan sonra doktor gelip elimi tuttu,merak etme bundan en kötü Cin1 çıkar ben kötü bi şey çıkacağını düşünmüyorum diyerek beni motive etti. 10 Ağustos’ta çıkan sonuçlarım için tekrar arandım,çok üzgünüm ki Cin3,lezyonlu bölgeyi temizlemem gerekiyor ve temizledikten sonra bununla karşılaşma ihtimalin inan bana çok azalacak bana güven dedi. Şimdi önümüzdeki hafta o operasyonu olacağım,nasıl bir
    Ortamda ne koşulda gelişiyor bilmiyorum onun gerginliğini hissediyorum. Bunun da yanı sıra ilgimi çeken farklı bir husus; kolposkopimin biopsi sonuç kağıdında klinlik bulgular diye küçük bir başlık var ve aynen şöyle yazıyor, Hpv 56 +

Ben hpv52 türüne sahip değil miydim peki bu 56 türü nerden çıktı ? Sorma fırsatım olmadı ama bu bile kafayı yememe sebeb diyebilirim.. birinin yeneceğim diye ümitliyken diğerini nasıl yeneceğim ayrı düşünüyorum..

Ve sonrası,bir çok kişi leep operasyonundan sonra temizlenen lezyonlu bölgenin de biopsiye gittiğini ayrıca ondan da sonuç beklenildiğini belirtmiş. Hatta içlerinde o lezyon biopsinin yine cin 3 ileri seviye çıkanları buna ithafen rahim aldırmakla karşı karşıya kaldıklarını okudum. Bunu ve bu ihtimali okumanın ayrı bir psikolojisine de kapıldım gidiyorum,korkuyorum. Üzülüyorum ve kendimi nasıl rahatlatabilirim en ufak bir fikrim yok..

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv 51 pozitif ve leep konizasyon

Merhaba yaşiniz cok genc aynen acaba ne gibi belirti yasadiniz da smeer aldirmak istediniz genelde siğil yokken hpv varliginin insan farkinda olmuyo

Durum
    Kıdemli Üye

Tamamen artık son zamanlarda varlığını çok duyduğum ve bilinçlenmek istediğim bir virüstü. İçgüdüsel olarak yaptırmak istedim

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sanırım arya’nın da taşıdığı tip buydu. Çok şaşkınım cin3 e bu kadar kısa sürede ilerlemiş olmasına, gerci kaç yıldır bunu taşıdığını bilmiyorum ama yaşın çok genç korkma. Acaba bu tip hızlı etki gösteren bir tip mi çünkü arya da cin3 olduğunu öğrenmişti doktora gittiğinde. Bence hemen aşını yaptır çünkü tip 16 18 yok onlara karşı korur seni malesef tip değiştirebiliyormuş bu lanet virüsler. Onun dışında ahcc kullanmanı öneririm ve sigara içiyorsan bırakman çok iyi olur. Her şey güzel olacak bu günler en kötü zamanlar bundan sonra her gecen gün her şey daha güzel olacak.

Durum
    Kıdemli Üye

Merhaba,Aryanın hikayesini dinlemedim açıkcası ama forum içerisinden bakacağım. Yani iğneyi hemen olmak istemedim nedeni de şu; gardasil 9’dan söz etti enfeksiyon hastalıkları doktoru. Ve türkiyede gardasil 4’ü olursam bir daha 9’u olmam sanırım mümkün olmuyormuş tıbben,bu konuda net konuşmasalarda. Yani dedim ki kendi kendime şuan gardasili olsam bir gün türkiyede gardasil 9’un ruhsatı olsa veya amerikaya gitsem bir daha olamayacağım. Veya şuan gitsem amerikaya olsam 52 numaralı virüs iğnenin içinde koruyu maddeyken ben virüsü taşıdığım için muaf olmuş olacak.. ama inandım ve dedim ki ben bu virüs’ü atacağım ve o zaman gidip 9’u olacağım o vakitten sonra bir daha 52 numaraya denk gelirsem buna karşı korunmuş olacağım diyerek bir mantık yürüttüm.. fakat şuan olduğum durum çok farklı.. okuyorum forum içerisinde hpv’nin ağızda görülmesi bile mümkünmüş. Yani hiç bir belirti yokken gittim hpv olduğumu hatta cin3 düzeyinde olduğunu öğrendim. Şuan gidip bir ağız muayenesi yaptırsam belki ağızda da bir hpv olduğunu öğrenmiş olacağım. Çok kuruntulanmak istemiyorum çünkü psikolojim o kadar çok yıpranıyor.. ama yaptırmasam belki gelecekteki bir başka kanserin de önüne geçmiş olacağım.. inanın bilemiyorum.. ahcc kullanımı konusunda tereddütteyim. Farklı türlü bir zararıyla karşılaşabileceğimle ilgili..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

3 yıldır bu forumdayım. Kendi tipimden biriyle ilk defa konuşuyorum. İnanmıyorum şu an resmen aydınlandım. Ben de cin3 olmustum ve kısa sürede. Leep yapıldı ve hpv yi yenince tekrarlamadı. Demek ki hpv tip 56 da gerçekten tehlikeli ve çabuk cin yapan bir tipmiş.

Arkadaşlar ahcc kullanmanı önermiş ben de onu önerecektim. Ahcc ile ilgili bir zararla karsılasmazsın ahcc yi arastırırsan bunu daha iyi anlayacaksın sen bence benim blogumda yazdıgım yazıları ozellikle ahcc ile ilgili olanları oku. Ben de dahil coğumuz ahcc ile negatif olduk.

Bu arada leep yapıldıktan sonra gerçekten nüks etme ihtimali düşük tekrar cin olma ihtimalin yani. Doktorum bana temizliycez ve bebek gibi rahmin olacak demişti tertemiz anlamında. Gerçekten de öyle hiçbir sorunum yok. Başka bir doktorda iyi bir leep yapıldığını söylemişti.

Durum
    Kıdemli Üye

İlginiz çok teşekkür ederim,yalnız hissetmemek güç veriyor.. açıkcası ilk hpv tip taramam da 52 tip çıkan hpv şuan son yapılan kolposkopi raporunda 56 tip olarak yazıyordu. Emin olamadığım nokta ; 52 tip miyim 56 tip miyim. Ya da ikisini birden mi taşıyorum. Ben ne zaman bana bulaştığını ve kimden bulaştığını bilmiyorum. Çünkü şubat ayında jinekologa gidip smear yaptırmıştım ve smear’im de anormal bozukluklar yoktu.

Bu kadar hızlı kuluçkalayıp,cin3 noktasına gelmesi milyonda bir ihtimal demişti doktorumun hemşiresi.. işin içinden çıkamıyorum,ne zaman kaptım,şubattaki smearim neden negatifti o zaman(?) ve iki tip birden mi taşıyorum.. (?)

Ahcc siparişi verdim sanırım günde 6 tane almam gerek,3 sabah -3 akşam

Diliyorum ki o kötüleri yaşamam,sizin gibi leep işlemden sonra benim içinde hayatım normale döner,duacı olduğum tek konu bu..

Durum
    sel-mira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

arya ben de ilk olarak tip 73 tü 1 yıl sonra tip 56 geldi 6 ayda bir yaptırıyorum smear temiz çıkıyor ama şuan moralim altüst oldu kasımda kontrolüm var off

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz çok teşekkür ederim,yalnız hissetmemek güç veriyor.. açıkcası ilk hpv tip taramam da 52 tip çıkan hpv şuan son yapılan kolposkopi raporunda 56 tip olarak yazıyordu. Emin olamadığım nokta ; 52 tip miyim 56 tip miyim. Ya da ikisini birden mi taşıyorum. Ben ne zaman bana bulaştığını ve kimden bulaştığını bilmiyorum. Çünkü şubat ayında jinekologa gidip smear yaptırmıştım ve smear’im de anormal bozukluklar yoktu.

Bu kadar hızlı kuluçkalayıp,cin3 noktasına gelmesi milyonda bir ihtimal demişti doktorumun hemşiresi.. işin içinden çıkamıyorum,ne zaman kaptım,şubattaki smearim neden negatifti o zaman(?) ve iki tip birden mi taşıyorum.. (?)

Ahcc siparişi verdim sanırım günde 6 tane almam gerek,3 sabah -3 akşam

Diliyorum ki o kötüleri yaşamam,sizin gibi leep işlemden sonra benim içinde hayatım normale döner,duacı olduğum tek konu bu..
    Süre olarak belkide tip 52 yi vücudunuz yendi ama tip. 56 biraz sıkıntılı aryadan da bildiğimiz üzere cin 3 ten döndü ...yapacağınız tek şey düzenli tedaviyle bunu atlatacağınız artık çünkü müdahale edilmiş kurtulmuşsunuz kanser olma riskinden pozitif düşünün geçmiş olsun

Bu Konu için Etiketler