Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital bölge dışında vücudunuzda başka bir bölgede siğiliniz var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Thumbs up Genital bölge dışında vücudunuzda başka bir bölgede siğiliniz var mı?

Arkadaşlar benim koltuk altımda 2 tane çok minik siğil mevuct ama bunların oluşumu genital bölgedeki siğillerden çok çok öncesine dayanıyor, belki hpv olduğumu öğrenmeden önce 2 sene öncesinde filan da mevcuttu tam tarih hatırlayamasam da. Sizde de böyle bir şey var mı dikkatinizi çeken?

Durum
    gnaruma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Genital bölge dışında vücudunuzda başka bir bölgede siğiliniz var mı?

Bende de mevcut, sırt,boyun, göğüs, koltuk altı gibi değişik bölgelerde siğil ya da benzeri oluşumlar var. En kısa zamanda muayene olup ne olduklarını öğrenmeyi umuyorum. hpv kaynaklı mı değil mi ben de meraktayım.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim koltuk altımda 2 tane çok minik siğil mevuct ama bunların oluşumu genital bölgedeki siğillerden çok çok öncesine dayanıyor, belki hpv olduğumu öğrenmeden önce 2 sene öncesinde filan da mevcuttu tam tarih hatırlayamasam da. Sizde de böyle bir şey var mı dikkatinizi çeken?
    kesin siğilmiymiş dermatologa danıstınmı bende cok süphelendiğim oldu ama sorunca olmadıgını ögrendim

Durum
    gnaruma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesin siğilmiymiş dermatologa danıstınmı bende cok süphelendiğim oldu ama sorunca olmadıgını ögrendim
    Peki şüphelendikleri neymiş onu öğrenebildin mi? Hala duruyolar mı yoksa bi tedavi sonucu ya da kendiliğinden geçtiler mi?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı gnaruma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki şüphelendikleri neymiş onu öğrenebildin mi? Hala duruyolar mı yoksa bi tedavi sonucu ya da kendiliğinden geçtiler mi?
    vücudumda cıkan herseyi sigil zannediyordum biara da psikolojik cıkan seylermiş

Durum
    umutışığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hemen kendi deneyimimi paylaşıyım yaklaşık 5 aylık hpvliyim.Bu 1.5 yıl öncesinde yaşadığım bir ilişkiye dayanıyor.Her hpvlide olduğu gibi tedavi şekli belli 3 kere koter 2 kere kiriyo oldum şuan görünürde siğil yok.İLK koterimi olmadan önce kendi isteğim üzerine siğilden patolojik parça aldırdım ve elden laboratuara götürdüm.Bir aksilik sonucu içinde alkol bulunan siğilli sıvıyı elime döktüm ve sonuç 2 ay sonunda parmaklarımda siğiller çıktı yanlız benimki çok extrem bir durum hem siğili sıvıyı elime dökmem hemde bağışıklık sistemimin o an çok düşük olmasından dolayı gerçekleşti sanırım.Haa doktorların yorumu elde ki siğille genital bölgedekinin tipi farklı densede bulaşabiliyor bizzat deneyimledim.

Durum
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya emin değilim ama siğile benziyor aşırı. genital bölgedekine benzer yani, aynı o miniklikte ve şekilde.

Durum
    Admin

Alıntı umutışığı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen kendi deneyimimi paylaşıyım yaklaşık 5 aylık hpvliyim.Bu 1.5 yıl öncesinde yaşadığım bir ilişkiye dayanıyor.Her hpvlide olduğu gibi tedavi şekli belli 3 kere koter 2 kere kiriyo oldum şuan görünürde siğil yok.İLK koterimi olmadan önce kendi isteğim üzerine siğilden patolojik parça aldırdım ve elden laboratuara götürdüm.Bir aksilik sonucu içinde alkol bulunan siğilli sıvıyı elime döktüm ve sonuç 2 ay sonunda parmaklarımda siğiller çıktı yanlız benimki çok extrem bir durum hem siğili sıvıyı elime dökmem hemde bağışıklık sistemimin o an çok düşük olmasından dolayı gerçekleşti sanırım.Haa doktorların yorumu elde ki siğille genital bölgedekinin tipi farklı densede bulaşabiliyor bizzat deneyimledim.
    Sevgili @umut ışığı ncelikle sitemize hoş geldin Cevabım ise; Tamam eldeki siğille genital bölgedeki siğil tipi farklı da, sonuçta o tip de hpv oluyor mu olmuyor mu? bu konuda bir bilgin var mı?

Durum
    umutışığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle teşekkür ederim hoşbulduk
    Şöyle açıklayım normalde elde ve ayakta çıkan siğillerde HPV türlerinden genital bölgedekiyle aynı tür değil.Onlar sadece siğil kanserle falan alakası yok.Bildiğin gibi ikiyüze yakın tipi var bu hpvnin.

Benim anlattığım genital bölgemdeki hpv türünü elime bulaştırdım.Ama çok nadir bir durum bu yazıdan sonra paronoya başlatmamak lazım sonuçta öyle yada böyle elimiz genital bölgeye temas ediyor.

Durum
    Admin

Alıntı umutışığı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkür ederim hoşbulduk
    Şöyle açıklayım normalde elde ve ayakta çıkan siğillerde HPV türlerinden genital bölgedekiyle aynı tür değil.Onlar sadece siğil kanserle falan alakası yok.Bildiğin gibi ikiyüze yakın tipi var bu hpvnin.

Benim anlattığım genital bölgemdeki hpv türünü elime bulaştırdım.Ama çok nadir bir durum bu yazıdan sonra paronoya başlatmamak lazım sonuçta öyle yada böyle elimiz genital bölgeye temas ediyor.
    Valla evet temas ediyor, cidden cok nadir bir durum, cok caba sarfetmiş olmalısın basarmak ıcın hahaha geçmiş olsun

Bu Konu için Etiketler