Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sifiliz frengi?

Durum
    csupp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

sifiliz frengi?

hpv'den şüpheleniyordum. ancak dudağımda bu şankr denilen yaranın tıpa tıp aynısından çıktı 3-4 gün önce. şu an geçmek üzere. hpv ile ilgili araştırma yaparken bu yaraya sifilizin sebep olduğunu öğrendim. arkadaşlar sifiliz için dermatologa görünmeliyim değil mi? çünkü yara dudağımda çıktı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: sifiliz frengi?

Sifiliz nedir sevgili csupp? Bizi bilgilendirir misin? Dudağından şüphelendiğin yara olduğunu düşündüğün bir şey varsa doktora görün bence evet. Belki alerjiktir belki başka bir şeydir en azından bilgin olur, bizi de bilgilendirirsin

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı csupp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hpv'den şüpheleniyordum. ancak dudağımda bu şankr denilen yaranın tıpa tıp aynısından çıktı 3-4 gün önce. şu an geçmek üzere. hpv ile ilgili araştırma yaparken bu yaraya sifilizin sebep olduğunu öğrendim. arkadaşlar sifiliz için dermatologa görünmeliyim değil mi? çünkü yara dudağımda çıktı.
    Bende de cikti hatta tek tarafli lenf bezim sisti gecti simdi ikisi de bence Sen sifiliz degil takıntılısın

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Hayir frengi dedigin sey sadece dudakta cikmaz vucudunun her yeri en cok ellerin de dokuntuler ates olur Sen vucudundaki her noktaya oyle bakarsan yarin da dudaginin diger bolgesinde cikar

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sifiliz nedir sevgili csupp? Bizi bilgilendirir misin? Dudağından şüphelendiğin yara olduğunu düşündüğün bir şey varsa doktora görün bence evet. Belki alerjiktir belki başka bir şeydir en azından bilgin olur, bizi de bilgilendirirsin
    sifiliz yine cinsel yolla bulaşan bulaşıcı bir hastalık. hastalığın ilk evresinde ilişkiden 10-1 ay (ortalama 21 gün) sonra anal, penis, vajina ya da ağızda ''şankr'' denilen ülser beliriyor. ülser acısız ve ağrısız, kendi kendine geçebiliyor.
    2.evrede deride döküntüler, halsizlik vs olabiliyor. yine bu belirtiler de kendi kendine geçebiliyor. hastalığın en bulaşıcı olduğu dönem.
    3.evrede ciltte çok ciddi lezyonlar görülebiliyor ya da tam tersi hiçbir belirti göstermeden sinsice ilerleyebiliyor. hastalık bu dönemde bulaşıcı değil ancak uzun süre tedavi edilmezse ölümcül bile olabiliyor.

doktorlar sifiliz tedavisinin çok basit olduğunu, tanı koymanın zor olduğunu söylüyorlar. eğer şankr denilen ülser varsa yaradan tanı konabiliyor ya da yara çıktıktan 14 gün sonra yapılan kan testiyle de tanı koymak basit.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de cikti hatta tek tarafli lenf bezim sisti gecti simdi ikisi de bence Sen sifiliz degil takıntılısın
    umarım takıntılıyımdır ancak ağzımda çıkan yara şankr denilen ülserle birebir aynı. doktora gözükmekten bi zarar çıkmaz ^^ siz kan testi oldunuz mu?

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir frengi dedigin sey sadece dudakta cikmaz vucudunun her yeri en cok ellerin de dokuntuler ates olur Sen vucudundaki her noktaya oyle bakarsan yarin da dudaginin diger bolgesinde cikar
    yukarda hastalığın ayrıntıları yazdım. yara anal, vajina, penis ya da ağız bölgelerinde çıkabiliyor. sizin dediğiniz döküntüler, ateş vs hastalığın 2.evresi.

Durum
    Kbr
    Özel Üye

umarım takıntılıyımdır ancak ağzımda çıkan yara şankr denilen ülserle birebir aynı. doktora gözükmekten bi zarar çıkmaz ^^ siz kan testi oldunuz mu?

yukarda hastalığın ayrıntıları yazdım. yara anal, vajina, penis ya da ağız bölgelerinde çıkabiliyor. sizin dediğiniz döküntüler, ateş vs hastalığın 2.evresi.
    Evet kucuk bi dudak uçuğu sadece gecti zaten kendiliğinden. Bence siz de sifiliz falan y9k rahat olun hem frengi cok gorulen bi cinsel hastalik degil nadir goruluyo diye biliyorum bi de tek esli isenis esinizde oyle yara falan olmadiysa korkmayin

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu konu beni epeydir düşündürüyor.. belki bir kuruntudur bilemiyorum ama.. bir aydır neredeyse boğazımın görünmeyen derinin de sol tarafında yutkunurken,şarkı söylerken,hatta esnerken dil arkama sert bi cisim diken gibi batıyormuş hissi yaşıyorum. Kbb gittim ama bu konuya yüzeysel bakmayı tercih etti,ve daha tecrübeli bir Kbb gitme kararı aldım. İlk etapta tip 52 idim ve şimdi 56 pozitifim. Hiç siğilim olmadı.. evet lezyonlarım rahim ağzında görüldü ve cin3 idi ama boğazımda bir siğil çıkartmış olma ihtimali beni gerçekten düşündürüyor ve korkutuyor. Hatta istanbul’da bu konuda tecrübeli bir Kbb uzmanı varsa bilgilenmek isterim

Bu Konu için Etiketler