Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Koter tedavisinde neler yapiyoruz ?

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Koter tedavisinde neler yapiyoruz ?

Öncelikle hastamızın üzerinde metal olmaması gerekıyor. Yoksa doku yanıkları olabilir. Sedyeye yattıktan sonra siğillerin olduğu bölgeye lokal anestezi yapıyoruz.Biraz bekledikten sonra işleme başlıyoruz. Her siğil tipi için farklı koter uçları kullanıyoruz.Küçük siğillerde ucu ince koter ucu, daha büyük siğillerde ise ucu yuvarlak koter ucu kullanılmalıdır. Koter enerjisi çok fazla ya da çok az olmamalıdır. Yetersiz koterleme veya aşırı doku yanığı oluşabilir.Koter yapılırken epitelin altına çok inilirse iz kalma veya nedbe gelişme olasılığı yükselir. Dikkatli ve optik büyütücü kullanılarak işlem yapılmalıdır. Kanama olmaması için yüzeyel damarların geçtiği yerlere dikkat edilmelidir.İşlem sonrasında yara yeri büyükse kapatılmalı ve pansuman en az 24 saat kalmalıdır.

Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

Durum
    Nislin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Koter tedavisinde nler yapiyoruz?

Vajina girişi ve makat bölgemde yanyana 3 4 tane siğiller mevcut, doktor koter tedavisi önerdi. Ancak bulundukları yer sebebiyle korkularım var. Sonrası acı verici sancılı midir? İşlem sonrası günlük yaşamıma hemen devam edebilir miyim?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Koter tedavisinde nler yapiyoruz?

Alıntı Nislin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vajina girişi ve makat bölgemde yanyana 3 4 tane siğiller mevcut, doktor koter tedavisi önerdi. Ancak bulundukları yer sebebiyle korkularım var. Sonrası acı verici sancılı midir? İşlem sonrası günlük yaşamıma hemen devam edebilir miyim?
    İşlem sonrası günlük yaşamına devam edebilirsin.
    İşlem sırasında acı olmaz çünkü anestezi yaparlar, sonrasında kabuk atma ve iyileşme asamasında biraz acır yalan yok, ama kriyoterapi de olsan biraz acıyacak iyileşme asamasında, yani koterde biraz daha fazla acıyor işte.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Cevap: Koter tedavisinde neler yapiyoruz ?

Acımasın diye işlem sonrası günde iki üç kez oraya anestol pomad sürersin acı diye bir şey kalmaz.Zaten pek acımaz.

Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

Durum
    Imtheworst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçen hafta koter oldum tam vajen girişinde bir kısım yakıldı. Bir kısım kalmış gibi geliyor bana elime hala küçük de olsa bir pürüz geliyor, düşecek mi yoksa tam alınamadığının bir işareti mi anlamadım. Bir de çok kaşınıyor(kaşımıyorum) bu iyileştiğinin bir göstergesi mi yoksa yeni çıkacakların habercisi kaşıntı mı? Yaptıranlardan yorum bekliyorum..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Imtheworst Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta koter oldum tam vajen girişinde bir kısım yakıldı. Bir kısım kalmış gibi geliyor bana elime hala küçük de olsa bir pürüz geliyor, düşecek mi yoksa tam alınamadığının bir işareti mi anlamadım. Bir de çok kaşınıyor(kaşımıyorum) bu iyileştiğinin bir göstergesi mi yoksa yeni çıkacakların habercisi kaşıntı mı? Yaptıranlardan yorum bekliyorum..
    Hafif kasıntı olabilir, ben de olmustu hatta tatlı bır kasıntı. Bıraz daha zaman tanı 1 hafta kısa bır sure, 2 hafta sonra aynı konumda rahatsız oldugun seylere ona gore bakalım.

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

selamlar, bugün ilk koterimi oldum. doktor dışardan ziyade iç bölgede çok olduğunu söyledi, hatta sanırım üretrama kadar yayılmış (tam anlamadım lokal anestezi artı strestem ötürü) hepsini yaktım dedi. krem verdi, içine sür dedi o iç kısım daha zor iyileşirmiş. sonrasında yıkadığım sürece elimle sürmemde sakınca olmadığını söyledi, doğru mudur? üretrada olması çok canımı sıktı ya, daha önce hiç bu bölgesinde siğili olan var mıydı

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Nerede yapıldı özel hastane mi?

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@hepeve, evet. bi de salak gibi unuttum işlemden 5-6 saat sonra suyun altına girdim, çıktım hemen ama. yaralarım başta minik minikti şimdi biraz açılmış, kanamalı gibi duruyorlar. doktor antibiyotik ve furacin verdi, bol bol hava alsın dedi. gecelikle takılıyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

üretrada olma kısmını anlamadım dışta yani öylemi?

Bu Konu için Etiketler