Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv sigilleri ve kanama

Durum
    csupp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv sigilleri ve kanama

Selam herkese. yazım biraz uzun olacak özellikle hanımlar okursa çok sevinirim.

yaklaşık 11 gün önce ilişki sırasında kanamam oldu. hemen ertesi gün apar topar devlet hastanesine gittim doktora durumu anlattım. smear testi aldıktan sonra vajinal ultrasonla muayene etti akıntın var deyip flagyl antibiyotik ve gynomax xl vajinal fitil verdi. smear sonucu çıktıktan sonra mutlaka bana göster, 10 gün boyunca da cinsel ilişkiye girme ve mutlaka condom kullanın deyip gönderdi. tabii ben o sırada efsunlandım mı ne olduysa kanamanın sebebini sormadım. eve gelince doktorun hiçbi şey söylememesiyle daha da telaşlandım. kanser miyim diye düşünüyordum artık ama sadece 1,5 yıldır cinsel hayatım var nasıl olabilir derken hpv virüsünün kanama yapabileceğini öğrendim. genital bölgede, dış dudaklarda hiçbi şey yoktu iç dudakları da kontrol ettim yine bi şey yoktu. vajina girişini kontrol etmeye karar verdim tabii bu benim için oldukça zor oldu çünkü 1,5 yıl öncesine kadar vajinismustum ve hayatımda hiç kontrol etmemiştim orayı. bakınca, sağ ve sol tarafta oldukça küçük ama ince uzun uçları beyaz ve su toplamış gibi (yuvarlak şekilde değil) inci gibi dizilmiş şerit halinde bi şeyler gördüm. iki tarafta da ve aynı yerdeydi. bu kadar nizamlı oldukları için siğil olduklarını düşünmedim, vajinanın kendi yapısı diye düşünüyorum kendimce:/ zaten onlara dokunduğumda hissetmiyorum. ancak vajina girişinde ve alt kısmında pütür pütür siğile benzer lezyonlar var özellikle 1 tanesi et beni gibi tutup çeksem kopacakmış gibi onlara dokunduğumda hissediyorum ve siğil olduklarını düşünüyorum.

kafama takılan şeyler ise doktorum bunları gözden kaçırmış olabilir mi? acaba vajinal spekulum bunları görmesini engelledi mi? çünkü hiçbi şey söylemedi bana bu konuda. hanımlardan bir diğer isteğimde istanbul'da bu konuda ücretsiz muayene olabileceğim doktor önerisi. çünkü öğrenciyim ve bu ekonomik krizde kendimi ancak döndürebiliyorum. napıcam bilmiyorum hiç...............

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: kafam çok karışık

Öncelikle sakin ol Haseki eğitim arastırmada cem beye gidebilirsin biraz ters ama prensibli işinin ehli bir doktor öneririm. Tipleme smear tüm testlerini yaptırabilirsin orada.

Doktorlar pek incelemiyor açıkcası, direk spektkulumu yerlestiriyor siğil görmesi icin ic dudakları acıp detaylı bakması gerekiyor. Siğil mi endişeleniyorum diye gidip gösterirseniz daha iyi olur.

Ben telefonla flashlı odaklayarak çekip yapıp yakından fotoğraflarını dahi göstermiştim doktora kendilerinin tam baktıklarına güvenmediğim icin

Öncelikli olarak siğil mi değil mi onu öğrenip ardından siğillerden seçeceğin bi yöntem ile kurtulup, smear sonucuna göre rahim ağzında bi değişikli var mı öğrenip tedbirlerini almanı öneririm.

Bi çok arkadaşta var uğraşıyor yada haberleri yok hayatlarına devam ediyorlar siğil cıkana kadar. Canını sıkmanı önermem

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sakin ol Haseki eğitim arastırmada cem beye gidebilirsin biraz ters ama prensibli işinin ehli bir doktor öneririm. Tipleme smear tüm testlerini yaptırabilirsin orada.

Doktorlar pek incelemiyor açıkcası, direk spektkulumu yerlestiriyor siğil görmesi icin ic dudakları acıp detaylı bakması gerekiyor. Siğil mi endişeleniyorum diye gidip gösterirseniz daha iyi olur.

Ben telefonla flashlı odaklayarak çekip yapıp yakından fotoğraflarını dahi göstermiştim doktora kendilerinin tam baktıklarına güvenmediğim icin

Öncelikli olarak siğil mi değil mi onu öğrenip ardından siğillerden seçeceğin bi yöntem ile kurtulup, smear sonucuna göre rahim ağzında bi değişikli var mı öğrenip tedbirlerini almanı öneririm.

Bi çok arkadaşta var uğraşıyor yada haberleri yok hayatlarına devam ediyorlar siğil cıkana kadar. Canını sıkmanı önermem
    ben de spekulumdan dolayı dikkatsiz davrandığını düşünüyorum. yine de kanama şikayetiyle gittim benim akıl edebildiğim şeyi hekim nasıl düşünemediyse smear testim neyse ki yapıldı sonucunu bekliyorum biraz uzun sürecek sanırım devlet hastanesiydi ve bayram tatili malum. sonuç çıkınca haseki'ye gideceğim bu sefer siğil şikayetiyle. okuyup cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Öncelikle selamlar Cevabıma başlamadan önce minik bir uyarıda bulunacağım Kişisel algılama bütün forum üyelerine söylüyorum, konu açarken başlık ruh halinizle ilgili olmasın lütfen, ''kafam çok karışık, kendimi kötü hissediyorum, süper hissediyorum'' şeklinde değil, daha çok bahsettiğiniz konu ile alakalı bir tema olmalı ki diğer okuyucu üyelerde kendileriyle ilgili araştırma yaparken daha rahat gezebilsinler forumu. Sakıncası yoksa konu başlığını ''Hpv siğilleri ve kanama'' olarak değiştiriyorum

Cevabıma gelecek olursak;

Öncelikle her doktora çok güvenme. Sana yaşadığım deneyimi anlatayım sen de pay biç. Hpv olduğumu öğrendiğim süreçten önce, genital bölgede çıkan siğillerimin siğil olduğunu anlamıştım, ve emindim. Ancak doktora bunu söylemeye utandım ve ''ben mantar oldum sanırım'' diye gittim. Kadın bir jinekologtu ve çok iyi olmadığını biliyordum ancak en yakınımdaki özel hastane orasıydı ve bende bu anlamda deneyimsiz biriydim jinekologa sık görünen biri değildim çünkü zaten cinsel hayatımın başında sayılırdım ilk yıllar falan.

Neyse ben gittim, mantar falan dedim. Kontrol etti vajinayı, iltihap var evet dedi. Ben hala vajinamdaki şeyleri söylemiyorum, ve o da vajinama bakıyor.... Yani fark etmemesi mümkün mü? Bence değil. O söyleyecek diye bekledim... En son iltihap için ilaç verirken, utana sıkıla ''ya aslında vajinamda et beni gibi minik şeyler var onlar nedir?'' dedim. (Kesinlikle siğil olduğunu düşünüyordum) O da bana ''bir şey değil, hijyenle alakalı'' dedi. Ahahaha hayatımda hiç böyle aşağılanmamıştım Pis demek istedi bana resmen. Halbuki her gün duşunu alan, genital hijyenine dikkat eden biriydim (aslında doğru yöntemle temizlik yapmıyormuşum, genital bölgeye sabun kullanıyordum ve bu zararlıymış ve yıllardır su dışında bir şey kullanmıyorum artık) Neyse ben ordan çıktım ama içim hiç rahat değil... 1 hafta sonra cilt doktoruna/dermatologa gittim ve hpv olduğumu düşünüyorum dedim. Baktı ve evet siğil hpvsin dedi.

Şimdi ilk gittiğim jinekolog bence çok saçma bir doktordu. Bir doktor en azından siğil veya bir pütürcükse hpv eğitimi almışsa okulda bunu bilmeli.. Bilmiyorsa bile sallamamalı hijyen falan diyerek. Buda bana büyük bir ders oldu. Her doktorun sözüne güvenilmiyor. O yüzden doğru düzgün bilgili olmayan birine rast geldiysen sen sorana dek cevap vermeyebilir.. Ki ne büyük talihsizlik.. Sen sorsan da doğru cevabı vermeyebilir.

Kesinlikle cilt doktoruna görünmelisin canım.Cilt doktorları hpv konusunda direkt egitim alıyorlar çünkü hpv bir cilt hastalığı bir bakımdan.. En azından siğil çıkartan tipleriyle daha çok dermatologlar/cilt doktorları ilgileniyor.

Durum
    Susano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Minnoş'u dinle bana çok büyük iyilikleri dokundu onun sayesinde neyin ne olduğunu ögrendim tiplememi bile onun sayesinde yaptirdim sağolsun yanimda hic ayrilmadi ayni sekilde haseki hastanesini de onun sayesinde kesfettim ve kesinlikle oneriyorum.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar Cevabıma başlamadan önce minik bir uyarıda bulunacağım Kişisel algılama bütün forum üyelerine söylüyorum, konu açarken başlık ruh halinizle ilgili olmasın lütfen, ''kafam çok karışık, kendimi kötü hissediyorum, süper hissediyorum'' şeklinde değil, daha çok bahsettiğiniz konu ile alakalı bir tema olmalı ki diğer okuyucu üyelerde kendileriyle ilgili araştırma yaparken daha rahat gezebilsinler forumu. Sakıncası yoksa konu başlığını ''Hpv siğilleri ve kanama'' olarak değiştiriyorum

Cevabıma gelecek olursak;

Öncelikle her doktora çok güvenme. Sana yaşadığım deneyimi anlatayım sen de pay biç. Hpv olduğumu öğrendiğim süreçten önce, genital bölgede çıkan siğillerimin siğil olduğunu anlamıştım, ve emindim. Ancak doktora bunu söylemeye utandım ve ''ben mantar oldum sanırım'' diye gittim. Kadın bir jinekologtu ve çok iyi olmadığını biliyordum ancak en yakınımdaki özel hastane orasıydı ve bende bu anlamda deneyimsiz biriydim jinekologa sık görünen biri değildim çünkü zaten cinsel hayatımın başında sayılırdım ilk yıllar falan.

Neyse ben gittim, mantar falan dedim. Kontrol etti vajinayı, iltihap var evet dedi. Ben hala vajinamdaki şeyleri söylemiyorum, ve o da vajinama bakıyor.... Yani fark etmemesi mümkün mü? Bence değil. O söyleyecek diye bekledim... En son iltihap için ilaç verirken, utana sıkıla ''ya aslında vajinamda et beni gibi minik şeyler var onlar nedir?'' dedim. (Kesinlikle siğil olduğunu düşünüyordum) O da bana ''bir şey değil, hijyenle alakalı'' dedi. Ahahaha hayatımda hiç böyle aşağılanmamıştım Pis demek istedi bana resmen. Halbuki her gün duşunu alan, genital hijyenine dikkat eden biriydim (aslında doğru yöntemle temizlik yapmıyormuşum, genital bölgeye sabun kullanıyordum ve bu zararlıymış ve yıllardır su dışında bir şey kullanmıyorum artık) Neyse ben ordan çıktım ama içim hiç rahat değil... 1 hafta sonra cilt doktoruna/dermatologa gittim ve hpv olduğumu düşünüyorum dedim. Baktı ve evet siğil hpvsin dedi.

Şimdi ilk gittiğim jinekolog bence çok saçma bir doktordu. Bir doktor en azından siğil veya bir pütürcükse hpv eğitimi almışsa okulda bunu bilmeli.. Bilmiyorsa bile sallamamalı hijyen falan diyerek. Buda bana büyük bir ders oldu. Her doktorun sözüne güvenilmiyor. O yüzden doğru düzgün bilgili olmayan birine rast geldiysen sen sorana dek cevap vermeyebilir.. Ki ne büyük talihsizlik.. Sen sorsan da doğru cevabı vermeyebilir.

Kesinlikle cilt doktoruna görünmelisin canım.Cilt doktorları hpv konusunda direkt egitim alıyorlar çünkü hpv bir cilt hastalığı bir bakımdan.. En azından siğil çıkartan tipleriyle daha çok dermatologlar/cilt doktorları ilgileniyor.
    tabii değiştirebilirsiniz konu başlığını önemli değil.

haklısınız, doktorların hpv konusunda çok çok bilgisiz olduğunu düşünmeye başladım çünkü herkes aynı dertten muzdarip okuduğum kadarıyla. sanki kadın hastalıkları uzmanlığı değil de sadece doğum uzmanlığı almış gibiler. yalnız benim siğillerim vulvada değil, vajina girişinde iç bölgede. dermatolog orayla da ilgilenir mi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv sigilleri ve kanama

Direkt ilgilenmez ama seni yönlendirir. Benim dermatologum vajina iç kısmımda çıkan siğilleri anlamıştı ve görmüştü ve jinekologa yönlendirdi. En azından bir baksın, yapılacak bir şey varsa koterizasyon gibi jinekologa yönlendirecek.

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ayrıca eklemem gerekirse siğillerim çıkmadan önce korkutmak istemem sizi ama benimde ilişki sonrası kanamam olmuştu.

Ben aylarca doktora mantar sikayetleriyle gittim. Ve siğil vs falan demedi. Yine 4 gün önce gitmiş olmama rağmen siğil denmedi ben farkettiğim an doktora söyledim ayrıntılı baktırdım biraz diretmek gerekiyor sanırım.

Susana cok teşekkür ederim zaman dayanışma zamanı😅

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direkt ilgilenmez ama seni yönlendirir. Benim dermatologum vajina iç kısmımda çıkan siğilleri anlamıştı ve görmüştü ve jinekologa yönlendirdi. En azından bir baksın, yapılacak bir şey varsa koterizasyon gibi jinekologa yönlendirecek.
    teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, gideceğim.

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca eklemem gerekirse siğillerim çıkmadan önce korkutmak istemem sizi ama benimde ilişki sonrası kanamam olmuştu.

Ben aylarca doktora mantar sikayetleriyle gittim. Ve siğil vs falan demedi. Yine 4 gün önce gitmiş olmama rağmen siğil denmedi ben farkettiğim an doktora söyledim ayrıntılı baktırdım biraz diretmek gerekiyor sanırım.

Susana cok teşekkür ederim zaman dayanışma zamanı��
    benim ilişki sonrası değil de ilişki sırasında kanamam oldu, oldukça da yoğundu. zaten kanama olmasaydı fark etmeyecektim muhtemelen. en büyük hatam da kanama şikayetiyle doktora gitmek olmuş :/ o sırada siğilleri fark etmemiştim çünkü.

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu kanama olayını bıraz acarmısın nasıl bır kanama yogun mu oluyor,bırkac aydır her ılıskı sonra bendede oluyor fakat sadece peceteyle baktıgımda peceteye bır ıkı damla seklınde suruluyor sıgıller kopuyor falan desem suanda sıgılde yok anlayamadım bu durumu malesef

Bu Konu için Etiketler