Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv - sevgili - tatil - yardim!

Durum
    Susano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv - sevgili - tatil - yardim!

HPV tip 51 taşıyorum. Ve çok yakın zamanda sevgilimle tatile gitme planlari yapiyoruz. O henüz benim HPV olayını bilmiyor, ben de bunu ona bulaştırmadan bu tatilden nasıl sıyrılabileceğimi bilmiyorum. Lütfen öneri yapar mısınız? Nasıl korunabiliriz?

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv - sevgili - tatil - yardim!

Tatilden kaçmana gerek yok gerçekten seviyorsan uzak durursun bu illetten koruyabilirsin onu yalnız beraber olursan korunmakta senin aklında soru işareti bırakır acaba bulaştımı diye düşün dur sonra bu şekilde sorununu büyütmüş olursun sürekli bu hastalığı ve kendini düşünürken tatilden sonra onuda aklına şüphe olarak sokmuş olursun bana soracak olursan tatilden sıyrılmaya çalışman ya da tatile gittin diyelim mesafeli durman kendini ondan çekmen yanlış anlamasına sebep de olabilir söyle gitsin içinde kalmasın zaten iyileşsen bile ilerde bir şekilde söyleyeceksin şimdi söylemen sana bir şeyi kaybettirmez bakarsın sana destek olur yanında olur birlikteliğiniz bağlılığınız daha da güçlenir anlam kazanır moral olarak pozitif döner bunlar sana iyileşmende hızlı olur ya da çeker gider sende ilişkiyi tekrar masaya yatırırsın unutma sana bulaştıran kişi bilinçli olsaydı sen belki şu an hpvli olmayacaktın o yüzden sen bilinçli ol

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Susano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HPV tip 51 taşıyorum. Ve çok yakın zamanda sevgilimle tatile gitme planlari yapiyoruz. O henüz benim HPV olayını bilmiyor, ben de bunu ona bulaştırmadan bu tatilden nasıl sıyrılabileceğimi bilmiyorum. Lütfen öneri yapar mısınız? Nasıl korunabiliriz?
    Sende sigil cikmiyormuydu kiz bunlar ne derse ne diyeceksin ?

Cok seviyorsan ayrilmayi goze alamayabilirsin o yuzden onun gitme ihtimaline karsi saklamak isteyeblirsin onun psikolojisini anliyorum ama yeni baslayan biseyse sevgin henuz o derece fazla deglse mutlaka soyle haberi olsun bence

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sevgiline söyleyebilirsin. Neden kaçıyorsun? Bence büyük bir hata yapıyorsun o kıza bulaşırsa, gelip burda yakınacak hpv oldum ne yapmam gerek diyecek, çözüm bulmaya çalışacak, psikolojisi bozulacak, sürekli ağlayacak. Tıpkı benim ağladığım gibi..

Bunu yapmayın insanlara. Bu çok bencilce.

Durum
    Tecrübeli Üye

Tatil iptal ama yine de 1 gece beraber kalacagiz ister istemez. Sanirim soyleyecegim ayrilirsak da o gece olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Seni gerçekten seven biri o gece senden ayrılmaz. Zamanla belki ilişkiniz yıpranır o ayrı ayrılırsınız falan ama guzelce anlatıp sarılmayla opusmeyle bulasmadıgından bahsedip böyle bir durumu cok evhamlandırmadan bahsedersen anlayısla karsılayacagını dusunuyorum. Söylediğin an Hpvsin demek o zaman kendine iyi bak ayrıldık diyen kişi sevmiyordur.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bence dürüst olmalısın. Seni olduğun gibi kabul edip etmemek de onun kararı... zor biliyorum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Dürüstlükten taviz veremem. Ona anlatacağım, anlamasını umuyorum.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bakin ben bu konuda kendimi ayri tutmak istiyorum. Bende hpv basladiginda 8 aydir devam eden duzenli bi iliskim vardi ve onu asla aldatmadim. Yani sevgilimden kapmis olma ihtimalim cok yuksekti ama onda sigil cikmiyordu. Ben cikan sigillerin hpv oldugunu anlayana kadar aradan 1 ay daha gecti biz o bi ayda defalarca beraber olduk korunmasiz sekilde. Sonra ben hpv oldugumu anladim. Soylersem benden ayrilacagini dusundum cunku kendisinin bu konularda hic alttan alir tarafi yok. Eger o gune kadr beraber olmamis olsak bunu hickimseye yapmazdim ama is isten gecmisti zaten ben anlayana kadr ona coktan bulasmisti bile. O yuzden soylememe ve kendim basetme karari aldim. Tabi belkide ondan bana bulasti 8 aydir ondan baska kimseyle olmadm cunku bunu bilemeyiz. Ama ben o bana bulastirmis olsa bile bunu söyleyip ondan ayrilma riskini alamadim. Kendisinde hala sigil cikmiyor ve bu onun bana bulastirdigi yargisini daha da dogruluyor. Kendimi suclamiyorum bu konuda cunku dedigm gibi suan ayrilmis olsak baska birine asla bunu yasatmam ama onunla zaten olan olmustu is isten gecmisti.. ben kendi tedavime bakiyorm kendi basima cabaliyorum hic biseyden haberi yok. Tek basima cabalamaktan ve belkide onun bulastirdigi seyi ondan saklamaktan psikolojimi bozdum..

Ozetle demem o ki sizin durumunuz farklı sanirim yeni biseye basliyosunuz o yuzden en bastan soyleyin sonra asik olunca cok zor oluyor ayrilir mi acaba diye goze alamiyorsunuz

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakin ben bu konuda kendimi ayri tutmak istiyorum. Bende hpv basladiginda 8 aydir devam eden duzenli bi iliskim vardi ve onu asla aldatmadim. Yani sevgilimden kapmis olma ihtimalim cok yuksekti ama onda sigil cikmiyordu. Ben cikan sigillerin hpv oldugunu anlayana kadar aradan 1 ay daha gecti biz o bi ayda defalarca beraber olduk korunmasiz sekilde. Sonra ben hpv oldugumu anladim. Soylersem benden ayrilacagini dusundum cunku kendisinin bu konularda hic alttan alir tarafi yok. Eger o gune kadr beraber olmamis olsak bunu hickimseye yapmazdim ama is isten gecmisti zaten ben anlayana kadr ona coktan bulasmisti bile. O yuzden soylememe ve kendim basetme karari aldim. Tabi belkide ondan bana bulasti 8 aydir ondan baska kimseyle olmadm cunku bunu bilemeyiz. Ama ben o bana bulastirmis olsa bile bunu söyleyip ondan ayrilma riskini alamadim. Kendisinde hala sigil cikmiyor ve bu onun bana bulastirdigi yargisini daha da dogruluyor. Kendimi suclamiyorum bu konuda cunku dedigm gibi suan ayrilmis olsak baska birine asla bunu yasatmam ama onunla zaten olan olmustu is isten gecmisti.. ben kendi tedavime bakiyorm kendi basima cabaliyorum hic biseyden haberi yok. Tek basima cabalamaktan ve belkide onun bulastirdigi seyi ondan saklamaktan psikolojimi bozdum..

Ozetle demem o ki sizin durumunuz farklı sanirim yeni biseye basliyosunuz o yuzden en bastan soyleyin sonra asik olunca cok zor oluyor ayrilir mi acaba diye goze alamiyorsunuz
    Aslında senin durumun hiçte farklı değil. Sevgilinle bu konuyu konuşmalisın, o bulastirdi ben bulastirdim konusunu kapat bence. Belliki suan ikinizde de var. E sen negatif olursan ve o olmazsa ondan sama bulasacak tekrardan, zaten pinpon etkisi ile belki de negatif olmani zorlastirirsin.. o da tedavi olsun, sigil cikarmiyor diye bulasmaz deme..

Yanlış anlamayın ama arkadaşlar hayatınızı sağlıklı yaşamak bi erkekden yada kadından daha önemli.. kör kütük aşık da olsanız önce sağlığınızı ve karşıdaki insanın sağlığını düşünün

Bu Konu için Etiketler