Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv psikolojisi

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv psikolojisi

Aynen oyle Ben 1 yil savastim resmen bunun cikmamasini saymak da savasmak bemce arya cunku cok daha stresli bir surec insan cikacak mi diye bakmaktan bunalti yaşiyo

Durum
    Susano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de genelde bunu aciklarken yasanan zorluk psikolojisi desek daha dogru olur. Insanlardan uzak yasiyorum mandıra filozofu gibiyim her seyi sorgulamaya basladim hayati sorguluyorum hahahaha.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende ilk başlarda öyleydim kesin şunda vardır falan diyodum yolda yürürken gördüklerimde. Şuan ben atlattım şükür sıkıntım yok ama atlatamayan 3 5 arkadaşım var görüştüğüm ve hala benim bu hastalığı atlattığıma inanmıyolar çünkü kendilerinde geçmiyor önemsemedikleri ve yenildiklerini düşündükleri için. Kendilerine tavsiyelerimi verdim şunu yapın bunu yapın diye ama nafile malesef herkes bu hastalığı önemsemiyor ve herkesle yatıp kalkmaya bulaştırmaya devam ediyorlar hemde hiç zerre umrunda değil hiç birinin. Hasta olduklarını bildikleri halde doktora bile gitmiyorlar. Anlıcağınız evet gerçekten zor çok zor iyi bilirim bende geçirdiğim için ama şunuda iyi bilinki eninde sonunda bitiyor bunu kafanıza iyice kazıyın savaşması daha kolay oluyor 😊

Durum
    csupp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bu konuyla ilgili 2 gün önce çok saçma bi olay yaşadım. en yakın arkadaşlarımdan birine hpvden şüphelendiğimi söyledim. hee bende de vardı deyince bende sebepsiz bi sevinç skjdfksdfh psikolojik destek buluyorum en yakınımda kendime güya nasıl oldu anlatsana deyince anlatmaya başladı. genital bölgeme jilet yaparken kanatınca fark ettim etti :O siğilleri fark edince erkek arkadaşıma söyledim dedi. o da hee aşkım bende de var önemli bi şey değil o demiş. eee dedim sonra??? sonra doktora gidecektim ama unuttum onları sonra bi baktım geçmiş dedi.............. nasıl ya ilişkiye girdiniz mi bu sürede dedim evet girdik ama sen girme bulaşıcı olabilir diyo bi de bana sjkfhs gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Csupp, önemsememişler ama en yakın arkadaşınız eğer kız ise, bence yüksek riskli bir tip taşıma ihtimali var. Yani şöyle düşünüyorum:

tip 16 gibi siğil çıkarmayan bir tip ve yanında tip 6 gibi siğil çıkaran bir tip taşıyorsa; belki bağışıklığı ile siğillerin çıkmasını önlemiş olabilir ama hala ilişkiye girmişlerse hem pin-pon birbirine bulaştırma etkisi, hem de sadece 1 kez siğil çıkarması bana çok tuhaf geldi.
    Tip 16 gibi bir şey taşıyorsa vücudunda sinsice ilerliyor olabilir, biyopsi yapılsa aniden cin2-cin3 olduğunu öğrenebilir. Siz onu bilinçlendirin lütfen. Çünkü 1 kez siğil çıkarıp bir daha çıkarmamak ve hpv olan biriyle de ilişkiye devam edip siğil olmaması.. Ya çok şanslı ya da farkında değil, bu bana yüksek riskli siğil çıkarmayan tipleri hatırlatıyor. Bence mutlaka bi doktora görünsün

Durum
    csupp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben zaten ona rahim kanserinin böyle ilerlediğini, siğilleri geçmiş olsa bile doktora görünüp smear aldırmasını gerektiğini söyledim. gidicem dedi ama hiç sanmıyorum dünyanın en umursamaz insanı falan. umarım siğil dediği şeyler molluskumdur sanırım o hpv'ye göre daha az sıkıntılı.

Durum
    Almeda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu konuda yalnız olmadığımı bilmek güzel. Insanlara bakinca acaba hpvli midir diye düşünen tek insan ben değilmişim 😊 bazı insanlar farketmeden bu virüsü bağışıklığıyla atlatıyormuş çok özeniyorum o insanlara. Inşallah bizde en kısa surede atlatacağız arkadaşlar iyiki bu site var iyiki arya var ve iyiki sizler varsınız 😊

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı csupp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben zaten ona rahim kanserinin böyle ilerlediğini, siğilleri geçmiş olsa bile doktora görünüp smear aldırmasını gerektiğini söyledim. gidicem dedi ama hiç sanmıyorum dünyanın en umursamaz insanı falan. umarım siğil dediği şeyler molluskumdur sanırım o hpv'ye göre daha az sıkıntılı.
    Hpv yi umursamadıgından dolayısı siğil çıkarmıyor olabilir .kafaya takmamak ta önemli ama tedavi olmak şart

Bu Konu için Etiketler