Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BENİM HPV HİKAYEM - lütfen okuyun çok sayıda ve tekrar eden siğilim var

Durum
    nasolgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation BENİM HPV HİKAYEM - lütfen okuyun çok sayıda ve tekrar eden siğilim var

Merhaba,
    HPV olduğumu Haziranın 15inde genital bölgemdeki kaşıntı sonucu gördüğüm 10-15 adet noktacık sonucu anladım. 4 gün sonra (19haziran) çok bilindik ve güvendiğim özel bir hastanedeki jinekologuma gittim ve bunların siğil olduğunu yakmamız gerektiğini söyledi. O gün lazer ile oldukça yüksek bir fiyata yakıldı siğillerim. yaklaşık 6 gün sonra (25 haziran) gözden kaçan siğiller olduğunu farkettim ve tekrar yakıldı. Doktorum bir daha çıkmayacağını endişelenmemem gerektiğini, bağışıklığımı güçlendirmem gerektiğini söyledi ve Kaleidon 60 yazdı. Tiplendirme testi smear vs yapmadı sanırım yaşımdan dolayı. (22). (Bu virüsü mart ayının sonunda şüpheli korunmasız bir ilişkimden kaptığımı sanıyorum)

Aradan sadece 1 hafta geçtikten sonra (5temmuz) yaklaşık 30-40 adet küçük küçük noktalar şeklinde yapılar oluştu, tekrar doktora gittiğimde bunlar siğil değil, Fox Fordyce diyip yolladı beni. Benim içime sinmeyince 1 hafta sonra (12temmuz) bu sefer tavsiye üzerine bir devlet hastanesinin kadın doğum bölümüne gittim. Doktorum bunların siğile benzediğini fakat dermatologun yakabileceğini söyledi ve smear testi yaptı. O gün kriyoterapi ile hepsini dondurdular. Yaklaşık 5 gün sonra büyük çoğunluğu düştü fakat hala kalanlar vardı. Bunun üzerine forumda Arya’nın yazılarını okudum ve AHCC sipariş ettim, doktor Levent Bey’den randevu aldım. 17 temmuzda AHCC kullanmaya başladım, 20 temmuzda yaklaşık 10 adet siğil yakıldı. Levent Bey ve asistanı beni çok telkin ettiler, psikolojim berbat durumdaydı ve tedavi sonrası uzun süre çıkmayacağını endişelenmemem gerektiğini söylediler.

Ne var ki, 2 hafta sonra ayna ve ışık ile kontrol ettiğimde tekrar 30-40 adet nokta farkettim. Bu kez makat tarafına ve yukarılara doğru da dağılmışlardı. Bunun üzerine Okmeydanı E.A Hast. gittim ve tiplendirme, sürüntü testi yaptırdım (2 Ağustos). Smear sonucum çıkmıştı. TEMİZ! sadece akıntım olduğu yazıyordu bu akıntının da farkındaydım(beyaz beyaz) bunun için Biteral ve Gynomax kullanmaya başladım. Devlet hastanelerinde basit bir anestezi işlemi için bile birçok tetkik istediklerinden siğiller Okmeydanında yakılmadı ve tekrar Levent Bey’e gittim. (3 Ağustos) Levent bey bazılarının siğil olmadığını söylese de şüpheli olan her nokta yakıldı. AHCC kullanmaya devam ediyorum, Kaleidon bitmesi üzerine Immutor aldım ve her gün günde 3 fincan yeşil çay ile beraber 3 kez sirke tedavisi + Glizigen kullanmaya başladım. Sürekli bölgeyi kontrol ediyorum ve sürekli yeni oluşan iğne başı kadar veya daha küçük noktalar görüyorum. (şuan 20-25 adet) Bunların derimin kendisi olmadığını biliyorum çünkü artık ayırt edebiliyorum. Büyüyorlar. Karnabahar şeklini almıyorlar, su dolu sivilce gibi oluyorlar ten rengindeler ama siğil bunlar biliyorum.

Gittiğim çoğu doktor ne olduklarını bulamadı, yine de yaktılar. Tiplendirme testim muhtemelen 2-3 hafta sonunda sonuçlanacak fakat ben çökük durumdayım. Düzenli besleniyorum. (Ekmek, şeker, makarna, pilav, fast food çok uzun süredir yok hayatımda). Spora gidiyorum. (Mayıs ayından beri yoğun olarak fakat yıllardır düzenli olarak yapıyorum). Alkol ve sigara kullanmıyorum. Sağlıklı olduğu için HPV olmadan önce de kefir ve yoğurt yiyip yeşil çay içerdim. Bağışıklığım ile ilgili bildiğim hiçbir sorunum yok, yılda 1 kere hasta olurum daha fazla değil Fakat NEDEN BU SİĞİLLER İNANILMAZ FAZLA SAYIDA VE SIKLIKTA ÇIKIYOR. Delireceğim artık.

3 yıldır düzenli bir ilişkim var, yüzük taktık. (aralık-nisan arası ayrıydık, ayrı olduğumuz bu arada olan 1 şüpheli ilişkiden şüpheleniyorum) bizim ilişkimiz evlilik yoluna gidiyor, erkek arkadaşım çok destek oluyor, ayrı olduğumuz dönemdeki ilişkiden de haberi var fakat onda siğil vs yok. 3 yıldır da 2 mantar enfeksiyonu dışında hiçbir şikayetim olmadı. HPV tedavisi sürecinde genelde korunarak birlikte olduk fakat 2 haftadır bıraktık. Ondan kapmadıysam ona da bulaştırmış olma ihtimalinden şüpheleniyorum. AHCC 2. kutu yarın geliyor kargoda. Toplamda 4 koter, 1 kriyo yaptırdım. Ben bu süreçte psikolojimi nasıl düzeltebilirim? Sizce neden bu kadar fazla sayıda ve sıklıkta tekrar ediyor? Lütfen yardım edin delirmek üzereyim...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: BENİM HPV HİKAYEM - lütfen okuyun çok sayıda ve tekrar eden siğilim var

Selamlar canım,

Öncelikle hepsini okudum. Başta ahcc kullanman ve bu konuda bilgilenmen oldukça güzel bu yolda devam et, süreci izleyelim. Henüz ahcc'ye yeni başlamışsın, umarım etkisi olacak. Senin durumun bizimkilerden biraz farklı çünkü.

Beni en çok şaşırtan nokta, ilk hpv olduğunda siğillerinin çok olması normal 30 tane bile olabilir. 2.kez yaktırdığında da siğillerinin çok çıkmış olmasını da normal buldum. Bir çoğumuzun ilk siğil yaktırışlarında veya kriyoterapi ile hpv siğillerini dondurduklarında birçok siğili vardı ben de dahil.

Ancak benim asıl şaşırdığım nokta; her seferinde nasıl bu kadar çok oluyorlar? 30-40 adet diyorsun. her seferinde 30-40 adet çok ama çok fazla kuzum. Ben de senin ilk siğil olmadığını söyleyen doktoruna ve dr. levent bey'e katılıyorum. Bence evet siğillerde vardır ama hepsi siğil değildir, ekstra bulaşıcı bir şey olduğundan şüphelendim yazında.

Şöyle bir ihtimal olabilir; belki de hem hpvsindir, siğil çıkıyordur, hem de molluskum vardır. Molluskum da çıkıyordur. Bunu bir araştır sen.

Siğil varken lütfen birlikte olmayın. Siğillerinin çıkma sıklığı azalmasa bile adetsel olarak azalması lazım. ayda 1 çıkar ama her ay 40 tane çıkması normal değil. İlk ay 40 tane çıkar, 2. ay 20, 3.ay 10 falan, genelde siğillerde biraz azalma olduğu ama siğil çıkma sıklığının aynı olması ve yavaş yavaş kurtulmaya başlamakla beraber siğil çıkarma sıklığının da uzaması ve daha az aralıklarla çıkması lazım normalde.

Siğil dediğin şey, nokta değildir aslında. Elinle dokunduğunda hissedersin, ufak minik çıkıntılardır. Ten rengindedir, belki birkaç ton koyu renkte de olabilir. Dokunduğunda sağa sola doğru yuvarladığında parmak ucunla, sağa-sola yamulduğunu, hatta büyüyen siğillerde birazcık tutup çeksen bile kopmadığını fark edersin.

Seninkiler gerçekten ''noktacık'' ise onların hepsinin siğil olmama ihtimali var. Tavsiyem; 2-3 farklı doktordan daha randevu alıp 2-3 farklı doktor görüşü alman + ahcc kullanmaya devam etmen. Bakalım senin gibi aşırı siğil çıkaran birinde ahcc ne gibi bir sonuç verecek şu aşamada siğillerini azaltsa ve 4-5 taneye düşürse ben sevindirici bulurum. Biraz zaman ver, psikolojini yorma lütfen farkındayım süreç çok zor, bir sürü siğil veya ona benzer şeyler olması da çok canını sıkıyordur, bakmak bile istemiyorsundur.. Ama güçlü kalmalısın. Ahcc etkisini 2 ay sonra yavas yavas göstermeye başlayacak, umarım güzel gelişmeler olur.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda atlatırsın. Sürekli tedavi gormene ragmen nasıl tekrar tekrar siğil çıkarıyorsun ben de anlayamadım. Ama sana şöyle söyleyim, bi cildiye doktoru bana dedi ki jinekologlar bazen her gördüleri kabartıya siğil diyor, halbuki ben bakıyorum onlar tamamen fizyolojik kabartılar..

Belki senin de bazıları öyle olabilir. Benim sana tavsiyem çok fazla o bölgeye dokunmaman, ağda veya jilet uygulamaman ve ayna ile sürekli bakmaman. Belki kendi kendine de başka bölgelere yayıyor olabilirsin. Tekrardan gecmiş olsun..

Durum
    Yeni Üye

Sevgili Arya,
    Cevabın için çok teşekkür ederim! Birçok doktor hepsinin siğil olmadığını bazılarının kıl kökü ve fox fordyce gibi hastalıklar olduklarını söyledi. (Levent Bey ve Acıbadem, Ömer Faruk Dede)
    Ben sanırım biraz fazla stres yapıyor ve bu konuda kafamı yoruyorum.
    Bazı çıkan lezyonların siğil olduğu belli oluyor, bunlar daha kabarık deriden yüksek ve karnabahar gibi oluyorlar. Bunlardan 4-5 adet çıkıyor. Diğerleri ise nokta şeklinde sizin de yazdığınız Molluskum ve Fox Fordyce görüntüleriyle uyumlu bir görünümdeler. Birden fazla ve sürekli çıkmalarını da buna bağlıyorum fakat bunlar da tabii ki bağışıklık ile ilgili ve tedavi istiyorlar.
    En başta gittiğim doktorun görüşlerine çok değer veriyorum, kendisi 4 yıldır bilgisiyle beni çok tatmin etmiş bir doktordur ve Levent Bey de siğilleri yakarken hepsinin siğil olmadığını fakat içimin rahat etmesi için bunları da yakacağını söylemişti.
    Birkaç uzmanın daha görüşünü alacağım fakat hepsinin siğil olmadığı konusunda düşüncelerim sayenizde kuvvetlendi.
    Ek olarak verrutol veya propolis kullanmalı mıyım? Yeşil çay-imutor-ahcc-sirke ve glizigen yeterli olur mu?
    Test sonuclarım geldiginde buraya yazacağım. Teşekkür ederim

Durum
    Yeni Üye

önceden jilet uyguluyordum o bölgelere degırmemeye çalışarak fakat bunun da zararlı olabılecegını farkettıgım icin bıraktım. Belki de bu yüzden yaymışımdır.
    Fizyolojik kabartılar olabilir tabi ama bunlar daha önce yoktu, HPV olmadan önce zaman zaman büyük iltihaplı sivilceler çıkıyordu dudak bölgesinde ben de bunlara bakmak için ayna ve flaş kullanıyordum o yüzden daha önce orda bulunmadıklarını biliyorum. Yeni çıkıyorlar ama küçük küçükler, zamanla büyüyorlar ama şekilleri çok düzgün, kabartılı veya beyaz değiller. Ten renginde oluyorlar, gerçekten siğil olduğunu bildiklerimin yakınlarında çıkıyorlar.
    Çok teşekkür ederim yorumun için, umarım gerçekten 40 tane siğil çıkarmıyorumdur

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Verrutol'u kendi kendine bilmediğin kabarcıkları kullanman için tavsiye etmem, dahası doktor değilim ama verrutol ile daha zararlı çıkma, çok iyi kullanılması gereken bir ilaç.

Hpv isen kesinlikle jilet kullanmayı bırakmalısın Bu da her hpvli olana en başta söylediğimiz şeylerden biri

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba gecmis olsun bence her noktayi siğil zannetme siğil deri uzerinde et beni gibi olan olusumlardir uzeri pütürüklüdür. Bende sivilceyi siğil sanmistim sivilce veya kıl kökü deri altinda minik kitle gibi olur ya da iltihapli olur ele sadece minik şişlik gelir kitle gibi siğil Direk ele gelir Ben her zaman siğil mi degil mi kontrol etmek icin suphepelendigim deriyi gerip tirnagimla hafif uzerinden gecerim tirnagima birsey takilmiyorsa o siğil degildir cunku siğil Direk minik de olsa deri uzerinde kendini gosterir deri alti gibi sislik ya da nokta olmaz

Durum
    zuzu697 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba canım öncelikle tüm yazdıklarını okudum çok geçmiş olsun. Psikolojik olarak zor bir dönem kesinlikle hatta ben başta hayatım bitti falan dedim ama bak şuanda çok iyiyim çok şükür. Bu kadar çok siğil çıkarıyorsan bağışıklıkla alakalı bir problemin olabilir kan değerlerine baktırmanı tavsiye ediyorum b12 b9 ve d vitaminine bunların bağışıklık üzerinde etkisi büyük çünkü. Eksik olanı varsa da ilaç kullanıp tamamlayabilirsiniz. Ahccye gelirsek kesinlikle 2 ay alışma süreci bence vücudun yani bu da 3 kutu bitirmek demek daha sonrasında yavaş yavaş etki ettiğini anlayacaksın! Ben Hakan topalismailoğluna gidiyorum ve kendisinden çok memnunum tavsiye ederim. Tez zamanda atlatıp sağlığına kavuşmanı diliyorum tatlım

Durum
    Yeni Üye

yorumunuz için çok teşekkür ederim! Yarın şişli Etfal hastanesinde Doç. bir kadın doğumcudan ve makat içerisinde de var mı yok mu baktırmak için Doç bir genel cerrahtan randevu aldım.
    Gittiğim çoğu doktor bunların siğil olmadığını, şüpheli lezyonlar olduğunu söylediler ve yaktılar. Sanırım gerçekten hepsi siğil değil çünkü hepsi elime de gelmiyor, pütürlü de gözükmüyor.

Bu arada birden fazla olduğum vajinal muayenede iç tarafta herhangi bir siğil görülmedi, SMEAR sonucum temiz çıktı ve bugün bağışıklık düşüklüğümden şüphelendiğim için Beşiktaşta Anti-HIV testi yaptırdım. (insanın psikolojisi neler düşündürüyor). Sonuç negatif.

B12, Demir eksikliğim muhtemelen var, bunlar için en yakın zamanda kan testi yaptırıp gerekliyse takviyeye başlayacağım. AHCC ikinci kutum bugün geldi, immutor glizigen ve yeşil çay ile beraber kullanmaya devam ediyorum.

Bu çıkan noktalar HPV olmasın da ne olursalar her hafta gidip koter veya kriyo yaptırmaya razıyım. Yeterki bulaşıcı ve tehlikeli şeyler olmasın. (2 aydır vajinamla çok uğraşştığımdan enfeksiyon kapmış veya alerji geliştirmiş de olabilirim)

Hepinize cevaplarınız ve destekleriniz için çok teşekkür ederim. Tipleme ve Tarama testlerimin sonucu çıktığında buraya yazacağım!

Durum
    Yeni Üye

Bir de değinmek istediğim bir konu daha var,
    Sürekli baktığım için lezyonların (siğil veya değil) oluşum ve gelişim süreçlerini rahatlıkla gözlemleyebiliyorum:

Başta inci tanesi gibi belki 1mm bile olmayan parlak noktalar gözüküyor. Sonra bunlar birkaç gün içerisinde büyüyor ve deriden çok çok az yukarıda ten renginde tamamen yuvarlak şekilde gelişiyorlar.

Sonrasında müdahele edilmez ise biraz daha büyüyorlar ama şekillerinde genelde bir bozulma olmuyor ve bazılarının içinden veya tam kenarından (bazen ortasını deliyor gibi) kıllar da büyüyor. Büyüdüklerinde ele geliyorlar, aynada bariz gözüküyorlar, hafif yerlerinden oynayabiliyorlar.

Sirke testi yaptığımda herhangi bir beyazlama olmuyor, iğne başı gibi olduklarında bazen şekil bozuklukları olabiliyor ama karnabahar gibi bir görünüm almıyorlar.

Siğil olanlar ise sirke sürüldüğünde beyazlıyor ve şekilleri oldukça bozuk gözüküyor, bunlardan maksimum 3-4 tane vardır, genelde bir noktada birden fazla baş vermiş gibi duruyorlar.

Acaba tüm siğiller bu ilk anlattığım şekilde oluşup sonrasında mı şekil değiştiriyor yoksa onlar gerçekten siğil değil mi?

Bu Konu için Etiketler