Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virüsü yıllarca taşıyıp atan var mı?

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Virüsü yıllarca taşıyıp atan var mı?

Araştırmalarıma göre 2 yıldan uzun süre hpv virüsünü atamayanlarda virüs kronikleşip, kalıcı hale geliyormuş. Sadece bir kaç yerde 3-4 yıl içinde de atılabildiğine dair yazılar okudum.

Aramızda bu virüsü 2 yıldan sonra yenmeyi başaranlar oldu mu?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Virüsü yıllarca taşıyıp atan var mı?

Ahcc kullanarak 1buçuk yıl (yani 16-17 ay) gibi bir süreçte yendim. Son 8 ayı ahcc kullanarak geçti.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc kullanarak 1buçuk yıl (yani 16-17 ay) gibi bir süreçte yendim. Son 8 ayı ahcc kullanarak geçti.
    2 yıl içinde %90 atılıyor, kalan %10 kalıcı olma riski yüksek tabi 3-4 yılda atılabilir diye yazan çok az yazı var

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıl içinde %90 atılıyor, kalan %10 kalıcı olma riski yüksek tabi 3-4 yılda atılabilir diye yazan çok az yazı var
    Piu, yanlıs biliyorsun. Hpv tipi yüksek kişilerin 2 yılda atamama ihtimalleri yüksek. Bunun üzerine deney yapıldı. Ahcc kullanan ve placebo kullandıgını zanneden kişiler için. Hpv tipi yüksek olanlar ve ahcc kullananlar 2 yıl içinde atmış oldu çoktan ama placebo (yalancı ilaç, kullandıgını sanıyor ama bonibon gibi bir sey veriyorlar her gün) kullananların bir çoğu 2 yıl içinde atamadı. Bu tip bilimsel araştırmaları, deneyleri okumanı tavsiye ederim. İnsanlara yanlış bilgiler vermeyelim.

Sen sadece düşük riskliler için konuşuyorsun. Düşük risklilerin çoğu 2 yıl içinde atabiliyor.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piu, yanlıs biliyorsun. Hpv tipi yüksek kişilerin 2 yılda atamama ihtimalleri yüksek. Bunun üzerine deney yapıldı. Ahcc kullanan ve placebo kullandıgını zanneden kişiler için. Hpv tipi yüksek olanlar ve ahcc kullananlar 2 yıl içinde atmış oldu çoktan ama placebo (yalancı ilaç, kullandıgını sanıyor ama bonibon gibi bir sey veriyorlar her gün) kullananların bir çoğu 2 yıl içinde atamadı. Bu tip bilimsel araştırmaları, deneyleri okumanı tavsiye ederim. İnsanlara yanlış bilgiler vermeyelim.

Sen sadece düşük riskliler için konuşuyorsun. Düşük risklilerin çoğu 2 yıl içinde atabiliyor.
    Bir haftadır ahcc kullanıyorum, bir taraftan bebek istiyorum bir taraftan ahcc kullanmam için hamile olmamam lazım... doktor da bir an önce hamile kal dedi tabi ahcc den hiç bahsetmedi ve herhangi bir ilaç vermeden gönderdi.

Eşim hpvyi önemsemiyor, korunmuyoruz ve çok çocuk istiyor. Ne yapacağımı şaşırdım😕

Hamileyken riske girip bir süre ahcc kullanabilirim diye hesaplıyorum, tabi Allah bilir belkide hamilelik nasip olmaz bu süreçte

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim esinle konus bence senin sagligindan daha onemli bebek yapmak. Bende evlencem yakin zamanda ama 2 yil korunarak birlikte olcam ve Bu konuda israr edip cocuk isterse esim bosanmaya kadar gotururm isi kusura bakmasin da kadin olarak o kadar zor ki Bu surecler resmen 1 yil cinsellik adina herseyden sogudum sende canim tedavini ol negatif olunca bence cocuk yap

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim esinle konus bence senin sagligindan daha onemli bebek yapmak. Bende evlencem yakin zamanda ama 2 yil korunarak birlikte olcam ve Bu konuda israr edip cocuk isterse esim bosanmaya kadar gotururm isi kusura bakmasin da kadin olarak o kadar zor ki Bu surecler resmen 1 yil cinsellik adina herseyden sogudum sende canim tedavini ol negatif olunca bence cocuk yap
    Doktorum çok çocuk istediğimi bildiği için sanırım, sen dert etme smear sonucun temiz geldi, hamilelikte de muayene ederiz CIN oluşumu olursa ben gerekli müdahaleyi yaparım dedi. 🧐

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben hiçbiryerde iki yildan sonra atilamiyor diye bisey okumadim. Ama bi doktorun 3. Yilda yuzde doksansekizini vucut atar dedigini biliyorum. Demekki 2 yildan sonra da atmaya devam edebiliyoruz yeter ki sagligimiza dikkat edelim

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hiçbiryerde iki yildan sonra atilamiyor diye bisey okumadim. Ama bi doktorun 3. Yilda yuzde doksansekizini vucut atar dedigini biliyorum. Demekki 2 yildan sonra da atmaya devam edebiliyoruz yeter ki sagligimiza dikkat edelim
    2 yıldan sonra atamayanlarda kalıcı olabilir diye çok okudum, ingilizcede araştırıyorum. Genelde böyle yazıyor birkaç yerde 3-4 yılda %98 atılır diyor.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kalıcı olsa bile en risklisi dahi yuzde yuz kansere donuscek diye bisey yok biliyorsunuz ki.. oyuzden endiselenmeyin.

Bu Konu için Etiketler