Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Molluskum mu HPV mi?

Durum
    murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Molluskum mu HPV mi?

Merhaba arkadaşlar.Penis çevremde ve üstünde sivilcemsi şeyler çıktı(8-9 tane).2 ay önce penistekileri görüp doktora gitmiştim.Bunlar siğile benzemiyor rahat olabilirsin demişti ama göbek penis arasındakileri gösterememiştim çünkü bende bilmiyordum.Temizlik yapmamistim.Onlarida yeni farkettim.Görünüşleri kırmızı ama siğilde olabilir emin degilim.Sayilarinda ve büyüklüklerinde bir değişim yok.(Şüpheli ilişkimde yok 2 yıldır kız arkadaşımla birlikte oldum ondada hpv yok test yaptirdi)Suan yurtdisinda oldugumdan doktarada gidemiyorum.Bir kaç sorum olucaktı cevaplarsaniz sevinirim(kendimi hazirliyorum birazda)

1)Molloskum oldugunu düşünürsek 2 aydir geçmemeleri normalmi?İllahaki bir krem veya dondurma veya yaktırma işlemi yapılmalımı yoksa kendinden geçermi?
    2)HPV oldugunu düşünürsek sayilarinda ve büyüklüklerinde değişme olmaması hpv ihtimalini azaltirmi(cogunlukla büyüdügü ve sayilarin arttigini okudum siteden)
    3)Erkekler HPV konusunda daha mı şanslı kadın arkadaşlarımıza nazaran.Çok araştırdım erkeklerde penis kanserine(türkiyede son 2 yılda sadece 4 penis kanseri teşhisi konmuş.(sünnet büyük oranda engelliyormuş.)) veya gırtlak kanserine yol açıyormuş.Bunuda araştırdım düşük ihtimal diyor.
    4)Molluskum veya HPv disinda bişi olma ihtimali varmı ?
    5)Erkeklerde Tip 11,16,18 gibi belirlemeler yapilabilyormu?
    6)Ahcc ilacini kadın erkek farketmeksizin herkes kullanabilir mi ? yoksa kanser yapan tipe sahip olanlarmi daha cok kullaniyor?
    Aklımdaki sorular bunlardi şimdiden cevaplar için çok teşekkürler.Allah herkese acil şifalar versin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Molluskum mu HPV mi?

Merhabalar

Sorularını cevaplayayım:

1. molluskum oldugunu düsünürsen 2 ayda gecmemeleri normaldir. Zamanla kendi kendine de gecebilir veya kriyoterapi ile dondurman da gerekebilir. Sivilceye benzeyen topçuk şeklinde ve ucu bariz kırmızı ve yuvarlak görünüyorsa, yüksek ihtimal molluskumdur. Siğilin ucu kırmızı gözükmez çünkü genelde.

2. Hayır alakası yok bununla. Hpv sigilleri büyüyedebilir,çoğaladabilir ama ihtimal azaltması vs alakası yok bununla.

3. Erkekler taşıyıcı oldugu icin şöyle daha şanslı. Taşıyıp bulaştırıyorlar. Penis kanseri veya testis kanseri çok yaygın değil ancak rahim ağzı kanseri kadınlarda çok yaygın %98 sebebi ise hpv.

4. Molluskum olabileceğini düşünüyorum. Çünkü molluskum da bulaşıcıdır.

5. Evet siğilden sürüntü alınarak ya da penis ucuna ince bir şey sokularak sürüntü alınıyor.

6. Ahcc'yi herkes kullanabilir, cinsiyet fark etmez. Yan etkisi yoktur. Özellikle yüksek riskli hpv tiplerinde bile hpv negatif yaptığı kesinleşmiştir. Herkes kullanıyor, hpv tipine bağlı olmaksızın. Çünkü kimse 3-4 yıl boyunca hpv kalmak istemiyor.

Durum
    murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yanıtların için çok çok teşekkürler arya.Hem başka arkadaşlarda faydalansinlar okuyup.

Peki arya bi kaç sorum daha var izninle.Doktor hpv dedi.Siğilleri yaktirma seansları başladı.
    1)İlaç kullanmadan veya herhangi bişi yapmadan tek seanstan sonra siğillerin çıkmama durumu varmı?genelde bir daha çıkıyolar çünkü.(gözlemledigin kadariyla)

2) ahcc vs kullanmadım sadece yaktirmaya gidiyorum ortalama ne kadar sürede kurtulunur?(geçmiş gözlemlerinden)

3)Hpv nin erkeklerde etkisi çoğunlukla sadece siğil çıkmasımıdır(penis,testis,gırtlak kanserine yol acabilir biliyorum ama oranları cok cok düsük tutulmus doktorlarca.Maalesef kadin arkadaşlarımızın tehlike altinda oldugunu anlatiyolar sürekli.Yani bunu sevimsiz sivilceler olarak düşünüp onlari yok etme macerasımı oluyo genelde erkekler için

4)Siğiller geçti ve bi daha çıkmadı.Bunu ilerde eşime bulaştırma şansım varmidir?
    Teşekkürler

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tek seansta kriyo ile kurtulmak pek mümkün değil tekrar etmek gerekli. Ama koter ile tekte kurtulma yüzden çok yüksek. Erkeklerde penis kanserine çevirmesi dahi çok az, ama yine de tipleme testi yaptırmanı öneririm. Koter yada kriyo ile kurtulduktan sonra çıkmazsa eğer bağısıklığı yüksek tutarak kurtulma şansın yüksek.

Durum
    Admin

Alıntı murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanıtların için çok çok teşekkürler arya.Hem başka arkadaşlarda faydalansinlar okuyup.

Peki arya bi kaç sorum daha var izninle.Doktor hpv dedi.Siğilleri yaktirma seansları başladı.
    1)İlaç kullanmadan veya herhangi bişi yapmadan tek seanstan sonra siğillerin çıkmama durumu varmı?genelde bir daha çıkıyolar çünkü.(gözlemledigin kadariyla)

2) ahcc vs kullanmadım sadece yaktirmaya gidiyorum ortalama ne kadar sürede kurtulunur?(geçmiş gözlemlerinden)

3)Hpv nin erkeklerde etkisi çoğunlukla sadece siğil çıkmasımıdır(penis,testis,gırtlak kanserine yol acabilir biliyorum ama oranları cok cok düsük tutulmus doktorlarca.Maalesef kadin arkadaşlarımızın tehlike altinda oldugunu anlatiyolar sürekli.Yani bunu sevimsiz sivilceler olarak düşünüp onlari yok etme macerasımı oluyo genelde erkekler için

4)Siğiller geçti ve bi daha çıkmadı.Bunu ilerde eşime bulaştırma şansım varmidir?
    Teşekkürler
    Hpv olup, 1 kez siğillerini dondurup/yaktırıp bir daha çıkmayan görmedim. 3 senedir forum geçmişine dayanarak söylüyorum: Hpv olan kişi kimse genelde en az 8-9 ay bu hastalıkla savaşıyor. Tabi şu an yeni bir gözlem yapmam lazım çünkü ahcc'ye erişim çok kolay artık forum sayesinde. Bugün hpv oldugunu ögrenen biri 6 ay ahcc kullansa 6-7 ay sonra negatif olabilir ve süreç oldukça kısalır. Ancak takviyesiz en az 1 sene hemen hemen herkes bununla savaşıyor. Siğillerin çıkmaması söz konusu değil, viral yük olduğu için çıkıyorlar, hemen değil belki ama kriyodan veya koterizasyondan 1 ay sonra falan.

2. Ahcc kullanmadan hpv tipine bağlı olarak çok uğraşadabilirsin, az uğraşadabilirsin. Ama bil ki 2-4 yıl arasında hpv pozitif olma sürecin olabilme ihtimali yüksek. İnsanların asıl ahcc kullanma sebebi zaten hpv den kurtulamayacağını düşünmeleri değil, hpv den bir an önce kurtulmak istemesi. En geç 4 yıl sonra kurtulacağını düşünüyor. 4 yıl her allahın günü bununla savaşmak istemiyor kimse ama. Ben savaşırım dersen sana kalmış yüksek hpv tipi için genelde 3-4 yıl diyorlar.

3. Evet çoğunlukla siğil, ve diğer kadınlara bulaştırma. Yani taşıyıcı olmak.

4. Ne kadar süre siğillerinin olmadığı önemli. Mesela 8-10 aydır siğilin cıkmıyorsa artık negatif olmuşsun gibi düşünebiliriz, yine de test yaptırırsın negatif sonuç alırsın. Eşine bulaşmaz.

Durum
    Admin

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek seansta kriyo ile kurtulmak pek mümkün değil tekrar etmek gerekli. Ama koter ile tekte kurtulma yüzden çok yüksek. Erkeklerde penis kanserine çevirmesi dahi çok az, ama yine de tipleme testi yaptırmanı öneririm. Koter yada kriyo ile kurtulduktan sonra çıkmazsa eğer bağısıklığı yüksek tutarak kurtulma şansın yüksek.

Minnoş, kuzum çok zor ya, ben koter de oldum kriyoda. Yani hpv ile yeni enfekte olmuş biri ilk zamanlarda sürekli siğil çıkarıyor. Hatta ilk 3-4 ayda çıkardığı siğilin toplamını diğer aylar çıkarıyor, yani ilk zamanlar hep daha yoğun oluyor bunlar benim gözlemlerim. Bende böyle yaşadım bu arada.

Durum
    Kıdemli Üye

Ben bi kez çıkartıp bir daha çıkartmadığım için (şükür duası+maşallah) pozitif düşünüyorum biraz

Durum
    Admin

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bi kez çıkartıp bir daha çıkartmadığım için (şükür duası+maşallah) pozitif düşünüyorum biraz
    Aşırı şanslı hpv grubundakilere alıyoruz seni sitemizin üyelerinden ''hepeve'' de kısa sürede hpv yi atlatanlar arasında Ahcc kullanıyor musun sen?

Durum
    Kıdemli Üye

ben hiç bir şey yapmıyorum sigara alkol sorumsuzum ama ocak ayında test yaptıracağım tekrar pozitiflik alırsam ahcc ye başlayacağım

Bu Konu için Etiketler