Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir profesörle görüştüm

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bir profesörle görüştüm

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım inşallah geçer. Ama sanki bu doktor çok rahat gibi geldi bana
    Bana da kesinlikle çok rahat gibi geldi. Doktora 23 yaşında cin3 olduğumu ve cinsel hayatımın zaten 20 yaşında başladığı söylesem buna cevap olarak ne diyecek acaba? Cin gelişimi yaşla değil hpv tipi ve ne kadar hpv yi vücutta taşıdığınla alakalı bence bütün tecrübeme dayanarak doktor olmasam da bunu söylüyorum

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Evet internette yazılanlar gercekten çok moral bozuyor. Direkt seni kanser ediyor. Hpv varsa kansersin. Hele 16 ise direkt yuzde yuz kanser olcakmissin gibi yazilar var. Oyuzden ben okumuyorum artik. Zaten doktorumda yasakladi okumami

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Peki bir kac siğil varsa yakmaya gerek yok kendiliğinden geçer demesine ne demeli?

Durum
    Admin

Ayıp olacak ama doktorun bütün söylediklerini saçma buldum. Bir kere kimseye “sen özel hastane hastasısın” diye ayırt edici konuşamaz. Bir diğeri siğil varsa hiç dokunmayalım o zaman öyle çoğalsınlar.. doktor bey çoğalmayacağını garanti edebilir mi? Hayır. Bence kimseyle uğraşmak istemeyip buna kılıf bulmuş birisi.. bütün doktorlar yanlış yapıyor o zaman siğilin durması iyi bir şeyse.. orda viral hpv yükü var. Ayrıca siğil varken dokunmadan cinsel ilişkiye girebilir misin? Giremezsin çünkü bulaştırma ihtimalin çok çok yüksek. Kaderini bekleyip ne olacaksa olsun diyen insan kafası bence hiçbir çaba sarf etmemeni istiyor..

Ahcc konusunda dediği şeyde bile kendini ele verdiğini düşünüyorum. Bir insan direkt ahcc nin ticari bir şey olduğunu söyleyebiliyorsa orda bir sıkıntı vardır, hatta korku vardır. Sizce neden ticari dedi? Çünkü negatif yaptığını onlar da biliyor.. günümüzde şu an birçok doktor artık ahcc yi öneriyor. Eskiden bilmiyorlardı ama attık biliyorlar ve hastalarının negatif olup kurtulacağını ve onlara bir daha gelmeyeceğini bile bile öneriyorlar.. bence asıl ticaret, bu hastalığın cözümü olmadığını söyleyip 1-2 seneye atarsın ya diyip kaderine terk etmek bir insanı. Biz bu forumda bir sürü negatif kişi gördük ben de dahil bu insanların yüzde 70i ahcc ile negatif oldu. Bunu bile bile hala ticari denilmesi bana kötü niyetli geliyor. Dene dersin, yan etkisi yoksa bi bak dersin ama kesin dille ticari demekte ne bileyim. Hadi kendim salaktım ahcc kullandım ve hadi şans eseri negatif oldum diyelim bütün insanlar da mı salak? Hiçbirimiz şans eseri negatif olmuyoruz ve çoğumuz 1 sene de bu virüsü denildiği gibi vücudumuzdan atamıyoruz. En az 2 senede atıyor genelimiz. Tip dirençli ise ahcc olmadan 3-4 seneyi buluyor.

Durum
    Admin

Yaşı genç olanlar hpv yi vücuttan, yaşı olgun olanlara göre daha kolayca atabiliyor. Bana da demişti eski doktorum

Durum
    Sevim62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayıp olacak ama doktorun bütün söylediklerini saçma buldum. Bir kere kimseye “sen özel hastane hastasısın” diye ayırt edici konuşamaz. Bir diğeri siğil varsa hiç dokunmayalım o zaman öyle çoğalsınlar.. doktor bey çoğalmayacağını garanti edebilir mi? Hayır. Bence kimseyle uğraşmak istemeyip buna kılıf bulmuş birisi.. bütün doktorlar yanlış yapıyor o zaman siğilin durması iyi bir şeyse.. orda viral hpv yükü var. Ayrıca siğil varken dokunmadan cinsel ilişkiye girebilir misin? Giremezsin çünkü bulaştırma ihtimalin çok çok yüksek. Kaderini bekleyip ne olacaksa olsun diyen insan kafası bence hiçbir çaba sarf etmemeni istiyor..

Ahcc konusunda dediği şeyde bile kendini ele verdiğini düşünüyorum. Bir insan direkt ahcc nin ticari bir şey olduğunu söyleyebiliyorsa orda bir sıkıntı vardır, hatta korku vardır. Sizce neden ticari dedi? Çünkü negatif yaptığını onlar da biliyor.. günümüzde şu an birçok doktor artık ahcc yi öneriyor. Eskiden bilmiyorlardı ama attık biliyorlar ve hastalarının negatif olup kurtulacağını ve onlara bir daha gelmeyeceğini bile bile öneriyorlar.. bence asıl ticaret, bu hastalığın cözümü olmadığını söyleyip 1-2 seneye atarsın ya diyip kaderine terk etmek bir insanı. Biz bu forumda bir sürü negatif kişi gördük ben de dahil bu insanların yüzde 70i ahcc ile negatif oldu. Bunu bile bile hala ticari denilmesi bana kötü niyetli geliyor. Dene dersin, yan etkisi yoksa bi bak dersin ama kesin dille ticari demekte ne bileyim. Hadi kendim salaktım ahcc kullandım ve hadi şans eseri negatif oldum diyelim bütün insanlar da mı salak? Hiçbirimiz şans eseri negatif olmuyoruz ve çoğumuz 1 sene de bu virüsü denildiği gibi vücudumuzdan atamıyoruz. En az 2 senede atıyor genelimiz. Tip dirençli ise ahcc olmadan 3-4 seneyi buluyor.
    Dediklerinin hepsine harfi harfine katılıyorum arya. Bu doktor banada fazlasıyla rahat geldi tamam belki abartılacak bir hastalık değil ama ben 17 Yaşında sürtünme şeklinde de olsa bir cinsellik yaşadım ve hpvyi o zaman kaptım 23 yaşındayım daha yeni yeni hastalığı idrak ettim e peki neden hiç bişey yapmamama rağmen geçmedi ? ki siğillere dokunmamak tamamen büyük hata yayılıp büyümesi daha sıkıntı bir durum. Bence siğillerinden bir şekilde kurtul ve bağışıklığını güçlendirmek için artı şeyler yap kendimden yola çıkarak söylüyorum hiç bişey yapmayınca hastalık geçmiyor en azından bende geçmedi

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim senin ne zamandir cikmiyo siğil

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aynen siğil varsa yakmaya gerek yok demesi de garip. Bide düşünecek olursak sonuçta sağlık sektoründeki bütün ilaçlarla ticaret yapılıyor. Insanlar iyilesiyor e birileri de bu yolla para kazanabilir bu gayet normal bence.. gönül isterdi ki dünyadaki herşey bedava olsun ama öyle bi dünya yok

Durum
    Admin

O zaman başımız ağrıdığında ağrı kesici içmek de büyük ticari bir şey yani ben hep bir ilaçta veya gıda takviyesinde şuna bakıyorum benim ölçütüm şu:

1. Yan etkisi var mı? Varsa ne kadar ? ( yok veya çok azsa okay)
    2. Faydalı mı? Kullandığım konu için bana faydası dokunuyor mu?
    3. Faydası ne ölçüde? (Az çok orta)

Bunların hepsi benim için olumlu sonuç veriyorsa bir ilaç veya takviyede hiç ticari mi değil mi umursamam. Ticari lafı zaten başlı başına komik çünkü faydasız ama herkesin aldığı bir şey için ticari amaç dersin. Faydalı bir şeye ticari diyorsak o zaman bağışıklık güçlendirmek için kullandığımız ahcc dışındaki tüm imutor, imuneks gibi yardımcı takviyeler de gereksizdir onlar da ticari olsun gerçekten çok saçma.. sanırım doktorların bir kısmı piyasada hpvli bitecek diye korkuyor kimseye güzelce şöyle yap böyle beslen diye tavsiyede bulunmayıp atlatırsın ya diye geçiştiriyorlar.

Durum
    Admin

Alıntı Sevim62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinin hepsine harfi harfine katılıyorum arya. Bu doktor banada fazlasıyla rahat geldi tamam belki abartılacak bir hastalık değil ama ben 17 Yaşında sürtünme şeklinde de olsa bir cinsellik yaşadım ve hpvyi o zaman kaptım 23 yaşındayım daha yeni yeni hastalığı idrak ettim e peki neden hiç bişey yapmamama rağmen geçmedi ? ki siğillere dokunmamak tamamen büyük hata yayılıp büyümesi daha sıkıntı bir durum. Bence siğillerinden bir şekilde kurtul ve bağışıklığını güçlendirmek için artı şeyler yap kendimden yola çıkarak söylüyorum hiç bişey yapmayınca hastalık geçmiyor en azından bende geçmedi

Aynen canım benim

Bu Konu için Etiketler