Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital Bölgede İlhtihaplı Sivilce

Durum
    Tywin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genital Bölgede İlhtihaplı Sivilce

Haziran başından beri siğil çıkartmıyorum. Bir iki kez aldara sürdüm genital bölgeye ne olur ne olmaz diye. Zamanında doktorun dondurarak aldığı yerlerdeki kırmızılıklar duruyordu. Bu sabah fark ettim ki bu kırmızılıklardan birinin üzerinde ufak top gibi bir şey var. Siğil olabilir mi diye düşündüm fakat pek benzemiyor. Sarı bir rengi var ve sıksanız patlayacak gibi duruyor. İnternette arattığımda iltihaplı sivilce bu tanıma uyuyor gibi gözüküyor.

HPV varken genital bölgede iltihaplı sivilce olması bir sorun teşkil eder mi? Ne anlama gelir?

Durum
    fairyking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Genital Bölgede İlhtihaplı Sivilce

Bende de var aynısından. Cildiyeye sordum, siğil değil dedi. Ben rahat edemedim tabii, verrutolle yaktım. Altından da beyaz bir tabaka çıktı. Sonra üstü yine kapandı aynı şekilde.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sarı veya beyaz gibiyse top gibi dedigin sey bence de sivilce olabilir. Tanımını mantıklı buldum bacağımda da sivilce cıkmıstı. Genital bölgede sivilce ve iltihaplı olmasının sebebi genelde epilasyondan dolayı. O yuzden dert etme tywin haziran başından beri siğil çıkarmamana da sevindim.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende de oldu aynisi canim bence de sivilce Ben daynamayip sıktım iltihap akti ve kanadi simdi bisey yok orda demekki sivilceymis dedim bence sende cok takilma haziran Dan beri siğil cikarmaman cok guzel

Durum
    Tywin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum, içim rahatladı. Umarım siğil çıkarmamaya da devam ederim. HPV negatif olursam kesinlikle paylaşacağım burada.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Tywin cok teşekkürler, inşallah negatif olacaksın ve insallah paylasırsın bunu cok ısterız cunku ınsanların bu umuda ihtiyacı var. cogu hpv li negatif olunca gidiyorlar onlara da hak veriyorum ama son bir kez baskalarına umut olmak adına negatif hikayesi yazmak 15 dakika bile almaz cok sağol.

Bu Konu için Etiketler