Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV aşısı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV aşısı

Alıntı cced Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 7ay sonunda siğiller için tedavi oldum. Genotipleme testi yaptıralı 4 ay oldu 4. Ayda ögrendim hpv oldugumu. 52,45,6 taşıyorum. Sonra birlikteliğim oldu. Tip değiştirmiş olabilir miyim, yada başka tipler kapmış olabilir miyim? Hakan topalismailoğlu bu ayki tedavimden sonra aşıları olmamı söyledi aşı olmam bi işe yarar mı? Yoksa tekrar genotipleme testi yaptırıp mı aşı olmalıyım?
    @Cced selam, tip değiştirme oluyormuş sanırım kendi kendine hakan-nevra topalismailoglu hpvliyiz röportajında öyle demişti sanki.
    Ben aşı olmadım ama aşı kişisel bir karar. Yabancı kaynaklardaki yan etkilerini yaşarım diye korktum + evlendiğim için tek eşliyim bunlar benim için bir sebepti ama forumda aşı olan bir sürü arkadaş var tamamen karar senin.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir kere aşı 3 doz oluyor ve yaklaşık bir sene sürüyor bu aşamalar. Sürtünme ile de bulaşır bilginize.

Durum
    cced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

arkdaşlar yani olmalı mıyım aşı? Yoksa aşı olacaksam da ilk genotipleme testi mi olmalıyım? Aşının yan etkilerinden bende korktum fakat 16, 18 bulaşımından daha çok korkuyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı cced Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 7ay sonunda siğiller için tedavi oldum. Genotipleme testi yaptıralı 4 ay oldu 4. Ayda ögrendim hpv oldugumu. 52,45,6 taşıyorum. Sonra birlikteliğim oldu. Tip değiştirmiş olabilir miyim, yada başka tipler kapmış olabilir miyim? Hakan topalismailoğlu bu ayki tedavimden sonra aşıları olmamı söyledi aşı olmam bi işe yarar mı? Yoksa tekrar genotipleme testi yaptırıp mı aşı olmalıyım?
    Elbette yeni tipler kapmıs olabilirsin ve bulastırmıs olabilirsin o yüzden cinsel perhiz onemli demiştik

Durum
    cced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tek kişi ile ilişkim var ama ondada hpv 6, 51 pozitif. Oral yolla geçtiğinde tip değişiyormu? Aynı tipler mi oluyor. Oral hpv test olmalı mıyım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bence tip değişmesi değişmemesi kritik bir konu değil burda. Asıl konu senin oral hpv ile tanışma ihtimalinin olması bence
    Gerçi oral yolla hpv genital bölge kadar kolay bulaşmıyor, yani çok sık olan bir şey değil ama çok tedirgin hissediyorsan ve hpv olmanıza rağmen oral sekse devam ediyorsan.. kesinlikle test yaptır derim.

Durum
    hpv16korkuyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tip değişmesi değişmemesi kritik bir konu değil burda. Asıl konu senin oral hpv ile tanışma ihtimalinin olması bence
    Gerçi oral yolla hpv genital bölge kadar kolay bulaşmıyor, yani çok sık olan bir şey değil ama çok tedirgin hissediyorsan ve hpv olmanıza rağmen oral sekse devam ediyorsan.. kesinlikle test yaptır derim.
    Peki m hpv16yım ve negatif oldum diyelim. Ondan sonra aşı yaptırsam koruma sağlar mı sizce?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı hpv16korkuyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki m hpv16yım ve negatif oldum diyelim. Ondan sonra aşı yaptırsam koruma sağlar mı sizce?
    Diger tiplere karşı koruma saglamıs olursun tip 16 yı da yenmişsin koruma olur diye düşünüyorum

Bu Konu için Etiketler