Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV aşısı

Durum
    Doppler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV aşısı

Merhaba herkese. Yaklaşık 1 yıldır HPV tip 16'yım. Erkek arkadaşımla ben HPV'yi öğrendikten sonra tanıştık, hiç birlikte olmadık yani. Onda böyle bir sorun yok. Eğer Gardasil aşısı olursa korunarak ilişkiye girmemiz mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV aşısı

Garanti sağlamaz size. Erkek arkadaşıma bulaşır mı endişen varsa evet bulaşma ihtimali var hele ki sürekli birlikte olacaksanız (ki doğal olarak şu an ilişkiniz var) bu birlikteliklerin birine olmasa bile öbüründe bulaşma ihtimali var.
    Gardasil 26 yaşını geçmiş kişilerde etki etmiyor diye biliyorum. 26 yaşından önce olmak lazım yani.

Durum
    Yeni Üye

Kendisi şu an 26 yaşında. Gardasil'in kesin koruma sağladığı söyleniyordu o sebeple ihtimalleri en aza indirir diye düşündüm. Ben negatif olduktan sonrası için de korkularım var. O sebeple yaptırmak mantıklı mı? Teşekkürler

Durum
    Admin

26 yaşındaysa yaptırsın derim. Hem gardasil + prezervatif bulaşma riskini düşürür. Ben 26 yaşından büyük zannettim. Ama şöyle bir şey de var prezervatif sadece penise takıldığı için üst ve alt taraflarında herhangi bir koruma olmuyor, benim korkum o şekilde bulaşabilme ihtimali aslında.

Durum
    Yeni Üye

Evet ben de aynı korkudan ötürü şimdiye kadar hiç birlikte olmadım. Fakat çok belirsiz bir süreç olduğundan alternatif yaratmaya çalışıyorum. Eğer Gardasil kesin koruma sağlıyorsa ve prezervatif kullanılırsa üst ve alt taraflarında herhangi bir koruma olmaması da bir şey ifade etmez diye düşündüm zaten belirgin siğiller varken elbette riske atmam

Durum
    Admin

Gardasilin kesin koruma sağlayıp sağlamadığını netleştirdikten sonra karar vermen daha iyi olur canım. Ama içiniz rahat etmiyorsa erkek arkadasın dugmeli boxer giysin, düğme kısmından da prezervatifi takabilir ön tarafı çok minik açık olan boxerlar var. O şekilde hiçbir risk almazsınız

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim ilgine.

Durum
    Admin

Rica ederim

Durum
    bedevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arya merhaba
    Ben hpv genotiplendirme testi yaptırdım Acıbadem hastanesinde
    Sonuç hpv 6-11 geldi
    Fakat smear testim cin 1 çıkınca kolkoskobi sonrası cin 2 çıktı ve leep oldum
    Genotiplendirme testinde yüksek riskli hpv çıkmadı ama beni cin 2 yaptığına göre bu durumda ben başka bir hpv türü mü bulunduruyorum yoksa vücut zamanla bağışıklık kazandı ve uyku halinde mi bilmiyorum
    NaciZane yorumunu bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler

Durum
    Admin

Bedevi selamlar,

Canım kesin bir sey diyemem tam yanlıs yonlendirmek istemem ama tip 6 ve tip11 in kanser yapma riski cok düşük ama sen cin 2 olmussun yani biraz rahimdeki kötücül hücrelerde artış var. Acaba daha önce baska bir tip tasıyordun da o yuzden mi böyle oldu? sonra o tipi yenip sadece tip 6 ve 11 mi kaldı acaba.

tip 6 ve tip 11 de cin2-cin3 yapıyorsa işimiz iş valla..

Bu Konu için Etiketler