Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV aşısı

Durum
    bedevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV aşısı

nisan ayında leep oldum
    Cerrahi sınırlar temiz dendi; akabinde ahcc kullanmaya başladım 3 ay oldu dün kontrole gittiğimde doktor 3 tane küçük siğil tepsit etti ve kriyo ile dondurdu
    Sitelerde bu virüs İçin kesin tedavi ilaç yok diyor ama sen ve senin gbi bir sürü kişi ahcc ile negatif oldu
    Sence bende negatif olur muyum ??
    Bir de bu testi ne mzn yaptırmam gerekir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bedevi bence negatif olursun illaki 6 ay degil 8 ay kullanırsın inanıyorum ben %90 negatif olacagına ama kafamda olduramadıgım seyler var. tip 6 ve tip 11 nasıl cin seviyesine getirir seni. Bence senin tip testinde gözden kacan yuksek riskli bir tip olmalı. öyle kolay degil yani. 3.ayda sigilin cıkması nispeten normal ama 5.aya dogru artık cıkmaması lazım. 4.ayda sigil cıkartıp 6.ayda negatif olan var.
    bu arada hpv'nin kesin tedavisi hala bulunamadı tabii ki ama arastırmalar sonucu su an cözümüne en yakın sey ahcc kullanmak gibi görülüyor, yani kesin cözüm diye dünyaya lanse edilmedi ama bizim gibi türk olsun yabancılar olsun hpv den kurtulmak icin ahcc kullanan cok kişi var. cogu da kurtuluyor cidden. yabancı kaynaklardaki forumları da arastır ne kadar cok kişi oldugunu göreceksin.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı bedevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya merhaba
    Ben hpv genotiplendirme testi yaptırdım Acıbadem hastanesinde
    Sonuç hpv 6-11 geldi
    Fakat smear testim cin 1 çıkınca kolkoskobi sonrası cin 2 çıktı ve leep oldum
    Genotiplendirme testinde yüksek riskli hpv çıkmadı ama beni cin 2 yaptığına göre bu durumda ben başka bir hpv türü mü bulunduruyorum yoksa vücut zamanla bağışıklık kazandı ve uyku halinde mi bilmiyorum
    NaciZane yorumunu bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler
    Genotiplendirmeyi nasi yapiyolar bilmiyorum ama sendeki sigilleri alip patolojiye gondererek yaptilarsa sadece 6 11 gozukmesi normal. Vajina icinde belkide tip 16 veya baska bisey var onun icin genotiplendirme yapmadilar cin olusana kadar da smear temiz cikti buyuk ihtimalle bilinmedi. Yani bu benim dusuncem olabilitesi var mi bilmiyorum

Arya sence??

Durum
    Özel Üye

Yani benim bildigim bolge bolge olmuyor mu bu durum. Bazilarinda mesela bakire olanlarda sadece genitalde cikiyor onlarin vajina icinden biyopsi alinsa negatif gozukmez mi ? Bence sizdeki durum bu sekilde olmus olabilir sadece vajina disindaki sigiller patolojiye gonderilerek bakilmis vajina icine bakilmamis baska ne aciklamasi olabilir ki?

Durum
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genotiplendirmeyi nasi yapiyolar bilmiyorum ama sendeki sigilleri alip patolojiye gondererek yaptilarsa sadece 6 11 gozukmesi normal. Vajina icinde belkide tip 16 veya baska bisey var onun icin genotiplendirme yapmadilar cin olusana kadar da smear temiz cikti buyuk ihtimalle bilinmedi. Yani bu benim dusuncem olabilitesi var mi bilmiyorum

Arya sence??
    Katılıyorum canım cunku tip 6 ve 11 den cin2 cıkmasını beklemezdim ben de yorumsuz kaldım su an. cin2 cin3e giden yol. cin3 ten sonra kansersin yani. o yuzden cok sasırdım. tip 6 ve 11 icinde mi böylesi cabalar sarf edilecek diye.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum canım cunku tip 6 ve 11 den cin2 cıkmasını beklemezdim ben de yorumsuz kaldım su an. cin2 cin3e giden yol. cin3 ten sonra kansersin yani. o yuzden cok sasırdım. tip 6 ve 11 icinde mi böylesi cabalar sarf edilecek diye.
    Bence de oyle yani kuzum yoksa gercekten tip 6 ve 11 in cine donustugu ihtimalini hic vermiyorum ben tibben de kanitlanmis bu. Butun doktorlar ayni seyi soyluyor. Arkadasin vajina icinden biyopsi alinmamis buyuk ihtimalle ihmal edilmis orasi

Durum
    bedevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yorumlarınız İçin teşekkür ederim arkadaşlar
    Ben Nisa’n da leep oldum ; leep alınan parça cin 1 ve cerrahi sınırlar temiz çıktı
    Bu durumda testte çıkmasa bile yüksek riskli virüsten kurtulmuş oluyo muyum
    Bu hastalık psikolojimi kötü etkiliyor ; siğiller den tam kurtuldum derken 3 tane bile küçük çıkması son gittiğimde beni çok kötü etkiledi (
    Umarım biter en kısa sürede ahcc ile
    Umarım yüksek riskli virüsün çıkmama sebebi de belki vücudumdan atmış olmamdır
    Testi Acıbadem de yaptırdım çünkü düzgün bakılmıştır umarım

Durum
    Admin

Alıntı bedevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız İçin teşekkür ederim arkadaşlar
    Ben Nisa’n da leep oldum ; leep alınan parça cin 1 ve cerrahi sınırlar temiz çıktı
    Bu durumda testte çıkmasa bile yüksek riskli virüsten kurtulmuş oluyo muyum
    Bu hastalık psikolojimi kötü etkiliyor ; siğiller den tam kurtuldum derken 3 tane bile küçük çıkması son gittiğimde beni çok kötü etkiledi (
    Umarım biter en kısa sürede ahcc ile
    Umarım yüksek riskli virüsün çıkmama sebebi de belki vücudumdan atmış olmamdır
    Testi Acıbadem de yaptırdım çünkü düzgün bakılmıştır umarım
    Hayır virüsten kurtulmuş olmuyorsun hpv hala vücudunda. leep denilen şey zaten hpv gitsin diye yapılan bir sey degil. rahim agzı kanserine yakalanmanı önlemeni sağlayan bir müdahale.

Durum
    ayşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Gardasil aşısını her yaşa öneren doktorlar da var. En az bir doz yaptırın bence aşıyı. Bir de bence partneriniz de aşıdan önce genotipleme olsun aktif cinsel hayatı varsa onda da başka tip olabilir.

Durum
    cced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar. 7ay sonunda siğiller için tedavi oldum. Genotipleme testi yaptıralı 4 ay oldu 4. Ayda ögrendim hpv oldugumu. 52,45,6 taşıyorum. Sonra birlikteliğim oldu. Tip değiştirmiş olabilir miyim, yada başka tipler kapmış olabilir miyim? Hakan topalismailoğlu bu ayki tedavimden sonra aşıları olmamı söyledi aşı olmam bi işe yarar mı? Yoksa tekrar genotipleme testi yaptırıp mı aşı olmalıyım?

Bu Konu için Etiketler