Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV olabilir miyim ve ne yol izlemeliyim?

Durum
    balloon465 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV olabilir miyim ve ne yol izlemeliyim?

Merhabalar,

Öncellikle kendimden bahsetmem gerekirse 22 yaşında ve kadınım. 1,5 yıl kadar önce kalça bölgemde ve bazen vajinanın üst tarafında sivilceler farkettim fakat zamanla geçtiler o yüzden çok da üzerinde durmamıştım, 1 ay önce yeniden kalça bölgesinde tekrarlandı bu sefer sivilce kremi kullandım geçmeyince HPV süphesi ile bu sabah doktora gittim. Siğil olduğunu ve yakmam veya dondurmam gerektirdiğini söyledi. Bunun yerine solüsyon veya krem tarzı bir yöntem uygulanabilir mi dediğimde hayır diyerek cevap verdi. Rahim kısmında bir sorun olmadığını söylese de e-nabıza girdiği tanı "Serviks Uterinin Enflamatuvar Hastalığı" bu da biraz beni gerdi açıkcası. Ayrıca smear testi de yaptırdım sonuçlarını 1 ay sonra alacağım. Yaktır veya dondurma yönteminin acılı olduğunun ve ileride tekrar ediceğini bir çok yerde okudum ve doktor bu konuda baya özensiz davrandı "gelirsin anestezi uzmanı varsa yaparız yoksa yapmayız" dedi hatta ne zaman bu işleme gelmeliyim dediğimde bir zaman vermedi bile o yüzden operasyon olmadan önce ilaç çözümüne başvurmak istiyorum. Bu dönemde nasıl bir yol izlemem gerek? AHCC'ye başlamalı mıyım yoksa sonuçları beklemeli miyim? Veya sizin yaktırma/dondurma yöntemi dışında denediğiniz bir krem/solüsyon yöntemi işe yaradı mı? Bu konularda doktor şiddetinden korktuğum için zaten bu kadar ertelemiştim bu test sürecini sabah da çok tatlı bir anı yaşamadım, sert ve anlayışsız birine denk geldim. Acaba önerebileceğiniz bir kadın hastalıkları doktoru var mı? Açıkcası süreçten korkuyorum çünkü bunu benimle birlikte atlatıcak ve destek olabilecek birine sahip değilim, stres ve depresyondan kaçınılması ve bağışıklığın yüksek tutulmasına dair bir çok şey okudum bu konuda önerileriniz ne olur? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Edit 1: Konu başlığını görüp aynı soruları olan kişiler için bir edit yapmak istedim. Dün doktordan sonra tüm günü internette geçirdim orayı burayı okuyarak. 1 ay test sonucu beklemek yerine bir şeylere erken başlamak için eve giderken "Devit 3 Ampül" ve "Verrutol" aldım. Devit 3 ampülü demir eksikliğimden dolayı doktorum ayda 1 tüketmem için söylemişti. O yüzden öneremem ama doktorunuza danışabilirsiniz. Verrutol ise 17-18 lira civarında. Ben gece 1 kere ve sabah 1 kere uyguladım ama uygularken aşırı derecede dikkatli oldum sadece kulak pamuğu ile siğile sürmeye özendim.
    Benim kalçamda 5 adet siğilim var ve hiçbiri ne makat bölgesine ne de genitale yakın. Yani çok da hassas bir deri üstünde değil bundan dolayı ben de herhangi bir tahriş yaratmamış olabilir. Ayrıca 2 uygulama ile küçüldüler ve kurudular. O yüzden benim gibi yaktırma işleminden korkuyorsanız bence denemeye değer ama çok dikkatli olun cildinizi tahriş etmemeye.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV olabilir miyim ve ne yol izlemeliyim?

@Balloon, selamlar. Öncelikle seninle birlikte hpv yi atacak ve destek olacak birine sahip olmak zorunda değilsin. Güçlü hisset kendini. Bak hiç değilse burda 1000 üye var bu sitede, herkes aktif yazmıyor ama negatif olup gidenler dışında okuyan bir çok kişi de var. Burda konu açıp yazdığında hepimiz sana el birliği ile yardımcı oluruz. Burası bir dayanışma ve paylaşım platformu. Korkma yalnız değilsin ve yalnız yürümüyorsun bu yolu.

Doktor siğil dediyse hpvsindir geçmiş olsun. Ama bence bir başka doktora daha görün ve bahset. 2-3 çeşit doktorla görüşmen daha iyidir bunu belirteyim. Siğil tedavileri konusunda blogumda bir sürü yazı var okuyabilirsin.

Ahcc'ye başlamak icin acele etme öncelikle hpv testi yaptırabilirsin. Ahcc'ye çok istiyorsan hemen başlayabilirsin ancak ilk önce bir durumu anlayalım değil mi ? bir hpv testi yaptır ve hpv tipini öğren biraz pahalıdır ama kesinlikle değer.
    Sonrasında ne ile mucadele ettiğini bilirsin. Bilmediğin şey korkutur çünkü.

Öğrendikten ve hpv olduğun kesinleştikten sonra ahcc ye başlamanı öneririm. Merak etme atlatacaksın endişe edip korkuya kapılma. Çok kolay bir süreç değil farkındayım bu yüzden kendine 1 yıl ver ve 6 ayını ahcc kullanarak değerlendir.

Siğiller çıktıkta kriyoterapi ile dondurup, koterizasyon ile yaktırabilirsin. Bol bol yeşil çay ve kefir içmeni öneririm. Probiyotikli gıdalar al vücuduna.

Hpv siğillerinden kurtulmak için aşağıdaki yazılarımı okuyabilirsin:

HPV TEDAVİSİNDE BAĞIŞIKLIK GUCLENDİRMEK VE YUKSELTMEK İCİN YEMENİZ GEREKENLER VE VİTAMİNLER | HPV VİRUSU - ARYA | FORUM: HPVLİYİZ.COM (hpv ve beslenme)

ELMA SİRKESİ GENİTAL BOLGEYE NASIL UYGULANIR ? (Elma sirkesi ile siğilden kurtulmak) | HPV VİRUSU - ARYA | FORUM: HPVLİYİZ.COM

HPV SİĞİLLERİNİ NASIL AZALTTIM? | HPV VİRUSU - ARYA | FORUM: HPVLİYİZ.COM

HPV VE SİĞİL – KURTULMAK İCİN NE YAPMALIYIM? | HPV VİRUSU - ARYA | FORUM: HPVLİYİZ.COM

HPV VE KOTERİZASYON | HPV VİRUSU - ARYA | FORUM: HPVLİYİZ.COM

Durum
    balloon465 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

@Arya, desteğin ve cevabın için çok teşekkürler

Hpv testi ile smear testi arasındaki fark nedir?Smear testi sonucu bana hangi tip olduğumu da söyleyecek midir?

İş hayatımın yoğunluğundan zaten bir 5 aydır gıda takviyesi kullanmaktayım, AHCC'nin genel farkı nedir acaba?

Durum
    Admin

@Baloon, Ahcc ile ilgili birçok yazım var aslında blogumda okuyabilirsin ama kısaca bilgi vereyim. Ahcc sıradan bir gıda takviyesi değil çevrende kullandığın gördüğün pharmaton tarzı bir şey de değil. Bayağı etkili bir bağışıklık güclendirici ve t lenfosit hücrelerini %200e kadar arttırıyor. Ahcc'nin yan etkisi yok, forumda da şikayet gelmedi, ben de kullanırken sıkıntı yaşamadım.

Hpv'yi asıl yokeden şey, demir gibi bir bagısıklık sistemi ve t lenfosit hücrelerinin cogalması aslında.
    Ve bunu ahcc denilen şey başarıyor.
    Hepimiz burda imutor, imuneks, strath gibi bagısıklık guclendirici takviyeleri aldık ama ahcc ile bunlar bir değil, bizimkisi sadece bagısıklığımız daha da düşmesin bari sabit kalsın diye kullandığım bir şey. İmutor ile negatif olan yok yani

detaylı arastırdığında çok daha iyi anlayacaksın

Hpv ile smear testi arasında aslında bir fark yok. her ikisinde de vajina icerisinden sürüntü alınıyor. Pap smear alınır gibi yapılıyor, eğer sigil varsa siğilin ustunden de degdirip sürterek sürüntü alınıyor. Sonra laboratuvara gidiyor.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim ben koter ile yaktırmanı öneririm cünkü benim de seninki gibi kalça kısmimdaydı ve koterle 100 e yakın siğil yaktı doktor sonra bir kaç ay daha çıktı siğil ve tertemiz oldu o sonradan çıkan siğilleri de verrutol ile geçirdim doktor a gitmeden hem de. 3 ay da propolis kullandim ama imkanin varsa kesinlikle ahcc kullan derim ben ve atlatacağına inan.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhabalar oncelikle gecmis olsun sonralikla doktorun ozensiz tavrina sinir oldum. Bizim icin ne kadar travmatik bi durum oldugunu anlayamiyorlar gelisiguzel bakiyolar. Canim ahcc icin smear sonucunu beklemene gerek yok doktor sigil dediyse hpvsindir smear in temiz çıkmasi hpv olmadigini gostermez sadece hpvnin cin durumunu daha olusturmadigini gosterir. Bi an once ahcc al ve basla. Gerisini onemseme. İnsanin hayatta basina hersey geliyor uzulmemen motivasyonunu surekli zirvede tutman insanlik disi bi durum. Robot degiliz tabiki uzulecegiz depresyona girdigimiz anlar olacak buna engel olamayiz. Sadece hpv konusunu kafaya cok takmamaya calis. Cunku cok takarsan gercekten psikolijini asiri etkiliyor. Onun dışında yeme icme mevzusu bence cok problem degil o kadar hassas davranilacak bi durum yok ortada. Sunu yapin bunu yapin gibi uzuuuun listeleri okuyup ay ben nasi uygulayacagim, ne yapacagim, o kadr ciddi bisey mi bu, bundan sonra istedigim sekilde yasayamayacakmiyim gibi dusunup kendini hastalikli ve bakima muhtacmis gibi hissetme. Ahcc inan tek basina herseyin ustesinden geliyor onu alip baslamani oneriyorum. Onun disinda hastanede guzelce koterle butun sigillerini yaktir. Sonrasinda cikarsa verrutol ile sen yakarsin hep hastaneye gitmezsin. Epilasyon sekline dikkat et sigilleri kanatma derine hasar verme bide iliskiden uzak dur. Hpv testi yaptırabiliyorsan yaptir tipini ogren. Butun yapman gereken bu cok kafaya takma psikolojin herseyden daha onemli. ahcc kullanip sigilleri kontrol altinda tuttugun müddetçe 6-8 ay icinde en kotu 1 sene icinde gececektir.

Durum
    Admin

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim ben koter ile yaktırmanı öneririm cünkü benim de seninki gibi kalça kısmimdaydı ve koterle 100 e yakın siğil yaktı doktor sonra bir kaç ay daha çıktı siğil ve tertemiz oldu o sonradan çıkan siğilleri de verrutol ile geçirdim doktor a gitmeden hem de. 3 ay da propolis kullandim ama imkanin varsa kesinlikle ahcc kullan derim ben ve atlatacağına inan.
    @Kbr, 100e yakın siğil mi yaktı doktor? 100'e yakın siğilde resmen ameliyat olur. Ve 100'e yakın siğil sen bakireysen nerende bu kadar cıktı? 100 diyorsun bütün popo ve vajina çevrenin siğille dolması lazım.

Bizi kandırmadığına emin misin?

Durum
    ahkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende yeniyim: )

benimde makat çevremde var ama asla dediğin kadar olmadı en fazla iki tane ve cok fazla olan sigil görüntüleride internette fotoğraflarla mevcut
    bugun ayni durumda olduğumuz icin mesaj attim ozel sana fakat şuan güvenemiyorum makat çevresi sigil olan genelde az insan var ve onlar ayni durumda bir insan arıyor ve sen şuan bu platformda sadece kafa karıştırıyorsun

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Anlamadım hangi anlamda kafanız karıştı benim siğilimin fazla olma sebebi 5 ay gecikmis ve surekli kanatmış olmam yalan söylediğimi mi düşündünüz acaba

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Arya tabiki kandirmiyorum evet oldukça fazlaydı doktor yaktığinda oyle soyledi 100 e yakın sigilin vardi bu yuzden de tek tek degil bolgesel yaktım dedi benimki birbirine yapışık halde ve gercekten fazlaydi ayrica tedaviyi cok geciktirmistim

Bu Konu için Etiketler