Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV olabilir miyim ve ne yol izlemeliyim?

Durum
    balloon465 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV olabilir miyim ve ne yol izlemeliyim?

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar oncelikle gecmis olsun sonralikla doktorun ozensiz tavrina sinir oldum. Bizim icin ne kadar travmatik bi durum oldugunu anlayamiyorlar gelisiguzel bakiyolar. Canim ahcc icin smear sonucunu beklemene gerek yok doktor sigil dediyse hpvsindir smear in temiz çıkmasi hpv olmadigini gostermez sadece hpvnin cin durumunu daha olusturmadigini gosterir. Bi an once ahcc al ve basla. Gerisini onemseme. İnsanin hayatta basina hersey geliyor uzulmemen motivasyonunu surekli zirvede tutman insanlik disi bi durum. Robot degiliz tabiki uzulecegiz depresyona girdigimiz anlar olacak buna engel olamayiz. Sadece hpv konusunu kafaya cok takmamaya calis. Cunku cok takarsan gercekten psikolijini asiri etkiliyor. Onun dışında yeme icme mevzusu bence cok problem degil o kadar hassas davranilacak bi durum yok ortada. Sunu yapin bunu yapin gibi uzuuuun listeleri okuyup ay ben nasi uygulayacagim, ne yapacagim, o kadr ciddi bisey mi bu, bundan sonra istedigim sekilde yasayamayacakmiyim gibi dusunup kendini hastalikli ve bakima muhtacmis gibi hissetme. Ahcc inan tek basina herseyin ustesinden geliyor onu alip baslamani oneriyorum. Onun disinda hastanede guzelce koterle butun sigillerini yaktir. Sonrasinda cikarsa verrutol ile sen yakarsin hep hastaneye gitmezsin. Epilasyon sekline dikkat et sigilleri kanatma derine hasar verme bide iliskiden uzak dur. Hpv testi yaptırabiliyorsan yaptir tipini ogren. Butun yapman gereken bu cok kafaya takma psikolojin herseyden daha onemli. ahcc kullanip sigilleri kontrol altinda tuttugun müddetçe 6-8 ay icinde en kotu 1 sene icinde gececektir.
    Teşekkürler, sabahtan beri internette orayı oku burayı oku cidden kafam allak bullak oldu. Bir grup ahcc işe yaramıyor diyor (ki burda okuduğum kadarıyla işe yarıyor) bir grup da olmazsa olmaz diyor. Sadece ahcc almak işe yarar mı? Yoksa başka etmenlerde oluyor mu? Veya ahcc kişiden kişiye etkisi değişiyor mu?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Etkisi bagısıklık güclendirmek oldugu icin ve bizde hpvliler olarak, amacımız bagısıklıgımızı tavan yapıp hpvden kurtulmak oldugundan dolayı herkesin amacı ortak aslında. Etki diye bekledigimiz sey hpv den kurtulmak. Yan etkisi yok bu arada yani etki derken bunu soruyorsan eger deneylerde 1-2 kişide ilk etapta hafif baş ağrısı görülmüş sanırım sadece o kadar.

Sadece ahcc kullanmak zaten hpv den kurtarıyor seni. Yani sen istediğin kadar takviye kullan et, ahcc gibi bagsıklıgını yükseltmiyor.
    Bu nedenle buradaki herkes bunu kullanıyor. Birde yıllarca hpv kalıp, sonra kendi kendine geçmesini istemediği, siğillerle uğraşmak istemediği ve savaştığı için kullanıyor.

Valla ahcc işe yaramıyor diyen grup kim bilmiyorum türkiye'nin en kapsamlı hpv sitesi burası 1000 üye ile birlikte.
    Hangi markaları kullandıkları da önemli. Gidip kimseyi negatif yapmayan ''amino up'' marka kullanırsa eğer negatif olmama ihtimali fazladır tabii ki.
    Forumda bizim tesadüfen keşfedip, birçoğumuzun negatif olduğu bir marka var. Biz burdan yürüyoruz, gayet iyi cunku. Ben de kendim de time health ile negatif oldum. Üyelere de bunu öneriyorum. Risk alıp başka bir ahcc markasına yönelmeyi çoğu kişinin de gerek görmediğini düşünüyorum. Çünkü negatif yapma konusunda kendini kanıtlamış bir marka var zaten. Böyle yani Solgar'ın da ahcc si var mesela, ama ahcc degil, gerçek ahcc ile alakası yok. Yani biri sana ahcc kullandım negatif olmadım diyorsa, ilk soracağın soru ''hangi marka kullandın?'' olsun. Kinoko ve time health bu konuda iyiler. Adı sanı duyulmamış markalar kullanılırsa negatif olmama ihtimali daha yükselir tabi ki.

Durum
    balloon465 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Etkisi bagısıklık güclendirmek oldugu icin ve bizde hpvliler olarak, amacımız bagısıklıgımızı tavan yapıp hpvden kurtulmak oldugundan dolayı herkesin amacı ortak aslında. Etki diye bekledigimiz sey hpv den kurtulmak. Yan etkisi yok bu arada yani etki derken bunu soruyorsan eger deneylerde 1-2 kişide ilk etapta hafif baş ağrısı görülmüş sanırım sadece o kadar.

Sadece ahcc kullanmak zaten hpv den kurtarıyor seni. Yani sen istediğin kadar takviye kullan et, ahcc gibi bagsıklıgını yükseltmiyor.
    Bu nedenle buradaki herkes bunu kullanıyor. Birde yıllarca hpv kalıp, sonra kendi kendine geçmesini istemediği, siğillerle uğraşmak istemediği ve savaştığı için kullanıyor.

Valla ahcc işe yaramıyor diyen grup kim bilmiyorum türkiye'nin en kapsamlı hpv sitesi burası 1000 üye ile birlikte.
    Hangi markaları kullandıkları da önemli. Gidip kimseyi negatif yapmayan ''amino up'' marka kullanırsa eğer negatif olmama ihtimali fazladır tabii ki.
    Forumda bizim tesadüfen keşfedip, birçoğumuzun negatif olduğu bir marka var. Biz burdan yürüyoruz, gayet iyi cunku. Ben de kendim de time health ile negatif oldum. Üyelere de bunu öneriyorum. Risk alıp başka bir ahcc markasına yönelmeyi çoğu kişinin de gerek görmediğini düşünüyorum. Çünkü negatif yapma konusunda kendini kanıtlamış bir marka var zaten. Böyle yani Solgar'ın da ahcc si var mesela, ama ahcc degil, gerçek ahcc ile alakası yok. Yani biri sana ahcc kullandım negatif olmadım diyorsa, ilk soracağın soru ''hangi marka kullandın?'' olsun. Kinoko ve time health bu konuda iyiler. Adı sanı duyulmamış markalar kullanılırsa negatif olmama ihtimali daha yükselir tabi ki.
    Doğrudur, internette ahcc yazınca reklam bile çıkıyor kim güvenilir anlamak zor. Bilgilendirmen için teşekkür ederim Kafamı biraz daha rahatlattı

Durum
    Admin

Bu işe gönül vermiş biriyim merak etme, çok kişinin kullanmadığı ahcc markalarını kullanma, adı-sanı belli olmayan hiçbir markayı kullanma. Araştır bu kinoko olsun, bu time health olsun ama negatif yapmış ve negatif yaptığını kanıtlamış bir ahcc markası olsun! Rica ederim. İyi hissetmiş olmana sevindim. Arada sohbete de gel, biz burda arada kaynatıyoruz yazı aralarında

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı balloon465 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, sabahtan beri internette orayı oku burayı oku cidden kafam allak bullak oldu. Bir grup ahcc işe yaramıyor diyor (ki burda okuduğum kadarıyla işe yarıyor) bir grup da olmazsa olmaz diyor. Sadece ahcc almak işe yarar mı? Yoksa başka etmenlerde oluyor mu? Veya ahcc kişiden kişiye etkisi değişiyor mu?
    Canim interneti okuma her turlu sacma sapan bilgi var. Ben bi ara internet yuzunden kafayi yemistim bu hastaliktan olecegim falan sandim.
    Burayi kesfetmen iyi olmus burayi takip et. Burda kimse kafadan uydurma seyler yazmiyor herkes kendinde olandan bahsediyor ve tecrubelerimizden faydalaniyoruz birbirimizin. Hpv konusunda bulabilecegin en dogru adrestesin. Ahcc konusuna gelince onermeyenlere inanma sen . gerçekten kullanan biliyor cok fark ediyo. 3 ay kullansan zaten farki anlayacaksin devam etmek isteyeceksin

Durum
    Ozge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve smear testi arasında bağlantı var mı? Smear testim temiz çıktı

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpvnin testi ayrıdır. Smear prekanseroz yada kanser saptamasi yapmak icin yapilir, ki bunlara yuzde 99 hpv neden olur. Ama smearim temiz cikti ben hpv degilim diyemeyiz. Hpv dna testi de yaptirmamiz lazim. O da ayni smear gibi alinir fakat ucreti daha pahalidir. Oyle bir supheniz varsa mutlaka hpv dna testi yaptiriniz

Durum
    Admin

@Çok üzgün'e katılıyorum. Ekstra olarak; smear testi temiz çıkabilir ama bu hpv virüsünün negatif olduğu anlamına gelmez. Hpv enfeksiyonu ile mücadele edip smear'i temiz olanlar var. Çoğu da hpv tip 6-tip 11 taşıyor. Yüksek riskli tipler kanser yapabiliyor ilerde, onun icin de düzenli kontrol ve cin2-cin3 durumlarında leep konizasyon yapılıyor, yani endişelenecek bir durum olmuyor. Hiçbir şey yapılmadan senelerce virüs sende durursa ancak kansere götürür.

Mutlaka bir laboratuvarda ya da hastanede ''hpv dna genotipleme testi'' yaptır.

Durum
    Ozge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil var ağzımda bir tane genital bölgede de vardı ama dondurunca bir daha çıkmamıştı ve son kontrolde içerde de görmedi doktor; hpv gerçekten pahalı bir test ankaradayım düzen lab. aradım öğrendim fiyatını güvenilir sonuçlar verir umarım

Durum
    Admin

@Özgecim, düzen-mavi-gelişim tıp lab. iyi diye duydum. Ben hep ''gelişim tıp laboratuvarını'' tercih ettim bu arada ama mavi lab'ı kullanan da çok oldu forumda.

Düzen laboratuvarından hpv testi için ne kadar fiyat aldın söyleyebilir misin? Belki burdaki arkadaşlara fikir olur, öğrenmek isteyen vardır?

Bu Konu için Etiketler