Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Epilasyon

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Epilasyon

Şimdi iki seneye yakın bu illetle uğraşan biri olarak ilk zamanlar jilet kullanıyordum epilasyona temizliğe titizliğe önem veren biriyim kanattığım çok oldu ne kadar dikkat etsemde kanıyordu önemsemiyordum bir süre sonra kesinlikle bunun bu yüzden yayıldığını bizzat gördüm bir iki doktor uyarmıştı ama kolaya kaçıyoruz hep bir ara makas işine girdim makasla bile kanatıyordum zarar verdim hiç sevmedim makas işini sonra dedim ki en iyi tüy dökücüyü bulayım cildimi etkilemeden söküp atayım kötü tüy dökücüler gercekten zarar veriyor cildime doktor onada karşı çıktı ama makasla yapamıyorum ben elim titriyor bi şey oluyor hassas bölge tık diye kanatıyorsun farketmeden neyse dedim artık sal gitsin rahat bırak uzasın zaten doktorların istediği bu onu kullanma bunu kullanma şunu kullanma kesmiyorum tamam dedim yalnız muayene olmaya giderken tüy dökücü kullandım doktor kullanma dedi kullanmasam nasıl görcen siğili dedim makasla kısalt diyor ben eminim kısaltsam bile göremeyecek doktor tertemizken siğilin yok dedi bile ben gösterdim siğilleri iki tane yaktı sonra bir iki ay sonra yine kontrole gittim yine tüy dökücü kullandım doktor yine öyle diyince tepem attı bende o gün bu gündür saldım iki üç ay bıraktım uzasın dokunmadım zarar vermedim hassas bölgeme hiç müdahale etmedim fakat siğil hissetmiyorum hissetmedim iki üç aydır iki güne bir duş alan biriyim ama hiç farketmedim insanın eline gelir bi şekilde büyür gelir ama siğilim olduğunuda hissetmiyorum doktorun bile siğil değil dediği şeyleri solüsyonla yaktım dümdüz tarla gibi ettim içim rahat olsun pürüzsüz bir hayat şimdi aklımdaki soru son bir tüy dökücü kullanıp kontrol edeyim mi yoksa biraz daha kalsın mı yalnız balta girmemiş ormanlara döndü yarın bi gün makas tüy dökücü krem jilet file fayda etmicek çim biçme makinesine ihtiyaç duyarım diye korkuyorum çünkü gidişat onu gösteriyor

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Epilasyon

Bence artık bekle ve kesme elinle dikkatlice kontrol et olsa aynen hissedersin eline gelir zaten sanirim artik siğilin çıkmıyo zamanla artık hiç çıkmayacak bence 6 ay falan hiç tras etme bırak kalsın öyle

Durum
    Tecrübeli Üye

Bakalım bende şu an için öyle düşünüyorum en ufak bir şey hissetsem duramam belki temizler bakarım durumuna göre doktor veya kendim solüsyonla ama şimdilik bir şey hissetmedim birde 6 ay falan ahcc kullandım dört ay iki güne bir spor yaptım her gün yeşilçay içtim onun rahatlığıda var o eski günlerdeki gibi hırçınlığı en ufak Bir baskınlığı bile kalmadı hpvnin fakat yarın ne olur bilemeyiz zaman gösterecek bir buçuk iki ay daha kullanacağım ahccyi bayağı bir masraf oldu bu hastalık doktoruyla ilacıyla takviyesiyle ama inan masrafında değilim o bıraktığı etki psikoloji yıpranma hepsinden kötü en çok ona üzülüyorum yoksa ne dertler var bu ney ki kurtulursam sağlam bir sınavı atlatmış olgunluk sahibi olmuş olacağım allah daha büyük hastalık vermesin

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tuy tokucu kullanma sakin jiletten hic bi farki yok ve sen iyilesmeye calistikca derini hassaslastirip sen gormesen bile kucuk catlaklar olusturdukca hpvnin yayilmasina sebep oluyorsun. İyilesme surecin uzuyor. Makas konusunda hak veriyorum bi ara bende denedim onunla bile kanattim duzgun temizleyemiyorsn zaten. Bide benim sansim lazerliyim azck tuyumsu sekilde vardi onda bile kanattım cok oldugunda nasil olur dusunemiyorum. Erkeklerin kullandigi sakal kisaltma makineleri varya onlardan al istersen ozelden marka bile onerebilirim sana. Onu basliksiz sekilde deriye sifir tut ve dikkatlice kes. Hem derin gozukecek kadar temiz yapiyor hemde zarar vermiyor deriye kanatmıyor. En guvenli ve kolay yol bu epilasyon icin. Ama sakin tuy dokucu isine girme bidaha bu kadar zaman boyle yaptigin icin surec uzamis bence surekli nuks ettirmissin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı achilles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi iki seneye yakın bu illetle uğraşan biri olarak ilk zamanlar jilet kullanıyordum epilasyona temizliğe titizliğe önem veren biriyim kanattığım çok oldu ne kadar dikkat etsemde kanıyordu önemsemiyordum bir süre sonra kesinlikle bunun bu yüzden yayıldığını bizzat gördüm bir iki doktor uyarmıştı ama kolaya kaçıyoruz hep bir ara makas işine girdim makasla bile kanatıyordum zarar verdim hiç sevmedim makas işini sonra dedim ki en iyi tüy dökücüyü bulayım cildimi etkilemeden söküp atayım kötü tüy dökücüler gercekten zarar veriyor cildime doktor onada karşı çıktı ama makasla yapamıyorum ben elim titriyor bi şey oluyor hassas bölge tık diye kanatıyorsun farketmeden neyse dedim artık sal gitsin rahat bırak uzasın zaten doktorların istediği bu onu kullanma bunu kullanma şunu kullanma kesmiyorum tamam dedim yalnız muayene olmaya giderken tüy dökücü kullandım doktor kullanma dedi kullanmasam nasıl görcen siğili dedim makasla kısalt diyor ben eminim kısaltsam bile göremeyecek doktor tertemizken siğilin yok dedi bile ben gösterdim siğilleri iki tane yaktı sonra bir iki ay sonra yine kontrole gittim yine tüy dökücü kullandım doktor yine öyle diyince tepem attı bende o gün bu gündür saldım iki üç ay bıraktım uzasın dokunmadım zarar vermedim hassas bölgeme hiç müdahale etmedim fakat siğil hissetmiyorum hissetmedim iki üç aydır iki güne bir duş alan biriyim ama hiç farketmedim insanın eline gelir bi şekilde büyür gelir ama siğilim olduğunuda hissetmiyorum doktorun bile siğil değil dediği şeyleri solüsyonla yaktım dümdüz tarla gibi ettim içim rahat olsun pürüzsüz bir hayat şimdi aklımdaki soru son bir tüy dökücü kullanıp kontrol edeyim mi yoksa biraz daha kalsın mı yalnız balta girmemiş ormanlara döndü yarın bi gün makas tüy dökücü krem jilet file fayda etmicek çim biçme makinesine ihtiyaç duyarım diye korkuyorum çünkü gidişat onu gösteriyor
    Valla ben hep tüy dökücü kullandım. Siğil çıkarırken de, siğilim çıkmadığı zamanda.

Olay tamamen bağışıklığın. Jilet kullanma da ne yaparsan yap.

Yani bi ara acaba tüy dökücü yaptığım için mi siğilim çıkıyor diye düşündüm ama ahcc kullandığım dönemde de tüy dökücü krem kullandım. O zaman niye çıkmadı?

Etkisi varsa bile siğil çıkarıp bizi siğile boğacak kadar değil bence. Yani belki bir etken ama %10 etkiliyor mesela gibi düşün. Yoksa olay sadece tüy dökücü kullandık siğil çıkardık olsa, e abi hepimz bırakalım tüy dökücüyü orman kaçkını gibi takılalım ama kafamız rahat olsun siğilsiz pür pak

Durum
    Tecrübeli Üye

Markasını öğrenebilir miyim en azından tamamen temiz olana kadar onu kullanırım bencede ahccden sonra çoğu şeye dikkat edince zaten hpv çok zayıflıyor bir kaç fire versende varoş bi hayat yaşamadıkça bir şey olmuyor çoğu şeye dikkat ettiğim zamanlardada ahcc yoktu berbat hayatım vardı yinede tekrarlıyordu bende iki seneye yakın var bu illet ilk zamanlar hepimizin yaşadığı şok ve yaptıkları aynı ama ben ilk beş ay hiçbir şey yapmadım son beş altı ay dikkat ediyorum artık kurtulmak için aradaki bir senede yani 2018de Bir olayda ev arkadaşımı kaybettim bir kaç ay sonra babamı kaybettim bir kaç ay sonra istanbula kar yağdığı hafta araçla takla attım ölümden döndüm hava yastığı kemer kurtardı yani diyorum ki belkide şimdi olmayacaktım psikolojimin bozulduğunu hissediyordum öyle bir psikolojiden çıktım ki anlatamam o zamanlar bu hpv aklımdan çıkmıştı siğilleri bile unutmuştum dokunsam bile hissetmiyordum galiba zaman ilaç gibi gelmiş 2018 benim hayatımda iz bıraktı 2018 bitti altı yedi ay önce psikolojim düzeldi iyileştim o yüzden şimdi bu illeti gözümde çok büyütmüyorum önemsemiyorum malum bu hastalık kötü psikolojiden besleniyor büyüten arkadaşları görünce anlıyorum ama sadece hpvyi kafaya takıp çok büyütüp evham yapıp kendini üzenler kendine yapıyor kendisini yıpratıyor gerek yok ilerde başımıza ne musibetler geleceğini bilmiyoruz

Durum
    Admin

Achilles, ben susu ve vivet tüy dökücü kullandım.

Durum
    Tecrübeli Üye

O ikisini ben hpv olmadan önce kullandım vivet i 2013te kullandım perişan etti cildimi sesunuda 2014te kullandım oda aynı hatta iki üç tane almıştım birini kullanıp diğerlerini attım ama beş altı ay önce aktardan iyi bir tüy dökücü aldım o tariş etmedi pembe bir şey bayrampaşa demirkapıdan almıştım ne tariş etti ne rahatsızlık verdi

Durum
    Admin

Alıntı achilles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ikisini ben hpv olmadan önce kullandım vivet i 2013te kullandım perişan etti cildimi sesunuda 2014te kullandım oda aynı hatta iki üç tane almıştım birini kullanıp diğerlerini attım ama beş altı ay önce aktardan iyi bir tüy dökücü aldım o tariş etmedi pembe bir şey bayrampaşa demirkapıdan almıştım ne tariş etti ne rahatsızlık verdi
    Çok uzun süre mi tuttun cildinde? ben 3-6 dk lık olan tüy dökücülerden alıyordum. Önce sürmeye basladıgım yer, sonra bitirdiğim yere varana kadar zaten 2 dk gecmiş oluyordu. O yüzden bütün sürme işlemi bitince 2 dk bekliyordum sadece ve ilk önce sürmeye başladığım yer yaklaşık 4 dakika kadar krem orda durmus oldugu icin yanında verilen spatula ile minik minik, cildimi gere gere ufak ufak kremi alıyordum, hafif kazır gibi yapıp. Son yere geldiğimde zaten 5 dk durmus oluyordu cildimde. Yani 10 dakika falan sakın bekletme. Uzun süre bekletmiş olabilirsin.

Durum
    Tecrübeli Üye

Hepsinin üzerinde yazan dakikaları uyguladım hatta cildimde yanma hissetmeden aldım ama yinede tariş etti belkide benim cildim hassas zaten ellerim bile kış yaz olsun kremsiz çok tahriş oluyor gerçekten senin cildin tüy dökücüye belki karşı koyuyor ama benim o bekletme süresi tahriş etti son aldığım iyi geldi ama doktorlar önermiyor

Bu Konu için Etiketler