Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv miyim?(acil arkadaslar)

Durum
    murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv miyim?(acil arkadaslar)

Arkadaşlar merhaba.22 yaşındayim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv miyim?(acil arkadaslar)

Selamlar Murat,

öncelikle baska bir doktora daha görünmeni tavsıye ederim. aklında bu kadar suphe varken 2. hatta 3.bir doktor bütün kuruntunu alabilir eger sigil degilse boşa telaşlanmazsın.

1bucuk yıldır sadece kız arkadasınla ılıskıye giriyorsan ve korunmadıgınız dönemler olmussa, eger sen hpv isen artık o da hpv olmustur cunku dile kolay 1 bucuk yıl + korunmamak bazen.
    Eğer kız arkadasın negatif cıkarsa kesin degil tabii ki ve test yaptırman lazım sen de negatif olabilirsin.
    Çünkü 1-2 yıllık uzun birlikteliklerde çiftlerden biri hpv ise, diğeri de kaçınılmaz hpv oluyor sürekli birlikte oldukları ve korunmadığı dönemler olduğu için.

Ben tahminimi ve deneyimlerimi paylasarak yazdım. Umarım yardımcı olabildim ama mutlaka tekrar duruma bak eylülde. bu surecte de kimseyle cinsel yakınlık kurmamanı tavsiye ederim

Durum
    Yeni Üye

2-3 tane soru sorucam onları cevaplayabilirseniz

Durum
    Admin

9 ay önce korunmadan seviştiniz ve 8-9 ay önce mi sigilleriniz ya da ona benzer şeyler çıktı? çok net bir şeyler kaptıgınızı söyleyebilirim o halde. Çünkü bende korunmasız ilişkiye girdikten 2 ay sonra hpv oldugumu ögrendim ve sigillerim çıktı.

9 ay önce cıkmıssa ve sevişmeye paralel sekilde, açıklaması bu olabilir hpv kaynaklı.

ikinizinde ilk ilişkiye girmiş olması durumu degiştirmez. Sen ya da o, ikiniz veya ikinizden biri başkalarıyla sürtünme veya benzeri birşey yaşamış olmalısınız. illa cinsel ilişkiye girmekle degil ten teması yani sürtünme ile de bulaşıyor.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sivilcemsi dedigin kabarciklar kanattiginda kani uzun sure durmuyorsa sigildir. Sivilceyle ayrimini bence kanla yapabilirsin sivilce kanadiginda durur kani cok kisa bi surede. Diger konularda hic bi yorum yapamiyorum cunku bulas yolu surtunmeyle de olabliyor ilk iliskin olmasinin onemi yok. Uzun sure kuluckada kaliyor zaten zaman konusunda da bi yargiya varman yanlis. Kimse bilemez doktorlar bile bu konuda yorum yapmıyor. Vucuttan vucuda degistigi icin kulucka donemi vs. Kafaya takma hpv isen bile gececek. Kac kisiyle beraber oldugunun degil kac kisiyle korunmasiz ten temasinda bulundugunun onemi var aslinda. Eger hpv isen cok kisa bi surede anlarsin merak etme cunku hizli yayiliyor etrafa ve surekli cikartiyorsun belli bi sure. Turkiyeye donene kadar sureci gozlemle bence burda doktorlara gorunursun. Simdilik panik yapmana gerek yok.

Durum
    Yeni Üye

qqqqqwwwwqq111111

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar burdaki herkese saygım sonsuz ama ailevi hastalık problemlerimden cok cektigimiz icin benim saglıkla ilgili herhangi bi konuya takıntım var.Yeme içmem kesiliyor moraller altüst vs.
    Beklemekten başka çarem yok.Gözlem yaparak anlayabilecegimi sölediniz.Suan penis üzerinde ve cevresinde 11-12 tane o şeylerden var.Sayabiliyorum.Bunların boyutu ve sayisi artarsa ozaman anlamaliyimki Hpv yim ya aynı kalırsa genede ihtimal var mı veya düşük mü
    Yani anliyorum takintini bende cok kafaya takan biriyim endisene de hak veriyorum. Ama sivilce ile sigil farkı illaki anlasilir. Yani sigil oldugunda zaten bi gariplik oldugunu farkediyorsun kucuk bile olsa sivilce gibi durmuyor. Bide dedigim gibi kanatirsan kani durmuyor uzunca sure kanıyor falan. Sivilce kolaylikla kopar kasidiginda sigil kopmuyor zorlaman lazm baya. Bide hpv oldugu zaman boyle sivilce gibi daginik sekilde cikmiyor belli yerlerde obek obek cikiyor arada tek tuk farkli yerlerde de ciktigi olur ama darmadağın olmaz hepsi.

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Başka bi doktorada görün siğilden anlayan doktor kesin konuşabiliyor diğer doktorlar olabilir falan diyor ayrıca için rahatlar belki benim doktor bi arkadaşım bir senelik ilişkisi var ilişkisinin başlarında kız arkadaşıyla birlikte olduktan sonra aynı senin dediğin yerlerde beş altı tane siğile benzer şeyler farketti bana gösterdi kesin bu kızdan bulaştı zaten yüzündede hep sivilce vardı dedi bir anda psikoloji bozuldu hpv dedi araştırmaya başladı ama bir kaç güne geçince geri normale döndü sağlığa önem veren titiz biri ama sonradan hiç lafını açmadı defalarca sormama rağmen yani hemen telaş yapma siğilse siğildir değilse değildir ona göre plan proğram yaparsın dikkat edersin beş altı ayda geçiyor dünyanın sonu değil

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İlla çoğalması gerekmiyor siğil tipine göre cok değişken, erkek arkadasımın yıllardır sünnet derisidir dediği şeyler siğil cıktı 1 hafta önce öğrendi. Asla coğalmıyorlardı sabit yerinde duran pütürcüklerdi

Durum
    Admin

Alıntı murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar burdaki herkese saygım sonsuz ama ailevi hastalık problemlerimden cok cektigimiz icin benim saglıkla ilgili herhangi bi konuya takıntım var.Yeme içmem kesiliyor moraller altüst vs.
    Beklemekten başka çarem yok.Gözlem yaparak anlayabilecegimi sölediniz.Suan penis üzerinde ve cevresinde 11-12 tane o şeylerden var.Sayabiliyorum.Bunların boyutu ve sayisi artarsa ozaman anlamaliyimki Hpv yim ya aynı kalırsa genede ihtimal var mı veya düşük mü
    11-12 tane çıkan şey sivilce değildir. sivilce çoğalan bir şey değil.

2 tane çoğalan şey var;

1. Hpv siğilleri
    2. Moluskum

Moluskum da öyle çok çabuk yayılmaz patır patır bulasıcıdır ama zararsızdır ve sadece cinsel yolla bulaşmaz bebeklerde dahi görülüyor. Hatta ben yurtdışında yaşadığım süreçte göbeğimde bir tane moluskum çıkmıştı. büyümüştü de. Ama ben başıma gelceğini hissetmiştim çünkü yurt havlularımızın çok iyi temizlenmediğinden şüpheleniyordum, ve bingo. O zamanda bırak yakınlaşmayı yabancı kimseyle el ele tutuşmuşluğum bile yoktur yani.

eğer bu lezyonlar, kırmızı uçlu ise molluskum olabilir, yok ten renginde, ya da hafif koyuysa çıkıntılı şekilde siğil olabilir.

Bu Konu için Etiketler