Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree2Likes

Konu: HPV Tip18

Durum
    simetra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb HPV Tip18

Merhaba arkadaşlar,

Nisan ayında eşimin genital bölgesindeki siğiller nedeniyle kadın doğum uzmanına gittim. Bende siğil yoktu. Smear testi yapıld ve tip 18 CIN1 olduğu belirtildi. Ancak bu testi araştırma hastanesinde yaptırmıştım ve sonumu almaya gittiğimde doktorun bana bunu ilk söyleme tarzı o gün ciddi bir travma ve üzüntü yaşamama daha doğrusu yaşamamıza neden oldu. Bana "hmm tip 18 ve CIN1. Hemen aneztezi bölümüne git. Öğlen tatiline girmeden gerekli kayıtlarını yaptır. Gün al biyopsi için. Hemen bir bakalım. Büyük ihtimalle rahim ağzını tamamen almamız gerekebilir." dedi ve benim gözümden yaşlar akmaya başladı. Daha henüz evlenmiştik ve çocuğumuz yoktu. Saatlerde ağlayıp kendime geldikten sonra hemen aynı gün özel hastanede herhangi bir kadın doğum uzmanına daha gittik ve şansımıza o kadar iyi, ilgili ve pozitif bir kadındı ki, o gün bizi kendimize getirdi. Yarım saat boyunca ilgilendi, detaylıca tüm sorularımıza yanıt verdi ve psikolojik olarak bizi çok rahatlattı. Bu doktorum kolposkopi yönteminden bahsetti daha detaylı ve kesin bilgiye erişebilmek için ancak bunun şuan için acelesi olmadığını, yaptırmak zorunda olmadığımı ve 6 aylık aralıklarla düzenli takibe alabileceğini söyledi. Ayrıca bu süreçte bağışıklık sistemimi güçlendirmem gerektiğini, sigarayı en azından azaltmamı, spor yapmamı, sağlıklı beslenmemi, stresten mümkün olduğunca uzak durmamı ve Curcumin extratı kullanmam gerektiğini belirtti. Eşim ve ben hemen Eczacıbaşı'nın Curcumin extratını kullanmaya başladık düzenli olarak. Bunun öncesinde 1 ay boyunca gümüş suyu tükettik. Kiş başı aylık 1,5 lt olacak şekilde. Ve yeniden araştırma yaparken bu AHCC'yi keşfettim. Ağustos başında (maaşları yatınca ) AHCC yi almayı planlıyorum hem kendim hem eşim için. Eylül ayında 6 ay dolmuş olacak ilk öğrendiğimden beri ve test yaptırmaya gideceğim. Belki de çoktan kökünü kurutmuşumdur gümüş suyu ve Curcumin ile bilemiyorum. Yine de AHCC yi alacağım ve düzenli kullanacağım. Bu arada eşimdeki hpv nin tipini bilmiyoruz hala. Gittiği hiçbir üroloji doktoru bu konuyu umursamadı. Hatta bizi yönlendirmedi bile. Eşim kendi yaptığı araştırmalar sonucunda kendisindeki siğillerin özellikle benim için ciddi tehlike oluşturabileceğini öğrendi ve bu şekilde gittik kadın doğum uzmanına. Diğer bir konu evet, cinsel hayatımız kondom kullanarak devam ediyor. Doktorum da kondom kullanarak devam edebileceğimizi söylemişti. Umarım kısa süre sonra ben de diğer birçok kişi için hpv negatif haberi ile buraya geri gelirim. Bu başlığı açma sebeplerimden biri de ilk siteyi keşfettiğim ilk an yaptığım şey tip18 diye aratmaktı. Çünkü insan bu tarz durumlarda kendisi ile birebir aynı sorunu yaşayan insanların iyileşme öykülerini görmek istiyor. Benim için de durum öyleydi ama tip18 ile ilgili bir veya en fazla iki tane yorum görmüşümdür. Ben de bu başlığı açarak ve yakında negatif haberi ile gelerek benim gibi insanlara motivasyon kaynağı olmak istiyorum. Bu arada gerçekten herkese curcumin takviyesi öneriyorum. Bu da aynı şekilde bağışıklığı uçuran ve kanseri yenen bir takviye. Yine yabancı bir youtuber ın paylaştığı videoda önerdiği iki şeyden daha bahsetmek istiyorum. Henüz denemedim ama deneyeceğim. Sizlere de tavsiye ederim. Limon otu yağı ve limon esansiyeli ile hindistancevizi yağını karıştırıp küçük küpler içinde buzlukta dondurup daha sonra vajinal bölgeye en derine ittirmek. Bu iki maddenin yine aynı şekilde kanser hücrelerini yendiği yapılan birçok klinik araştırmada biliniyor.

Görüşmek üzere..

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Tip18

Merhaba esinizin siğilleri cok miydu siğili tip 6 ve 11 yapiyo diye biloyorum tip 18 siğil yapar mi ki bi de cok miydu esinizde siğil

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Kbr, yazı hatalarına dikkat edersen sevinirim. Yaklaşık 10 gündür senin yazım şekli hatalarını her seferinde diğer üyeler rahatlıkla okuyabilsin diye düzeltiyorum belli aralıklarla. Ama umursamadığını anladığım için uyarma vakti gelmiş. Uyarıdır haberin olsun, ikinciye banlanırsın. 2 kere yazının başında ve sonunda ''çok miydu eşinizde siğil'' diye sormanın da bir anlamı yok, bir kere sormuşsun zaten(!)

Durum
    Admin

@Simetra, selam canım başına gelenlere üzüldüm okurken, zor bir dönem yaşamışssınız ve hala devam ediyor. Curcumin'i kendi adıma hiç duymadım duyan ve akıbetini bilen üyeler araştırabilir, ben de bir bakarım sizler için bunun dısında bagısıklık guclendirmek icin en iyi bağışıklık ilacı / takviyesi, imutor'dur. Bunu bizzat epey araştırmıştım. imuneks gibi muadilleri var ama en fazla beta glukan imutorda haberiniz olsun. Tabi bünyeyi çok fazla ilaca boğmamak lazım. Zaten ahcc gibi bir gıda takviyesine başlamayı düşünüyormuşunuz bu da çok çok iyi olacak.

Sadece doktorun rahim agzını tamamen almamız gerekebilir derken ne demek istedigini anlamadım. Rahmi komple mi alacakmış? Bu çok sıkıntılı genelde cin2 ve cin3 kişilerde leep konizasyon yapılır. Hpv tip 18 çok dirençli bir virüs tüm yüksek tipler gibi. Bu süreçte hpv ile çok ciddi biçimde savaşman gerekiyor, gördüğüm kadarıyla zaten güçlü ve her şeyin farkında birisin, bizdensin Umarım her şey çok güzel olacak, belki bugün değil ama bir gün

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Anladim arya özür dilerim dikkat etmedim bir daha olmaz

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Simetra, selam canım başına gelenlere üzüldüm okurken, zor bir dönem yaşamışssınız ve hala devam ediyor. Curcumin'i kendi adıma hiç duymadım duyan ve akıbetini bilen üyeler araştırabilir, ben de bir bakarım sizler için bunun dısında bagısıklık guclendirmek icin en iyi bağışıklık ilacı / takviyesi, imutor'dur. Bunu bizzat epey araştırmıştım. imuneks gibi muadilleri var ama en fazla beta glukan imutorda haberiniz olsun. Tabi bünyeyi çok fazla ilaca boğmamak lazım. Zaten ahcc gibi bir gıda takviyesine başlamayı düşünüyormuşunuz bu da çok çok iyi olacak.

Sadece doktorun rahim agzını tamamen almamız gerekebilir derken ne demek istedigini anlamadım. Rahmi komple mi alacakmış? Bu çok sıkıntılı genelde cin2 ve cin3 kişilerde leep konizasyon yapılır. Hpv tip 18 çok dirençli bir virüs tüm yüksek tipler gibi. Bu süreçte hpv ile çok ciddi biçimde savaşman gerekiyor, gördüğüm kadarıyla zaten güçlü ve her şeyin farkında birisin, bizdensin Umarım her şey çok güzel olacak, belki bugün değil ama bir gün
    Merhaba Arya. İmutor'ü de araştırıyorum. Beta Glukan'ın çok iyi bir bağışıklık güçlendirici olduğunu duymuştum. AHCC yi de almak istiyorum ama biraz önce verilen numara ile görüştüm ve 20 günlük kullanım için takviyenin fiyatı çok yüksek. En azından benim için şuan ki durumda çok yüksek geldi. Bunu iki kişi kullanacağımızı düşünürsek. :/ Ama olsun.. Eylül'e kadar Curcumin takviyesi kullanmaya devam edeceğim. Yanına İmutor'ü da ekleyeceğim. Belki yanına bir de Propolis eklerim. Ve postumda bahsettiğim esansiyel yağları da ekleyeceğim.

İlk gittiğim doktor evet rahim ağzını komple almamız gerekebilir demişti. Rahim değil rahim ağzı. Ama bunu evli olup olmadığımı veya çocuğum olup olmadığını sormadan belirtmişti. Gerçekten çok acımasızca. Diğer doktorum da evet leep yönteminden bahsetmişti ama şuan için gözetim altında olup bağışıklığımı güçlendirmemi istedi. Leep yöntemi sonrasında bebeğin tutunması zorlaşıyor evet bu nedenle çok ufak kısaltmalar olabileceğini söylemişti. Ama ben tabiki şu süreçte ne kolposkopi ne de leep uygulaması istiyorum. Bir de olumlu düşünmenin, olumlama yapmanın, vizyonlama yapmanın ve sürekli bunu düşünerek yaşamamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. İstediğimiz her şeyi gerçek kılabiliriz ve bu virüsün sürekli vücudumuzda var olduğunu düşünmek ve ona göre yaşamak yerine virüsü yendiğimizi, hatta çoktan iyileştiğimizi düşünmek ve buna inanmak çok etkili diye düşünüyorum. Öğrendiğim ilk 1 haftam evet moralsiz geçmişti ama sonrasında bunun beni daha kötü etkileyeceğini fark edip normal hayatıma devam ettim. Hatta kendilerini (hpv) yok sayıyorum. Çok teşekkür ederim güzel yanıtın için.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba esinizin siğilleri cok miydu siğili tip 6 ve 11 yapiyo diye biloyorum tip 18 siğil yapar mi ki bi de cok miydu esinizde siğil
    Merhaba Kbr. Eşimin siğilleri evet bundan 4-5 ay öncesinde epey çoğalmıştı maalesef. Ondaki hpv nin tipini dediğim gibi bilmiyoruz ama tip18'in siğil yapmadığını biliyorum. Sadece hpv kişiden kişiye aktarılırken tip değiştirebiliyor. Ama biz henüz yakma veya dondurma işlemi de yaptırmadık. Sadece dediğim gibi 1 ay gümüş suyu kullandık. Sonrasında Aldara isimli kremi kullandık. O krem var olan siğilleri küçültü ve bazılarını kurttu. Sonrasında yeni bir oluşum olmadı ama şuan zaten yeterince siğili var.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba arkadasim, seni anliyorum yeni evli ve daha evlilign en basinda bu sorunla karsilasmak travmatik bi olay. Bide evli olmayip sevgilisine de bahsedemeyip kendi kendine travma yasayanlarimiz var aramizda mesala ben bu sebepten oturu oncelikle iyiki bi yoldasiniz var iyiki yaninizda duran biri var her ikiniz icinde demek istiyorum. Birbirinizin yaninda durup psikolojinizi moral ve motivasyonunuzu yuksek tuttugunuz surece hastalik gecip gidecektir. Hpv gercekten geciyor dogru adimlar atildiginda ama kaybolan psikolojiyi geri getirmek cok zor.. daha bugun psikiyatriden geldim ben.
    Konumuza gelirsek tek esli olacaginiz icin artik yeni bir tiple karsilasmaniz cok mumkun olmayacaktir diye dusunuyorum istisnalari var mi bilemiyorum. Ama sigilsiz ve korunarak iliski kesinlikle sart bence.

Tip 18 in sigil yapma durumu beni sasirtti yapmiyor diye okumustuk ogrenmistik cogu yerde ama gecenlerde de boyle biri daha denk geldi. O yuzden bu mevzu uzerinde durmuyorum artik hersey olabiliyor sanki bu hastalikta anlamaya calismayi birakiyorum ben bazen.

Ahcc konusunda cok iyi dusunmussunuz. Kesinlikle faydası oluyor ben 3 aylik kullaniciyim 2. Aydan sonra sigillerin artik cikmamaya basladigini gordum sonunda 🙏🏻 Ben 8 ay kullanmayi planliyorum bunun yaninda sizin onerdiginiz o takviyeyi arastiracagm veya imutor alacagim ama suan degil (suan d vitamini ve birsuru ek ilaclar aliyorum en azindan birazini azalttiktan sonra)

Sunu sormak istiyorum. Yazinizin ilk basinda erkek oldugunuzu sonraki kisminda kadin oldugunuzu dusundum pek anlasilir olmamis o kisim ama erkek olan kiside mi sigil cikmiyor? Bu durumda kadin olan taraf ne kadar sure sigil çıkarttı? Kac ay ? sigilin cokluk -azlik durumu? Ve suan sigil durumu hala devam ediyor mu?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı simetra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Kbr. Eşimin siğilleri evet bundan 4-5 ay öncesinde epey çoğalmıştı maalesef. Ondaki hpv nin tipini dediğim gibi bilmiyoruz ama tip18'in siğil yapmadığını biliyorum. Sadece hpv kişiden kişiye aktarılırken tip değiştirebiliyor. Ama biz henüz yakma veya dondurma işlemi de yaptırmadık. Sadece dediğim gibi 1 ay gümüş suyu kullandık. Sonrasında Aldara isimli kremi kullandık. O krem var olan siğilleri küçültü ve bazılarını kurttu. Sonrasında yeni bir oluşum olmadı ama şuan zaten yeterince siğili var.
    Esinizin tiplemesini neden yapmadilar ki asil sigil cikartan oymus. Bu arada canim bence aldara gibi kremlerle ugrasmak yerine direk koter olun. Sigil ne kadar vücutta var olursa o kadar etrafa yayılıyor surec zorlasiyor cunku. Aldiginiz takviyelerin yaninda mutlaka sigilsiz olmaya calisin.

Durum
    Admin

Alıntı simetra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arya. İmutor'ü de araştırıyorum. Beta Glukan'ın çok iyi bir bağışıklık güçlendirici olduğunu duymuştum. AHCC yi de almak istiyorum ama biraz önce verilen numara ile görüştüm ve 20 günlük kullanım için takviyenin fiyatı çok yüksek. En azından benim için şuan ki durumda çok yüksek geldi. Bunu iki kişi kullanacağımızı düşünürsek. :/ Ama olsun.. Eylül'e kadar Curcumin takviyesi kullanmaya devam edeceğim. Yanına İmutor'ü da ekleyeceğim. Belki yanına bir de Propolis eklerim. Ve postumda bahsettiğim esansiyel yağları da ekleyeceğim.

İlk gittiğim doktor evet rahim ağzını komple almamız gerekebilir demişti. Rahim değil rahim ağzı. Ama bunu evli olup olmadığımı veya çocuğum olup olmadığını sormadan belirtmişti. Gerçekten çok acımasızca. Diğer doktorum da evet leep yönteminden bahsetmişti ama şuan için gözetim altında olup bağışıklığımı güçlendirmemi istedi. Leep yöntemi sonrasında bebeğin tutunması zorlaşıyor evet bu nedenle çok ufak kısaltmalar olabileceğini söylemişti. Ama ben tabiki şu süreçte ne kolposkopi ne de leep uygulaması istiyorum. Bir de olumlu düşünmenin, olumlama yapmanın, vizyonlama yapmanın ve sürekli bunu düşünerek yaşamamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. İstediğimiz her şeyi gerçek kılabiliriz ve bu virüsün sürekli vücudumuzda var olduğunu düşünmek ve ona göre yaşamak yerine virüsü yendiğimizi, hatta çoktan iyileştiğimizi düşünmek ve buna inanmak çok etkili diye düşünüyorum. Öğrendiğim ilk 1 haftam evet moralsiz geçmişti ama sonrasında bunun beni daha kötü etkileyeceğini fark edip normal hayatıma devam ettim. Hatta kendilerini (hpv) yok sayıyorum. Çok teşekkür ederim güzel yanıtın için.
    Evet canım leep yönteminde kısaltma oluyor. Hamile de kalınabiliyor bir sorun olmuyor Yani leep olmayan birçok kadın da düşük yapıyor özellikle günümüzde, o yüzden bu kısmı dert etme önce sağlığın önemli.

Ahcc konusunda Türkiye'den direkt temin edip 2 gün içinde elinde olacak, alabileceğin en uygun fiyat emin ol ki bu yoksa kazık bir fiyat politikası güdülmüyor normalde de ahcc kendi fiyatı + %19 vergi + gümrük fiyatı eklenince ucuz bir gıda takviyesi değil. Abay pharma'nın eczanedeki fiyatlarını sor mesela, 6 aylık kullanımla burdan aldığın fiyatla abay pharma'nın ahcc'sini karşılaştır şok olacaksın. O kadar pahalıydı ki sanırım 6 aylık kullanım için 8 bin tl falandı, forumda neredeyse kimse alamadı ve çok üzücü oldu. Ben bir süre insanlara yönlendirme yaptım ancak o zamanlar ahcc türkiye'ye gelmemişti ve girişi sorunlu olduğu için 1buçuk yıl getirtip kimseye yardımcı olamadık. Her yardım eder misin dediklerinde olumsuz cevap verdiğim için hem sinirleniyor, hem üzülüyordum. Şimdi türkiye'de mart ayından beri Sen bi bak, imutor'a da başla. Eylül-ekim gibi maddiyatınızı düzeltince düşünürsünüz 2 kişi olunca biraz pahalı oluyor evet çok haklısın. Tek kişiye yönelik düşününce karşılaması çok daha kolay.

Bu Konu için Etiketler