Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree2Likes

Konu: HPV Tip18

Durum
    simetra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV Tip18

@Arya çook teşekkür ederim canım. AHCC kullanmadım bu süreçte. Sadece Curcumin takviyesi kullandım. Doktoruma AHCC'yi de sordum. Kullanabilirsin ama çok pahalı onun yerine Curcumin'e ek olarak başka yine zerdeçallı takviyeler, Multivitamin ve CoenzimQ u kullanabilirsin. Geçmezse AHCC'ye geçersin dedi. Ben de eşimle bir karar verip ona göre ya direkt AHCC'ye geçeceğiz ya da doktorumun tavsiye ettiği yine diğer takviyelere başlayacağım. Şuan karar vermiş değilim. Ama doktorları gerçekten anlamıyorum. Bu doktorumu konunun dışında tutuyorum ama 1 ay öncesinde bu doktoruma götürmek için yine test yaptırmak üzere araştırma hastanesine gittim. Oradaki doktor inatla bana hpv testi yapmadı. Bir kere bulaştıysa o orada kalır gereksiz bir test. Sende birkaç tane yüksek risk grubundan tip var ve acilen biyopsi yapmamız lazım diyerek yine moralimi bozarak gönderdi beni. Ben de gittim sağlık ocağında yaptırdım bu testi. Ama anladığım kadarıyla ilk yapılan testte tip 18'e ek olarak sanırım birkaç tane daha tip vardı. Şuan hepsi bitmiş sadece tip 58 kalmış. Gerçi bu tip de yüksek risk grubunda geçiyor ama 18'i yenmiş biri olarak yine takviyelerle ve olumlu bakarak ve inanarak bu son tipi de yeneceğimi düşünüyorum. Tabi biz eşimdeki siğilleri yaktırmak ve test yaptırmak için geç kaldık. Önceliğe beni koyduğumuz için. Nereden bilelim ondan bana geçmeye devam ettiğini. Gerçi bu tip doktorun dediği gibi zaten varsa öncesinde bende değişen bir şey yok ama yine de eşimin de tedavi olması şart.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Doğru canım curcumin bagısıklıgına etki ediyorsa ve fiyatı makulse onu düşünebilirsin ama ahcc bu konuda the best biliyorsun Yine de siz bir bakın geç değil sonuçta kısa sürede yenmişsin bu bile bir mucize 1 yıl içinde ahcc olmadan yenen insan sayısı az, tip 58 hala var sende evet ama 18i yenmek de kolay değil

Durum
    Yeni Üye

Sağol canım benim yaa. En kısa sürede bunu da yeneceğiz inşallah. Tip 58 hakkında bilgin var mı senin? Benim bildiğim kadarıyla 58 de yüksek riskli grup içinde geçiyor ama en yüksek ve önemli olanlar 16 ve 18 diye biliyorum ben. 18'i yendiysem dediğin gibi bunu da yenerim diye düşünüyorum. Sen ne biliyorsun 58 hakkında acaba? İnatçı mıdır? 18'e göre daha mı zordur yenmesi yoksa daha mı kolaydır?Riski 18'e göre daha mı düşüktür yani doğru mu biliyorum acaba? Paylaşırsan bilgilerini çok sevinirim.

Durum
    Admin

58 hakkında bir şey bilmiyorum maalesef benim eski tipim 56ydı. 18i yendiysen 58i de yenersin diye düşünüyorum ama

Durum
    Yeni Üye

Umarım Aryacım. Teşekkürler.

Durum
    Admin

Um kuzum um, bak biri bitti öteki de bitecek geriye bu sitedeki yazıların kalacak, gelenlere umut vermek için. Rica ederim.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı simetra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese yeniden merhaba. 9 aylık süreç sonunda yeniden test yaptırdım. Tip 18'i yenmişim. Ancak bu sefer başka bir tip çıktı. Tip 58. Doktorumla konuştum ve ilk testte çıkmamış olabilir bu tip ama eşinin de tedavi olması gerekiyor. Onda devam ettikçe sana geçmeye devam eder dedi. Biraz canımız sıkıldı tabi ama en yüksek riskli tip 18'i yenmiş olmanın mutluluğuna sarılıyoruz şuan da. Güncelleme yapmak istedim. Önümzüdeki ay hem eşim için hem de kendim için yeniden doktora gideceğiz ve eşim için nasıl bir tedavi yöntemi uygulanacağına bakacağız. Doktorum yine curcumin ve başka takviyeler ile tip 18de olduğu gibi tip 58 i de yenebileceğimi söyledi. Umarım ki bunun haberini de en kısa sürede sizlerle paylaşırıö.
    Bu başka tip çıkma olayı artmaya başladı ya gerçekten virüsün tip değiştirdiğine inanmaya başlıyorum artık.simdi eşiniz de tip 18 varsa tekrar bulaş olmayacak mı ? Yada olmaması için aşılanmak mı gerekir ?

Durum
    YagmurC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Merhaba simetra. Bende de 16 ve 18 çıktı. Çok depresifim konuşmamız mümkün mü?

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim bu hafta gardasil 4 aşısı sonuncusu bitiyor hpv yok bende eşimde tip 51 var 7 8 yıldır var olduğu için kalıcı olmuş sanırım bu 10 gün içinde korumasız birlikte olacağız bana da geçecek yani sorum ise şu bu tip 16 ve 18 özelinde şunu soracam tip 16 ve 18 yüksek riskli deniyor ancak 51 için de yüksek riskli deniyor fakat 51 hakkında bu kadar konuşulmuyor aşı programlarında gardasil 5 veya gardasil 9 da hpv 51 de yok yani bana 51 bulaşınca bi erkek olarak 16 ve 18 kadar sorun oluşturacak mı ne dersiniz?

Durum
    Admin

Alıntı Şanssız2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bu hafta gardasil 4 aşısı sonuncusu bitiyor hpv yok bende eşimde tip 51 var 7 8 yıldır var olduğu için kalıcı olmuş sanırım bu 10 gün içinde korumasız birlikte olacağız bana da geçecek yani sorum ise şu bu tip 16 ve 18 özelinde şunu soracam tip 16 ve 18 yüksek riskli deniyor ancak 51 için de yüksek riskli deniyor fakat 51 hakkında bu kadar konuşulmuyor aşı programlarında gardasil 5 veya gardasil 9 da hpv 51 de yok yani bana 51 bulaşınca bi erkek olarak 16 ve 18 kadar sorun oluşturacak mı ne dersiniz?
    Şanssız, özellikle sana bulaşması için mi korunmasız birlikte olacaksınız ben anlamadım. Bence kesinlikle korunmalısınız karar sizin de tabi, kendini bile bile ateşe atmak oluyor bu. Sana tip 51 olarak geçip geçmeyeceğini bilemezsin başka bir tip olarak da geçebilir. Eşindeki tip neyse direkt o tip çıkıyorsun diye bir şey yok.

Bu Konu için Etiketler