Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Nasil bulasiyor?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

HPV Nasil bulasiyor?

Arkadaslar samimiyetine guvendigim bikac erkek arkadasima bu konuyu actim. (hpv oldugumu bilmiyorlar, ve kendileri cok fazla kadinla iliskiye giren kisiler) dedimki 'ya o kadar kadinla yatip kalkiyosun bunun hivi var hpvsi var binbir cesit hastaligi var nasil korkmuyorsun' dedim. Onumuze gelenle yapmiyoruz tabiki belli oluyor kizin ne oldugu, kendine bakan kisiler oluyor zaten gibi cevaplar aldim. Sonra dedimki ama bunu anlayamazsin ki her hastalik belirti vermez ve kizin bakimli olmasiyla hic bi alakasi yok sen de bilemezsn bulasir dedim. 'E kizim korunuyoruz zaten nasil bulasacak' dediler. Korunarak da bulasan hastaliklar var mesela hpv gibi dedim. Yaaa o milyonda bir artik gibi cevaplar aldim. Bu konuyu aramizda kalacagindan emin oldugum yakinen gecmisini de tanidigim 3 4 erkek arkadasimla ayri ayri konustum.
    1.si kisiler burada prezervatifin koruyuculugundan emin. Prezervatifle yasarlarsa hic bi hastaligin kapilmayacagini dusunuyorlar cunku baslarina gelmemis.
    2.si bu hastatigi tasiyan kisilerin bahsetmek dahi istemiyorum ama 'oyle kadinlar' oldugunu dusunuyorlar. Oysaki biz yasayanlar olarak ne kadar talihsizce bulastigini ve bu hastaligi kapmanin oyle bi yasantiyla alakasi olmadigini biliyoruz.

Simdi sorum su:
    Hastaligi kimden kaptigindan emin olan arkadaslarimiz korunmasiz mi yasadilar iliskiyi. Yoksa her seferinde korunduk ama yinede bulasti diyenimiz var mi aramizda bunu merak ediyorum (asil sormak istedigim soru)

Bide bu konu acilmisti daha once ama karsi tarafta sigil olmadigindan kesinlikle emin olup hastaligi kapan var mi? Bundan emin olmak istiyorum. Cunku eger sigilsiz de bulasabiliyorsa bir cok kisi hastaligi tasidigini bile bilmeden herkese bulastiriyor ne yazikki

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Nasil bulasiyor?

Evet Masala hpv nin siğil yaomayan tipleri bulsinca ne yazikki doktor a da gitmiyirsa bilemez yillar icinde atar vucuttan tabi hucre degisikligi de yapabikit onun icin senede bir kez smeer aldirmak gerekiyo diyo doktorlar ama siğil varsa bizim gibi hayatinin en az 2 yili zulum ve obsesiflik icinde geciyo

Durum
    Özel Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Masala hpv nin siğil yaomayan tipleri bulsinca ne yazikki doktor a da gitmiyirsa bilemez yillar icinde atar vucuttan tabi hucre degisikligi de yapabikit onun icin senede bir kez smeer aldirmak gerekiyo diyo doktorlar ama siğil varsa bizim gibi hayatinin en az 2 yili zulum ve obsesiflik icinde geciyo
    Kadin icin oyle ama canim erkek nasil anlayacak anlayamaz ve sigilsiz sekilde bulastirir o zaman onune gelene. Bide burada hep prezervatifle iliskiye girdigi halde hpv kapan var mi acaba bunu cok merak ediyorum

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Ben prezervatif in az da olsa koruyucu oldugunu duymustum hatta sunnetli ve prezervatifle %80 koruma diyo suleyman engin akhan ne kadar dogru bilemem ama prezervatifin kapatmadigi sigiller bulasiyo malesef

Durum
    Özel Üye

Ben prezervatif in az da olsa koruyucu oldugunu duymustum hatta sunnetli ve prezervatifle %80 koruma diyo suleyman engin akhan ne kadar dogru bilemem ama prezervatifin kapatmadigi sigiller bulasiyo malesef
    O zaman sigil yapan cinsler sigili kapattigin muddetce bulas olmuyor ama sigil yapmayan cinsler her turlu korunsanda korunmasan da bulasiyor yargisina mi variyoruz bu durumda . Bide sigil yapan cins bulasip karsi tarafta sigile sebep olmayabilir bagisiklik guclulugunden. O durumda o kisi kendinden habersiz yine bulastirir.

Durum
    Özel Üye

Yani aslinda bu soruyu sormaktaki amacim arkadaslar kendine nasi bulastigindan emin olan varsa yazsin lutfen korunmasiz mi beraber oldunuz? Ben hep korundum ama yinede hpv yim diyenbilen var mi aramizda??

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Bana korunmasiz surtunme ile bulasti canim karsi tarafta siğil vardi cunku

Durum
    Özel Üye

Bana korunmasiz surtunme ile bulasti canim karsi tarafta siğil vardi cunku
    Ahh ya cok kotu bilmiyor muydun hpv yi

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Hayir canim malesef hayatimda bir Kez duymamistim cocukken ellerimde siğil vardi hilalay cikinca dua edip cizmistim 1 hafta içinde hepsi yok oldu siğil deyince sadece bunu biliyodum

Durum
    Özel Üye

Hayir canim malesef hayatimda bir Kez duymamistim cocukken ellerimde siğil vardi hilalay cikinca dua edip cizmistim 1 hafta içinde hepsi yok oldu siğil deyince sadece bunu biliyodum
    Benimde bilgim yoktu malesef korunmuyorduk ama sigil de yoktu karsi tarafta iste isin ilginc yani..

Bu Konu için Etiketler