Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 49 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Nasil bulasiyor?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Nasil bulasiyor?

Alıntı Miss35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ay vallahi ben de psikolojik olarak hiç iyi değilim. Bir an önce aşıya öncelik vericem. Çnkü tip değiştiriyorsa eğer onlardan korunurm. Smear testi gibi yapılıyor testler. Sürüntü alıyor doktor. İlişkide korunsan bile siğil yapmayan tipler akıntıyla bile bulaşabiliyor. Dediğim gibi düşük risklere bakmadıklrından sadece yüksek risk tipleri veriyor lablar. Ondan bilemiyoruz hangi düşük riski taşıdığımızı. Önemli olan zaten yüksek riskten negatif olmak bence. Çnkü düşük riskler sadece siğil oluşturuyor. Bir seneyi aşkın siğilim yok. Yani hadi kaptın hepsi mi yüksek risk olur 16,31,35.
    Yani varya su durumda butun gencligin hpv olmasi lazim akintiyla bile bulasiyorsa. Kimsenin kimseyle hic bisey yasamamasi lazim. Bi bizi mi buldu anlamadim ki gerçekten talihsizlik mi diyeyim ne diyeyim. Hadi ben korunmadim da sen hep korunmussun nasi kaptin bende saskinim.

Durum
    Miss35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben doktorumun söylediklerini söylüyorum. Profa gidiyorum özellikle havuz tuvalet vs de sordm. Benm aile dağılması gibi bi derdim yok doktor bey gerçekten tuvaletten havuzdan bulaşır mı dedim bulaşır dedi. Yani akıntıdan neden bulaşmasın ki bu durumda. Grip virüsünü havadan bile kapabiliyoruz bu da bi çeşit virüs ve virüs dna sı zaten 7 güne kadar yaşayabilir nemli yerlerde. Kbb için de gidicem sonuçta oral da yaşanıyor ve orafarenks kanserlerine hpv de sebep olabiliyor. Kontrol olmakta fayda var

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı fairyking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size ne kadar faydası olur bilmiyorum ama anlatayım. Benim de çoğunlukla korunmalı ilişkim oldu. Nadir de olsa korunmadığım da oldu. Ayrıca bende şimdiye kadar siğil çıkmadı tip 6 olduğum halde. Nereden haberin oldu diyeceksiniz. İnternetten öğrendim, siğil olmadığı için test oldum, tip 6 taşıdığımı öğrendim. Hala siğilim yok, bilmiyorum ya viral yük az, ya da bağışıklığım güçlü.

Öğrendikten sonra ne kadar süre siğil oluşumu olmadı?

Durum
    Yeni Üye

Arkadaşlar hpv tuvaletten bulaşır mı? Ben evde iyice obsesif oldum domestosla yaşıyorum da

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İlk ilişkide bulaşma ihtimali %65
    İlişkiye girilmeyen tuvaletin kaçtır hesap edin😅
    Ben inanmıyorum öyle bulaşsaydı avm restoran wc. düşünemiyorum 😅

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar hpv tuvaletten bulaşır mı? Ben evde iyice obsesif oldum domestosla yaşıyorum da
    Bi ara bende oyleydim ic camasirlarimi domestosa yatiriyordum sonra 70 derecede yikiyordum havlulari 70 dereceye atiyordm ayni sekilde. Halada icim rahat etmiyordu. Smdi bosverdim o kadar da degildir heralde ya. bizim virusumuz tekrar ic camasirimizdan bize gecene kadar veya viral yuku arttirana kadar daha onceligi olan durumlar var. Mesela o bolgeye ben bazen kantaron yagi suruyorum yaktiktan sonra iz kalmasin diye o zaman iyice yaymis mi oluyorum ordaki virusu? Kendi cildimizden dokunarak etrafa yayma gibi bi ihtimal varken digerleri tuvalettir havludur ic camasiridir hic bisey bence. Ki ben bu konuda kendi cildimizden bile etrafa dokunma suretiyle yayilma konusuna pek itimat etmiyorum. Baskalarindan almayalim yenisini yeter. Kendi virusumuz konusunda tekrar tekrar bulaş durumu olamaz bana gore

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

İmkansız kadar düşük ve nadir bir ihtimal. İmkansıza bayağı yakın öyle diyeyim.

Hpv, tuvaletten-havuzdan bulaşır mı diye bir yazı yazmıştım blogumda, bak oku: HPV VİRUSU NASIL BULAŞIR ? | HPV VİRUSU - ARYA | FORUM: HPVLİYİZ.COM

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim ��

Durum
    Susano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu isler oyle olmuyor. Bir erkek olarak soyluyorum, ben korunuyordum ve bana cok duzgun ve bakimli bir kizdan bulasti universitede benim iki alt donemimdi zaten tanidigim birisi genc ve de guzeldi ustelik oyle tek gecelik takilan biri de degildi duymadim yani hic ama ona bulasmis uzun sure takildik bilmiyordum, bana da bulasti. Sonra bu olay olunca iliskiyi kestik hic bir sekilde gorusmuyoruz artik sanirim yuzu yok. Yani oyle olmuyor isler malesef keske oyle olsa.

Bu Konu için Etiketler