Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fazla mi abartıyorum ?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Fazla mi abartıyorum ?

Arkadaslar hastaneye gittim. 15 gun once falan koter olmustum kadin dogumcu kontrol etti. Sigilin yok dedi. Kucuk minik bikac noktalar var(eskiden yoktu) onlar sigil degl mi dedim hayir dedi. Sonra tam vajina girisinde buyuk bi deri parcasi var onu sordum o da sigil degil dedi (bu da eskiden yoktu) yani acikcasi doktora guveniyorum sigili taniyamayacak kadar da degildir diye dusunuyorum. Acaba verrutol ile yaktiklarimdan sonra deri yanlis mi butunlesti sekil yapisi mi bozuldu ne oldu bilemiyorum ama bu da mantikli gelmiyor bana. Smear testim kultur testim ve kan sonuclarim hepsi temiz. Enfeksiyon hastaliklarina idrar verdim onda da skinti yok. Devlet hastanesinde yapilabilecek butun testler yapildi acikcasi ve ben dahada uzerine dusmemeye karar verdim. Ayrica biraz Beyaz akintim vardi doktorlar mantar ilaclari vermislerdi daha onceden ve bu gittigim doktor da ayni sekilde mantar dedi en az 20 mantar fitili kullandim ara vermeden ve haplarıni ictm. İsrarla mantar degilim diyordum ama doktorlar oyle deynce denedim. Akinti azaldi ama hala kismen devam ediyor. Bu gittigim kadin dogumcu onun icinde evet mantar degl dedi(ben demistm dedm icimden) bosu bosuna mantar ilaclari kullandim her neyse o da ayri konu zaten ama kokusuz ve beyaz renkli oldugu icin onemsiz zararsiz bi akinti kafaya takma dedi. Ben son kez bu akinti icin bakteriyal enfeksiyon ilaclari kullanacagm onu da baska bi doktor vermisti zamaninda kullanmamistm. Psikolojim yuzunden kendimi hastaliga veremiyordum o zamanlar. Etkisini yazarim yine. Ama beyaz akinti icin soran arkadaslar vardi onlara bilgi olsun diye soyluyorum. Kafaya takilacak bsey degl zararsiz dedi doktor. Son olarak vajina agzinda da beyazlik olusumum vardi onun icin kadin dogumcular bisey demedi. Sizce cildiyeye gidip sorayim mi bunu ? Ne yapayim ?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Fazla mi abartıyorum ?

Bence sakin ol ve doktor a guven benim de ic dudaklarda et parcasi gibi deriler vardi sirali bes alti tane doktor bakti Bu vajinanin normal yapisi vajina derisi diger deriden daha farkli doku olarak puturlu ayrica akrokordon gibi et parcalari dedi onlar. Bende dikkat ettim aylardir ayni ve degsiklik yok siğil olmadigina kanaat getirdim sende doktor a guven cogu kiside var o doku ama kimse bizim gibi surekli orasina bakmadigindan habersiz ayrica tek doktor a degil 3 doktor a birden sormustum 1 I dermatolog 2 si kadin dogumcu hepsi de siğil degil dedi bende kapattin konuyu

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Mervecim, cildiyeye gidip sorabilirsin zarar gelmez.

Bu arada birşeyin siğil olup olmadığını en iyi cildiye yani dermatolog anlar. Adı üstünde zaten cilt üzerine ihtisas yapmış doktorlar bunlar. Ve her zaman söylediğim bir şey, eğer bir şeyden emin değilsen, doktor söylese bile ikna olmuyorsan toplamda 3 ayrı doktorla görüş, 3 ayrı doktordan randevu alıp göster. 3 kişi de aynı şeyi diyorsa artık kafana takma Sen 1 kişiyle görüştün, için rahat etmiyorsa 2 tane daha doktordan randevu almanı ve genital bölgede hpv den kaynaklı siğil olup olmadığını doktorlar sayesinde anlamış olursun

Durum
    Özel Üye

2 farkli kadin dogumcu sigil degil dedi aryacim ama cildiyeye de gdicem bide bi prof kadin dogum doktoruna daha gidicem bakalm. Ama ben beyazlik icin asil cildiyeye sorsam mi diye dusundum. Niye olustu hic bi fikrim yok.

Kbr gercekten gordugumuz her seyi sigil saniyoruz canim psikolojimizi malesef boyle etkiledi bu hastalik

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merv canim istersen cildiyeye sor onu ama sanki sormustun doktor da bisey degil demisti ona oyle yazmistin yanlis hatirlamiyorsam

Durum
    Özel Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merv canim istersen cildiyeye sor onu ama sanki sormustun doktor da bisey degil demisti ona oyle yazmistin yanlis hatirlamiyorsam
    Kadin dogumcuya sordum mantar orda birikmis dedi dis deride mantar birikmesi mi olur bilmiyorum ki. Baska bi kadin dogumcu da onemli degl olur oyle bisey yok dedi. Bana doktor aciklamalari hic tatmin edici gelmiyor nedense

Durum
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 farkli kadin dogumcu sigil degil dedi aryacim ama cildiyeye de gdicem bide bi prof kadin dogum doktoruna daha gidicem bakalm. Ama ben beyazlik icin asil cildiyeye sorsam mi diye dusundum. Niye olustu hic bi fikrim yok.

Kbr gercekten gordugumuz her seyi sigil saniyoruz canim psikolojimizi malesef boyle etkiledi bu hastalik
    bence hpv den dolayı oluşan siğilden şüpheleniyorsan hem siğil için hem de ya burda bide beyazlık var bakar mısınız demek için cildiyeye gidebilirsin canım mantıklı içindeki şüpheyi ve kuruntuyu yenmen bu dönemde önemli

Durum
    Özel Üye

Bide cildiyeye sorayim bakalim aryacim durumlardan haberdar ederim

Durum
    Admin

Tamamdır canım bu konuya yazarsın tekrar

Durum
    Özel Üye

Durumu guncellemek icin yaziyorum cildiyeye gitmedim cok utandim nedense kagin dogumcuya rahat acabiliyorken cildiyeye ya bi bakarmisiniz surda beyazlik var nedir acaba diyemiyorum o yuzden sebebini ogrenemedim ama vajina agzindaki beyazlasma gecti. Hemde cok guzel oldu ben bile inanamiyorum cok sukur sonunda 🙏🏻 Demekki cildin iyilesmesi esnasinda goruntu olarak degisiklikmis sadece hic bise yapmadan gecti cunku.

Bakteriyel ilaclar kullanicam demisim vajina icine siringayla sikmalik olanlardan. 1 hafta kullandım onuda super etkisini gordum akinti falan hicbisey kalmadi bunada cok sukur 🙏🏻

Son olarak vajina agzinda bi tane deri parçası var doktor sigil degil diye almadi bide kucuk minik seylere de sigil degil dedi ama bence sigil eskiden yoktu demisim. Onlari da kendim verrutolle yaktim dustuler sonra derim iyilesti ve puruzsuz oldu. Yani demem o ki doktorlara saygim buyuk fakat vucudumuzu en iyi biz taniyoruz nelerin onceden var olup olmadigiyla nelerin sonradan ciktigini en iyi biz biliyoruz o yuzden sigil konusunda yuksek oranda eminseniz lezyonlardan bi doktorun sigil degil demesine itimat etmeyin bi kac doktora daha gozukun. Hatta sigil degil diye dondurma veya yakma yapmayan doktorlarimiz var. Sonra kalip gidiyor o lezyonlar orda kendi kendine de gecmiyor hastalik suremizi uzatiyor. Tavsiyem verrutoldur bu durumlarda ihmal etmeyin.

Bu Konu için Etiketler