Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: doktora sormadan bir seyler kullanmasak

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

doktora sormadan bir seyler kullanmasak

mesaj silinmistir.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: doktora sormadan bir seyler kullanmasak

Ilaçlar zaten doktor kontrolünde reçete ile satılır. Ağrı kesici ve basit soğuk algınlığı ilaçları haricinde. Bu sitede kullanicilar genellikle besin takviyeleri aliyorlar bence. Ben en azindan kendi adima oyle soyleyeyim. Ahcc de ilac degil mesela besin takviyesi. Besin takviyesi ilac degildir diye de yazar kutularinda. Besin takviyeleri kullanımında herhangi bi tehlike var ise zaten eczacılar uyariyorlar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Doktora sormamayı önermiyorum ama bütün doktorlar bu konuda uzman degil sallamıyorlar bile, işin uzmanına giderseniz o ayrı ama genelde böyle degil. Çoğu doktorda kefir iç yeşilçay iç propolis kullan ahcc kullan demiyor siğili tedavi edip seni yolluyor.
    Bu zamana kadar sadece doktora sorarak hareket etseydim ne ahcc kullanırdım (çünkü bilmezdim ahcc diye bir şeyin varlığını) ne siz benim negatif oldugumu görürdünüz ne topluca ahcc aydınlanmasını yaşardık ne de propolis ve yesil çay uzerine bu kadar yüklenilirdi. Burda ne yaptıysak biz 3 senedir birçok forum üyesiyle kendimiz yaptık doktorlar bizler sayedindr turkıyede ahcc yi kesfetti afedersiniz ama bu gerçek hepimizle gurur duyuyorum. Doktorları sevelim bilgilenelim ama bize altın tepsiyle kimse bilgi sunmadı biz kendimiz arastırarak bunları kullandık.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktora sormamayı önermiyorum ama bütün doktorlar bu konuda uzman degil sallamıyorlar bile, işin uzmanına giderseniz o ayrı ama genelde böyle degil. Çoğu doktorda kefir iç yeşilçay iç propolis kullan ahcc kullan demiyor siğili tedavi edip seni yolluyor.
    Bu zamana kadar sadece doktora sorarak hareket etseydim ne ahcc kullanırdım (çünkü bilmezdim ahcc diye bir şeyin varlığını) ne siz benim negatif oldugumu görürdünüz ne topluca ahcc aydınlanmasını yaşardık ne de propolis ve yesil çay uzerine bu kadar yüklenilirdi. Burda ne yaptıysak biz 3 senedir birçok forum üyesiyle kendimiz yaptık doktorlar bizler sayedindr turkıyede ahcc yi kesfetti afedersiniz ama bu gerçek hepimizle gurur duyuyorum. Doktorları sevelim bilgilenelim ama bize altın tepsiyle kimse bilgi sunmadı biz kendimiz arastırarak bunları kullandık.
    Canim sana kesinlikle katiliyorum bi doktor bana git bunu ozel bi hastanede yaktir bidaha 100de 80 cikmaz zaten demisti vucudun kendi kendine atabildigini dahi soylememisti aydinlatmamisti. Tipa saygim buyuk doktorlara da fakat alaninda uzmanlasmis olanlar var bu isler daha once hic karsisina gelmemis hic bi fikre sahip olmayanlar var. Ahcc oneren doktor duymadim cogunun bilgisi yok bu konuda dedigin gibi sadece koter yapiyorlar onu bile asitikasit yontemiyle deglde gozle gorduklerini yakip geciyolar. Onu da duzgun yaptiklarini dusunmuyorm her doktorun. Mesela ben dogu gorevimi yaparken kisin hastane imkanim pek yoktu bunu daha once soyledim doktorlar derlerki verrutol vajinanin ic kismina surulmez. Haklilar surulmez kimseye de tavsiye etmem benim lafima dayanarak yapmayin. Ama benim vajina icine kadar yayilmisti doktora gitme sansim yoktu yapmak zorundaydim ve yaptim butun vajina icini dikkatlice verrutolle yaktim 3 gun gunde 2 kez verrutol surdum. 3 gun sonra 20 dk kadar sicak suya oturarak kendi kendine yumusayp sokulmesini bekledim. Ve oldu vajina icim tertemiz sigillerden arindi. Tabiki ulasabildigim kisimlar tutup rahim agzini kastetmiyorum burada. Sonrasinda antibiyotikli kremler surerek surekli gazli bez koyarak mikrop kapmasini engelleyerek tedavi ettim. Acidi mi derseniz acimadi duzgun uygulandigi takdirde acimiyor. Zaten o bolge aciya duyarsiz bana gore. Yani demem o ki bazen insan kendinin doktoru olabilir. Tabiki zor sartlarda kalmasam bunu yapmazdm ama yaptm. Oldukca da basarili oldum bu konuda 6 ay surekli kendimi bu sekilde tedavi ederek sigilsiz gezdim. Ama tekrar belirtmek istiyorum burdan okuyup yapmaya kalkmayin bunu anlatmamdaki tek amac tip diplomasi almak demek her konuda her doktorun mukemmel bilgiye sahip olmasi demek degl. Ugrasanlar olarak biz bu konuda daha fazla seyi kesfettigimiz dogrudur. Her meslek icin bu boyle kimse alaninda her konuda hakim olamaz daha once tanik olmamis olabilir o konuda yetersiz olabilir

Durum
    fairyking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Doktorların tavırları ve gösterdikleri umursamaz tepkiler insanı çileden çıkarabiliyor. Hele ki hpv gibi bir durumda, bu enfeksiyonu taşımayan insana ne söylerseniz söyleyin, bizim psikolojimizden anlamaz. Burada bizim demiyim benim yaptığım hata, doktorun beni anlamasını beklememdi. Ben bekliyordum ki doktor da benim gibi düşünecek, ama maalesef kafamızdaki gerçek yaşama pek uymuyor. Siğil var mı yok, temiz görünüyor mu görünüyor demişti bana da cildiye doktoru. Eğer onu ciddiye alıp konuyu kapatsaydım, enfeksiyonu kapmış olacağımı dahi bilmeyecektim. Ona güvenmedim, içim rahat etmedi, test yaptırdım. Sonra da pozitif olduğumu öğrendim. O cildiyecinin mantığı rahat ol, kafaya takma, bundan sonra bulaşmaması için aşı ol idi, ben ona, başkasına bulaştırmayı sormuştum. Enfeksiyon hastalıklarındaki doktor testin nasıl yapıldığını bilmiyordu. Test sonucumu ona gösterdim, ahcc'yi söyledim, o ne dedi. Bu tip hastalıklarda doktorların çoğunluğunun yaklaşımı "görünürde bir şey yoksa kafaya takma" oluyor. Test sonucundan şüphe edersen "unut" diyorlar. Eğer o doktora güvenip test yaptırmasaydım, belki de ben de başkasına bulaştıracaktım bu illeti. Doktora sorsaydım ahcc kullanmayacaktım vs. Eğer içiniz rahat etmiyorsa, vicdan sahibi iseniz, maalesef doktorların bizi anlamasını bekleyemeyiz. Tabii yanlış anlaşılmasın yukarıda bahsettiğim doktorlar için geçerlidir bu. Umarım hepimiz halden anlayan doktorlarla karşılaşırız.

Durum
    Özel Üye

Fairyking banada bi cildiyeci sigil varken bulastiricisin sigil yokken bulasmaz demisti. Sigil yokken de bulasiyormus meger. Hastalikta ilk 3 ayim doktor doktor gezip bu hastaligi cozmeye calismakla gecti hicbiri de dogru duzgun aydinlatici bilgi vermedi. Birisi ozellikle ucuk gibi omur boyunca bagisikligin dustugunde sigil cikaracaksn demisti dunyam basima yikilmisti. Ne zman bu siteyi ogrendim yorumlari okudum yazilari okudum o zaman hastalik hakkinda aydinlandim diyebilirim

Durum
    fairyking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fairyking banada bi cildiyeci sigil varken bulastiricisin sigil yokken bulasmaz demisti. Sigil yokken de bulasiyormus meger. Hastalikta ilk 3 ayim doktor doktor gezip bu hastaligi cozmeye calismakla gecti hicbiri de dogru duzgun aydinlatici bilgi vermedi. Birisi ozellikle ucuk gibi omur boyunca bagisikligin dustugunde sigil cikaracaksn demisti dunyam basima yikilmisti. Ne zman bu siteyi ogrendim yorumlari okudum yazilari okudum o zaman hastalik hakkinda aydinlandim diyebilirim
    Bu enfeksiyonun zorlayıcı bir tarafı yok, konforu bozması dışında tabii. Elbette, kansere dönüşebiliyor ama düzenli kontrollerle kanserden kurtulmak siğillerden kurtulmaktan daha kolaydır, bundan şüphem yok. Biraz da bizim ruh halimizle ilgili bu durum; halbuki ya hiv kapmış olsaydık; hayat boyu taşımak zorunda kalacaktık, ya da gonore gibi kısırlık yapan hastalıklar da bizim için elbette daha kötü olacaktı. Aslında hpv ile enfekte olduğumuz için sevinmemiz gerekirken üzülüyoruz. Sevinmemiz gerek, sevinelim ve mutlu olalım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim sana kesinlikle katiliyorum bi doktor bana git bunu ozel bi hastanede yaktir bidaha 100de 80 cikmaz zaten demisti vucudun kendi kendine atabildigini dahi soylememisti aydinlatmamisti. Tipa saygim buyuk doktorlara da fakat alaninda uzmanlasmis olanlar var bu isler daha once hic karsisina gelmemis hic bi fikre sahip olmayanlar var. Ahcc oneren doktor duymadim cogunun bilgisi yok bu konuda dedigin gibi sadece koter yapiyorlar onu bile asitikasit yontemiyle deglde gozle gorduklerini yakip geciyolar. Onu da duzgun yaptiklarini dusunmuyorm her doktorun. Mesela ben dogu gorevimi yaparken kisin hastane imkanim pek yoktu bunu daha once soyledim doktorlar derlerki verrutol vajinanin ic kismina surulmez. Haklilar surulmez kimseye de tavsiye etmem benim lafima dayanarak yapmayin. Ama benim vajina icine kadar yayilmisti doktora gitme sansim yoktu yapmak zorundaydim ve yaptim butun vajina icini dikkatlice verrutolle yaktim 3 gun gunde 2 kez verrutol surdum. 3 gun sonra 20 dk kadar sicak suya oturarak kendi kendine yumusayp sokulmesini bekledim. Ve oldu vajina icim tertemiz sigillerden arindi. Tabiki ulasabildigim kisimlar tutup rahim agzini kastetmiyorum burada. Sonrasinda antibiyotikli kremler surerek surekli gazli bez koyarak mikrop kapmasini engelleyerek tedavi ettim. Acidi mi derseniz acimadi duzgun uygulandigi takdirde acimiyor. Zaten o bolge aciya duyarsiz bana gore. Yani demem o ki bazen insan kendinin doktoru olabilir. Tabiki zor sartlarda kalmasam bunu yapmazdm ama yaptm. Oldukca da basarili oldum bu konuda 6 ay surekli kendimi bu sekilde tedavi ederek sigilsiz gezdim. Ama tekrar belirtmek istiyorum burdan okuyup yapmaya kalkmayin bunu anlatmamdaki tek amac tip diplomasi almak demek her konuda her doktorun mukemmel bilgiye sahip olmasi demek degl. Ugrasanlar olarak biz bu konuda daha fazla seyi kesfettigimiz dogrudur. Her meslek icin bu boyle kimse alaninda her konuda hakim olamaz daha once tanik olmamis olabilir o konuda yetersiz olabilir
    Aynen canım

Durum
    Özel Üye

Aryacim bu arada sana ozelden mesaj attim gormedin kuzum

Bu Konu için Etiketler