Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Asısı ve yan etkileri (ilginc bilgi)

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Asısı ve yan etkileri (ilginc bilgi)

Ya aslında her aşının yan etkisi var. Vurulsan bi dert vurulmasan bi dert. Ben vuruldum gardasil. Biraz halsizlik oldu sonrasında, ateşim varmış gibi bi his oluştu. Bunun dışında bi yan etkisi olmadı. Bu yan etki de sadece ilk dozda oldu. Diğer 2 dozda sadece vurulan yerde agri oldu 1 2 gun.

Bence o kızın bu konu için ayrıca siteye davet edilmesine gerek yok. Zaten internette binbir turlu zararli zararli degil haberleri var. Paylaşım için teşekkürler aryacım. Vurulmamış olanlar bakıp kararlarını ona göre versinler. Dediğim gibi vurulsan bi dert vurulmasan bi dert aşıları

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Çok üzgün, canım başka bir şey gelişmediğine çok sevindim. tabi bir yandan şunu düşünüyorum: Bu aşı kaç kişiye yapılıyor ve oranla kaç kişide bu çok ciddi yan etkiler oluyor? bu da önemli. 5 milyonda 1 ise, epey düşük. Buna göre de değerlendirmek lazım ama bu hpv aşısı hakkında hep böyle haberler vardı biliyor musun forumu ilk kurduğum zamanda aşı hakkında olumlu yorumlar olmadıgını görüyordum, yaptıran da var yaptırmayan da.

Rica ederim canım. Kim kızla konuşmak istiyorsa o davet etmeli bence (ille de davet edilmesi isteniyorsa)

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Admin

@Corto, ''o kızla konuşmayı ben çok isterim'' yazan sendin. Şimdi ben konuşmam diyorsun. Yani bir insan bir şeyi istiyorsa yapar, ben sana gelip neden yapmadın diye sormam yapmazsan da. Ama kendin yapmayacağın şey için ''forum sahibi sensin'' diyerek beni zorlaman, con snow, kadınsın sen de muhabbeti yerinde değildi. Benim böyle bir talebim yok, gerek gördüğümü forum için yaparım zaten.

Ayrıca şu an kıza destek olmadan önce, aşının iyice araştırılması ve kaç oranda bu yan etkilerin olduğunun tespit edilmesi daha önemli. Öyle işte.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Çok üzgün, canım başka bir şey gelişmediğine çok sevindim. tabi bir yandan şunu düşünüyorum: Bu aşı kaç kişiye yapılıyor ve oranla kaç kişide bu çok ciddi yan etkiler oluyor? bu da önemli. 5 milyonda 1 ise, epey düşük. Buna göre de değerlendirmek lazım ama bu hpv aşısı hakkında hep böyle haberler vardı biliyor musun forumu ilk kurduğum zamanda aşı hakkında olumlu yorumlar olmadıgını görüyordum, yaptıran da var yaptırmayan da.

Rica ederim canım. Kim kızla konuşmak istiyorsa o davet etmeli bence (ille de davet edilmesi isteniyorsa)
    Belki aşının içinde bulunan maddelere alerjisi olanlarda yada herhangi başka hastalıği olanlarda daha çok yan etki yapıyor olabilir??? Tabii bu konuda da doktorların bilinçli olması lazım. Önce altyapının uygun olup olmadığina bakilmasi gerekebilir. Aşı maşı üretene kadar artık kesin tedavisini bulsalar ya

Durum
    Admin

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki aşının içinde bulunan maddelere alerjisi olanlarda yada herhangi başka hastalıği olanlarda daha çok yan etki yapıyor olabilir??? Tabii bu konuda da doktorların bilinçli olması lazım. Önce altyapının uygun olup olmadığina bakilmasi gerekebilir. Aşı maşı üretene kadar artık kesin tedavisini bulsalar ya
    Ay aynen yaaa. Valla yedi bitirdi hpv hepimizi, amerikada hpv oranı %65 miş. 100 insandan 65i hpv düşünsene sevişmeden önce çük ve kuku kontrolü yapmak zorundasın
    Artık çözüm gelmiyorsa da kesin ve net olarak, ben çözümü ahcc bilirim hacı

Durum
    @juli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aşı konusunda doktorların önerileri de değişkenlik gösteriyor. Bazı doktorlar virüs yükü azalınca olun diyor, bazıları hemen olun diyor, bazıları ise belli bir yaştan sonra zaten önermiyor. Bana da doktorum hemen ol demişti. Bilemiyorum ama enfekte olduktan sonra aşı olmak ne olursa olsun anlamsız geliyor. Enfekte olmadığın türlere karşı korur o zaman diye önermek bir parça daha mantıklı, ancak ben enfekte olmuşum zaten olan olmuş, birdaha kapmamak için aşı olmak yerine, ki riskleri konusunda hemfikirim, daha bilinçli tercihler yapmak şimdilik daha akılcı geliyor. Aşının biraz daha araştırılması gerekiyor gibi. 1Temmuz 2019 tarihinde koruyucu aşı yerine tedavi edici aşılama konusunda araştırmaların ilerlediğini okudum ama tabi yine onun için de zaman gerekli gibi görünüyor. Ben de aşı yaptırmaktan hep çekinmiş biri olarak, habere üzüldüm.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ay aynen yaaa. Valla yedi bitirdi hpv hepimizi, amerikada hpv oranı %65 miş. 100 insandan 65i hpv düşünsene sevişmeden önce çük ve kuku kontrolü yapmak zorundasın
    Artık çözüm gelmiyorsa da kesin ve net olarak, ben çözümü ahcc bilirim hacı
    Hep herşeyin başı şu amerika

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    elrva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bence ahcc nin bu kadar reklamı yapılıp aşıya karşı böyle tavır alınması saçma olur. aşı daha ileri klinik testlere tabidir diye düşünüyorum. bence insanlar ilişkiye girip kaptığını açıklamak yerine aşıyı da suçlayabilir. sonuçta herkeste böyle bir etki görülse zaten ortaya çıkardı. benim doktorum hpv aktif olmama rağmen aşı olmamı istedi.

Bu Konu için Etiketler