Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiçbir şeyi kafaya takmayın desemde biliyorum yinede aşırı kafaya takmayın diyorum

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hiçbir şeyi kafaya takmayın desemde biliyorum yinede aşırı kafaya takmayın diyorum

bu hastalık belli bir süre sonra çöküyor yeniliyor viral yük zayıflıyor hpvyi fazla büyütmeyin geçmez diye düşünmeyin ya da hayatın getirdiği başka sebebleri bunun streslerini hastalığınızla birlikte çok büyütmeyin zaman gelecek hasta olsanız dahi siğil çıkmayacak sigara içsenizde çıkmayacak ara sıra tek tük alkol alsanızda siğil çıkmayacak yalnız bir süre çaba sarfedip savaşmanız gerekiyor azda olsa hayatınıza çeki düzen verince sonrası kolay oluyor ben bağışıklık güçlendirmeye forumlarda arkadaşların yediği içtiği her şeyi alarak başladım baktım yetişemiyorum bi ay aldığım şeyi diğer ay almıyordum gel zaman git zaman sadece üç şeyi düzgün yaptım spor haliyle sporla yeme içmeyede dikkat ediyorsun ayrıca yeşil çay bi süredirde ahcc onun dışında uykusuzluk tek tük alkol sigara stres hep vardı elimden geldiğince dizginledim ama bi yere kadar başa çıkabildim bir süre sonra ilk defa siğil çıkmayan aylar yaşıyorum viral yükün zayıfladığını hissediyorum umarım böyle devam eder ben başlarda çok kafaya takmışım çoğu arkadaşta böyle sıkıntılı günlerden geçip kurtuldu hastalıkla yeni tanışanlar hpvyi çok büyütmesin istiyorum çünkü hepimizin bulunduğu bu ortak nokta bu yolun sonu mutluluk negatif ve güzel haberler ile sonlanacak

Durum
    @juli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hiçbir şeyi kafaya takmayın desemde biliyorum yinede aşırı kafaya takmayın diy

Ben de aynı fikirdeyim şu an, ancak ilk öğrendiğimde hayatım kabusa dönmüştü. Bu benim başıma nasıl gelir diye kendimden nefret ettiğim zamanlar çok oldu, sonra bu düşüncenin ne kadar bencil ve narsist bir düşünce olduğunu fark ettim, kendimi toplamaya başladım. Şanslıydım ki belirti verdi, doktora gittim, bir defa koterizasyon yapıldı, ağlamaktan helak oldum,dayanamam bir daha dedim. Hemen ahcc kullanmaya başladım, bazı zamanlar kendime bakmaya çalıştım, bazen bıraktım ki gerçekten herşeyi bir arada götürmek çok zor. Düzenli olarak devam ettiğim tek şey ahcc. Bünyeye fazla yüklenmenin de yanlış olduğunu düşünüyorum. Bazı günler vitamin desteği, bazı günler propolis.. vs kullandım ama dedigim gibi düzenli kullanmadım onları. Şimdi ama elimde bir tane siğil çıktı, tesadüf mü bilmiyorum ama o siğili denek olarak kullanıyorum. Eğriçayırın alkol bazlı propolisini aldım, günde iki, üç defa sürüyorum bir kaç gündür ve küçüldüğünü gözlemledim. Tamamen geçerse yeni denemeler yapmayı düşünüyorum cesaret edebilirsem. Bugün de imutor aldım , şimdilik kullanmıyorum alkol alabilirim diye. Şimdilerde daha iyi hissediyorum, topladım kendimi, geçeceğine inancım tam. Hayatımdan çıkması gereken kişiyi çıkardım, affedemedim henüz ama.. Herşey insanlar için. Bir gün umarım hepimiz bunları hiç yaşamamış gibi, sağlıklı oluruz.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hiçbir şeyi kafaya takmayın desemde biliyorum yinede aşırı kafaya takmayın diy

Herkes ayni sureci yasiyor malesef hepimiz ayni yollardan geciyoruz. Bende uzerine basa basa soylemek istiyorum yeni bu hastaliga yakalanan varsa dunyasini karartmasin hemen ahcc kullanmaya baslasin sigillerini yaktirsin ve bi sure beklesin. Uzulmeye kendini yipratmaya degmez. Negatif olmadim ama olacagima inancim tam artik. Ahcc 2 aylik kullanimla sigillerin cikma suresini uzatiyor ve kucuk cikartiyor yani etki ediyor. Zamanla tamamen cikmayan gunler de gelecek elbet. Ben ilk bu hastaligi öğrendiğimde aids olmus gibi butun hayatim bitmis gibi yikilmistim. Ne kendime bakiyordum ne giyimime kusamima normalde cok ozenli kendine bakan biriyim kolum cizilse iz kalacak diye dert eden biriyim. Boyle bi kisilik olarak bu hastalikla karsilasmam beni benden soguttu. Doktorlara bile hpvyim derken utaniyordum. Yeni yakalananlar icin tabsiyem gercekten gecene kadar iliskiden uzak durun ne kadar yorumlamaya testlerden sonuclar cikarmaya anlamaya calissak da bu hastalik tam olarak belli degil. Vucuttan vucuta gecerken bile tip degistiriyor tek esli olsaniz dahi baska bi tip almayacaginizin garantisi yok. Hic bi doktor da bu yonden aydinlatmadi bizleri. Doktordan bunu duyan ogrenen varsa soyleyebilir tabiki. Ahcc mutlaka kullanin en önemlisi bu. Ve Sigara alkol kullanmayin yeter. Stres depresyon elimizde olan seyler degil insanin basina hersey geliyor.. surekli koter olmak zorunda da degilsiniz asitsel ilaclarla kendiniz duzgun sekilde yakarsaniz daha kolay ve psikolojik olarak koterden daha az yipratici. Kryoterapi hic tavsiye etmiyorum doktorlar parfum sikar gbi sikiyor ben duzgun yapanına rastlamadim zatende anlik olarak dusurmuyor sigili. Zamanla azalacak ve sonunda gececek. Umut edelim ve negatif oldugumuzda mutlaka yazalim sureci anlatalim baskalarina umut olsun

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Re: Hiçbir şeyi kafaya takmayın desemde biliyorum yinede aşırı kafaya takmayın diyoru

mesaj silinmistir.

Durum
    Özel Üye

Alıntı corto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su an eglenmek gerek. hayatin ne zaman ne getirecegin ve ne zaman bitecegi belli degil. yillarca ders basari diye kandirdilar. hicbir sey cabalamadan trilyoner de yapar bu hayat dilenci de. cok cabalar trafik kazasinda olursun az cabalar zengin olursun. her yerde dunyanın her yerınde boyledir. dunya kontrol edilmeyecek kadar karmasik duzeni cok farkli muthis bir bilinmezlik. ufak ufak kontrol ettigimiz seyler var saniyoruz. oysa yalan. kolumuzu kırınca uzuluyoruz ama onun bıze ne kattıgını bilmiyoruz bile. o gun kolunu kırmayan birnın kaderı kım bılır ne getirecekti? belki hpv yı ogrenmesek hiv kapacaktık ya da bugun onu netten arastırmak yerıne mınıbuse bınıp olecektik.

hayat bılınmez. hem de muthis bir bilinmez. sonun ne zaman gelecegini bilmiyoruz. ani yasamak gerek. cidden rahatlamak gerek. hele konu hpv gibi kontrol edilebilen bir sey ise. sukur.
    Ben hayatima dair bambaska seylerden korkarken onlar olmasin diye dua edip cabalarken hayat benim karsima bambaska seyleri çıkardı. Hic beklemedigim yerden vurdu. En beklediklerim ise olmadi. Hayat gercekten kontrol edilmiyor dediginiz gibi hpv olmasak suan kesin hiv kapmistim ben bu bilincsizlikle herseyde vardir bi hayir diyosun ama can sikmamak da elde degl iste uzuluyorsun ister istemez. Kac haftadr sevglimden ayrildim diye depresyonlara giriyorum burada da uzuntumu kac defa dile getirdim okuyan bilir. Ama diyorum ayrilmasam belki hastalik acisindan hic iyilesemeyecektm cunku cinsel iliskim hep devam edecekti onunla.. iyi tarafindan bakmaya calisiyorum ama kotu tarafi da oldukca aci..

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eğer kendi kendinize moralinizi düzeltemiyorsanız mutlaka bi psikiyatriste gidin arkadaşlar. Toplumda genelde psikolog yada psikiyatriste gidenlere deli gözüyle bakilıyor ama yok öyle bişey. Bağışıklığı güçlü tutmak için önce stresi depresyonu yenmek lazım. Sonra da hpvyi yeneceğiz

Durum
    Özel Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer kendi kendinize moralinizi düzeltemiyorsanız mutlaka bi psikiyatriste gidin arkadaşlar. Toplumda genelde psikolog yada psikiyatriste gidenlere deli gözüyle bakilıyor ama yok öyle bişey. Bağışıklığı güçlü tutmak için önce stresi depresyonu yenmek lazım. Sonra da hpvyi yeneceğiz
    Ben tedavi aliyorum zaten ustelik 2 farkli ilacla benim psikolojik durumum hpvden daha vahim

Durum
    Tecrübeli Üye

Çoküzgün çok güzel anlatmışsın ama o nick olmamış be ))

Durum
    Tecrübeli Üye

İnsanların bazı zaafları var hani insanın en zayıf noktası deriz ya bu zaaflar stres ve sıkıntıyla birlikte insanda geri dönüşü olmayan ya da geri dönüşü zor olan etkiler bırakır küçücük bir şeyle başlar büyür büyür bi yerde patlar insan kendisi bu etkilerle başa çıkması çok zor olduğu gibi kendi kendine yenmesi aşırı güç bir şey tabi ki yenebileceği etkiler olur ama çoğu etkilerle tek başına başa çıkamaz siz kendinizdeki değişimi farkettiğinizde başa çıkamayacak kadar güçsüz hissediyorsanız mutlaka yakınlarınıza anlatın içinize kapanmayın içinize atmayın her zaman arkanızda olan güç aldığınız büyüklerinizle konuşun bir cümlesi bile hayatınızı değiştirebilir güç alırsınız yardımcı olurlar olamazlarsa kolunuzdan tutar doktora psikoloğa götürürler her zaman arayıp sorar yanınızda olurlar bu sizi her beladan korur gerçekten bazı şeyler üst üste geliyor buda insanın sırtına hepsi yük yakınına paylaşmadıkça içinde büyüyen kötü huylu bir tümör misali anlık bir patlamayla son buluyor bu yaşla ve olgunluklada ilgili zaten bu çukurdan tek başına çıkabilirseniz daha güçlü ve olgun şekilde devam edersiniz tabi kaybettiğiniz tek şey biraz yıpranma olur bir dahaki karşılaştığınız sıkıntıyla kolayca başa çıkarsınız kardeşimde böyle bir girdaba kapıldı tabi yaşı küçükçü ve psikolog ve ilaçlarla eskisinden iyi oldu bazı arkadaşlarım kendi hatalarıyla içine düştükleri kumar uyuşturucu gibi zaaflarından kurtulamadı başka bir arkadaşımda çıkılmaz bir aşk girdabının içinde kayboldu gitti bu arkadaşlarım kimseye anlatmadan kimseye konusunu açmadan kendi kafaları içinde yavaşça eriyip ve aniden plansız düşünemeden kurtuluş arayıp belkide en kolay şeyi yapıp pes edip gittiler kötünün kötüsü var arkadaşlar her zaman şükretmek lazım eski güldüğünüz mutlu olduğunuz günleri unutmamak lazım insanın geri o günlere dönmesi kendi elinde herkes hata yapar yanlış yapar bunu kendiniz farketmeniz ne güzel olur ya da başkalarının farketmesiyle silkelenmeniz her şeyin en güzeli işte o gün güne yeniden doğmuş gibi başlarsınız o yüzden bizim başımızdaki bu hastalığı dertten bile saymıyorum ben tamam başlarda bi afalladık ama buda pes edilecek bi sıkıntı değil be hepimiz savaştık savaşıyoruz araştırdık bilgilendik bazı şeylerin farkına vardık artık geriye dönüp ilk günkü yaşadığımız şoka gülümsüyoruz bile allah daha büyük dert vermesin başa çıkamayacağımız dert vermesin dermanı olduktan sonra gerisi bizim elimizde

Durum
    Özel Üye

Achilles cok guzel anlatmissin gercekten tamamen katılıyorum

Bu Konu için Etiketler