Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2017 yılına sigarayı bırakarak girelim !?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Lightbulb 2017 yılına sigarayı bırakarak girelim !?

Hpv ve sigara benim için kabus..

Paket almayı bırakmamla siğillerin azalmasının bir etkisi var mı bilmiyorum ama.. Bir arkadaşım var 1 senedir konuşuyoruz, o da hpv pozitif. Kendisi sigarayı bırakmıyor mesela, bırakmadıkça da ara ara siğilleri çıkmaya devam ediyor. Aynı zamanda bu olay benim de bir türlü tam olarak kapatamadığım bir defter. Genel olarak 3 aydır paket almayı bıraksam da, sürekli içen biri olmasam da tamamen bırakmak istiyorum. Kimler istiyor? Bence birbirimizi tetikleyelim ve şu işi halledelim. Ne diyorsunuz?

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Cevap: 2017 yılına sigarayı bırakarak girelim !?

hastalik yokken acaba birakabilirmiyim diye dusunuyordum. 26 yasindayim ve aslinda cok da rahatsiz degildim hpv oldugumu ogrendigim gun bicak gibi kestim sigarayi.

Durum
    Admin

Alıntı sfnyc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hastalik yokken acaba birakabilirmiyim diye dusunuyordum. 26 yasindayim ve aslinda cok da rahatsiz degildim hpv oldugumu ogrendigim gun bicak gibi kestim sigarayi.

@sfnyc, Ben de kararlıyım, içmedim 5 gündür. Şu an da da devam ediyorum Ne kadar süredir içmiyorsun?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sfnyc, Ben de kararlıyım, içmedim 5 gündür. Şu an da da devam ediyorum Ne kadar süredir içmiyorsun?
    2 hafta oldu birakali , 2 hafta icinde hic sigara icmedim, sadece 3-4 kere tütün ve turevleri ictim diyebilirim. her ictigimde bir tane o igrenc sigillerden cikiyomus gibi hissediyorum yarida kesiliyor istegim

Durum
    Admin

2 hafta oldu birakali , 2 hafta icinde hic sigara icmedim, sadece 3-4 kere tütün ve turevleri ictim diyebilirim. her ictigimde bir tane o igrenc sigillerden cikiyomus gibi hissediyorum yarida kesiliyor istegim
    elektronik sigara düşünür müyüz?
    Ya benim çok yakın arkadaşlarımın yanında olunca içesim geliyor. Hpv sigarayı tetikliyor, bir nevi çok sigara içmek siğilleri artırıyor gibi düşünebiliriz Bu nedenle sigara bırakılamıyorsa az sayıda minimum içilmesi lazım ki, ciddi bir zararı dokunmasın bari...

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektronik sigara düşünür müyüz?
    Ya benim çok yakın arkadaşlarımın yanında olunca içesim geliyor. Hpv sigarayı tetikliyor, bir nevi çok sigara içmek siğilleri artırıyor gibi düşünebiliriz Bu nedenle sigara bırakılamıyorsa az sayıda minimum içilmesi lazım ki, ciddi bir zararı dokunmasın bari...
    haha yok dusunmeyiz, bence sen komple kesmeye calis, herseyden bir kurtul geri donersin cok seviyorsan.
    ben cok uzun yillardir hep gunde 4-5 adet icerdim zaten. asiri bagimlisi degildim ama seviyodum. hastaligim gectikten sonra belki tekrar baslarim kim bilir bi gecsin de..

Durum
    Admin

haha yok dusunmeyiz, bence sen komple kesmeye calis, herseyden bir kurtul geri donersin cok seviyorsan.
    ben cok uzun yillardir hep gunde 4-5 adet icerdim zaten. asiri bagimlisi degildim ama seviyodum. hastaligim gectikten sonra belki tekrar baslarim kim bilir bi gecsin de..
    Ya virüs giderse ben baslarım diye dusunuyorum ama eskisi kadar sık baslamam. Bide ben yeni olay geliştirdim 7-8 aydır şirkette bunu uyguluyorum, iş yerinde sigara içmeme tekniği. İş saatlerim içinde hiç içmiyordum, o yüzden bırakmak kolay oldu ama cok canım isterse arada içiyorum simdi 2017 de de henuz hiç içmedim 10 gun oldu içmeyeli,bakalım artık..

Durum
    skyslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Keşke bırakabilsem. Eminim sigara alkolü bırakıp her ay rutin cildiyeye gidip kontrol amaçlı siğil varsa kriyo vs yaptırıp düzenli beslenseydim şimdiye hpv negatiftim. Biraz da kendimize ettik ya açıkçası. Bunda doktorların da suçu var biraz. Kime gitsek hiç bir şey olmaz siğil sadece. Hiç bir şey olmaz erkekleri etkilemez. Yakarız geçer modundaydı. Hpv de en önemli şey 1 kendinize iyi bakmanız 2 doğru doktor. Sigarayı bırakmayı düşünebilirim bir yoldaş edinebilirsem

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Kaç yıldır var sizde ? Skyslim

Durum
    skyslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Sen diyelim ya direk birbirimize 3.5 seneyi biraz geçmiştir. Ben sürecimi anlatim ilk çıktı verrutol verdi 1 ay sonra gel donduralım dedi kadın. Gittim dondurduk 2 ay sonra gel dedi bir daha dondurduk ve aldara verdi. Aldara resmen sağ tarafını parçaladı çükümün şimdi sapa sağlam çok şükür .neyse bıraktım sonra tamamen hiç bir şey yapmadım stresli dönemlerde çıktı tek tük verutol sürdüm düşmesini bekledim vs. Benim fix penisin kök kısmının sağında çıkıyor hep aynı yerde. Şimdi sıkıldım açıkçası yeniden uğraşmaya karar verdim. Bu sefer kararlıyım ve çok daha bilinçliyim. En önemlisi psikolojim çok iyi maşallah, ki zaten açıkçası hiç takmıyordum son zamanlarda. İlk 2 sene beynimde sürekli hpv kelimesi yankılanıyordu öyle diyim. sonuç olarak bence buradaki herkes eceliyle ölecek gerekli takibi sağlayalım, yaktıralım donduralım sezeryan yapalım mutlu olalım. Takmamak lazım kesinlikle. Öyle işte çok basit bir soru sordun ama kendimi anlattım resmen forumda adını sık görüyorum senin hikayen ne ?

Bu Konu için Etiketler