Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kimseye soyleyememe durumu

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kimseye soyleyememe durumu

Size de oldu mu bilmiyorum ben dis dunyanin bu konu hakkindaki baskisindan bizi basit bi hastalik da olmus olsa kafaya takma duzeyine getirmelerinden bahsetmek istiyorum biraz. Aylar once arkadaslarimla bi gece disarda oturuyoruz. Evlilikte istenen testler konusuna gelindi. Birisi dediki adamda hiv cikmis kadin o an ogreniyor sok oluyor tam evlenecekken hooop ayrilik. Ordan baskasi diyor 'abi ama cok sikinti yaa dusunsene deli gibi seviyosun napican mecbur ayrilican' bu sirada sevgilim yanimda oturuyor ben onun yuzune bakiyorum icim kan agliyor.. ordan bi baskasi demesin mi bide hpv denen illet var adamlar iste orda burda baska kadinlarla yatip kalkiyor ondan sonra getirip esine bulastiriyor yazik kadin hic bilmedigi halde sucsuz yere rahim agzi kanseri oluyor ( burada kisinin hpv hakkinda bilgisi kulaktan duyma) dusunsenize sevgiliniz hpv napardiniz falan diyorlar. Biri ordan diyor direk ayrilik sebebi, oteki diyor 'cok kotu lan dogru soyleyin aramizda hpv olan var mi' gulusuyorlar tabi. Basina gelmeyen saniyor ki bu hastalik boyle herkesle yatip kalkan anormal hayat duzeni olan hic bi zaman evlenilmeyecek insanlarda cikiyor. Ve yargilari da bu insanlardan uzak durmak gerek yargisi. Boyle konusuldukca ben kendimi otelenmis kotu cirkin sanki butun hayati bu hastalik yuzunden bitmis olarak hissettim. Sevgilimle bile muhabbet ettigimiz zamanlarda bana gelip ' insan neden evlenir duzgun cinsel hayat yasayabilecegi korkmadan sevisebilecegi saglikli biri olsun diye evlenir, etraf hastalikli kadinlarla dolu bilemiyorsun ki ' gibi laflar ediyordu. İdrar yollarim enfeksiyon kaptiginda yani usuttugumde benimle iliskiye girmiyor 'sacmalama bana da mi bulastiracaksn o bulasici bisey' diyordu o bunlari dedikce ben yerin dibine giriyor bi yanda sevdigim adam oldugu icin soyleyip ayrilmayi goze alamiyor, diger yandan surekli kendimi sucluyordum. Eger evli olmus olsak ve bendr gecmis kaynakli boyle bi durum ortaya ciksa onu aldatmamis olmama ragmen kesinlikle benden bosanirdi bundan eminim. Kendimi onun yerine koydum kac sefer dedimki onda boyle bisey ciksa tutar verrutolle ben tek tek yakar herseyiyle ilgilenirdim. Asilarimi olur korunmali sekilde yinede iliskiye girerdim ve bunu bile bile evlenirdim de.. boyle bir adamdan 6 ay hpvyi saklayarak ustelik hergn gorusuyorduk gizli gizli sigilleri yakarak iyilesene kadr iliski icin binbir bahane uydurarak. İliski esnasinda orale izin vermeyerek eliyle dokunmasina izin vermeyerek psikolojimi alt ust ettim. Bu sureci onunla degilde onsuz gecirsem cok daha yol kat ederdim heralde ve psikolojim bu kadr bozulmazdi. Beni yedi bitirdi.... simdi o yok. Yokluguna uzuluyorum kaldiramiyorum ben herseyi kabullenecek bas edecek kadr sevmisken onun sevmeme ihtimaline yeni ayiyorum bunu da hazmedemiyorum.. hpv sizin psikolojinizi hangi yonden etkiledi bilmem ama benimki tamamen dis cevre ve erkek arkadas baskisi ile saklamak gizlemekle oldu. Smdi herkes biliyor aileme bile soyledim hepsi destek oluyor . (Erkek arkadasim haric) ama böyle mi olmasi gerekirdi diye soruyorum kendime intihardan donup kendimi en dipte gordukten sonra mi yardim istemeliydim sevdiklerimden? O kadr cok sey yasandi ki hastaligi yenmeye dair hevesim inancim herseyi tukettim yoruldum.. uzun surdugu icin degil sureci yanlis kullandigim icin yoruldum.. hastaliga yeni yakalanan arkadaslar siz siz olun boyle davranmayin. Herkesten gizlenecek saklanacak tek basina mucadele edicem diye hayatinizdan bezecek kadar kotu birsey degil. En önemlisi sizin psikolojiniz icinize atmayin sonrasinda cok kotu patliyor..

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Kimseye soyleyememe durumu

mesaj silinmistir.

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Özel Üye

Alıntı corto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrica belli olmuyor. Sayisiz kadinla oldum ne yazik ki. Bunu parayla yapan sayisiz kadina gidiyor turk erkekleri. Ona ragmen hiv cok yaygin degil. Hpv de iyilestirilen bir sey. Rahatlayin.
    Benim durumum artik hpvden gecti bunun bana verdigi hasari tamir edemiyorum burada eminimki yeni yeni bu virusle karsilasip dunyasi kararan insanlar vardir onlara hitaben yaziyorum psikoloji bozacak kadar vahim bi hastalik degil diye. Ben sacma sapan gecmiyor iyilesemiyor yazilari okudukca bu hale geldim millet gelmesin. Zamanla azaliyormus gercekten. Bide burda demek istedigim hpv degil bu konuda cevrenin yarattigi baski. Boyle benim gibi seylerle karsilasip icine atan var mi merak ediyorum

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim durumum artik hpvden gecti bunun bana verdigi hasari tamir edemiyorum burada eminimki yeni yeni bu virusle karsilasip dunyasi kararan insanlar vardir onlara hitaben yaziyorum psikoloji bozacak kadar vahim bi hastalik degil diye. Ben sacma sapan gecmiyor iyilesemiyor yazilari okudukca bu hale geldim millet gelmesin. Zamanla azaliyormus gercekten. Bide burda demek istedigim hpv degil bu konuda cevrenin yarattigi baski. Boyle benim gibi seylerle karsilasip icine atan var mi merak ediyorum
    Canim benim daha öncede dedim sana yine diyorum. Senden önemli hiçbişey yok. Sen çok değerlisin. Sadece kendini düşün kimseyi düşünme. Iyi olabilmek için elinden gelen herşeyi yap. Sana tavsiyem olumsuz konuşan, senin canını sıkan insanlarla görüşmeyi kes. Insanlar o bu şu şöyle böyle diyor çok konuşuyor ama kendilerinin de başına gelebilir. Bizim başımıza gelen bu hpv utanılacak bişey değil. Mesela bana bilerek bulaştırdı eski erkek arkadaşım umrunda bile olmadı. Insanlar böyle rahatlar. Tabiiki biz bile bile kimseye bulaştırmamalıyız ama hpvliyiz diye kendimizi de soyutlamamamız lazım. Cüzzamlı değiliz çok şükür

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben de bir süre “nasıl ya cinsel yolla bulaşan hastalık kapacak insan mıydım” dedim ama hpv nin nasl bir şey olduğunu idrak ettikten sonra bunun her deliğe girip çıkmakla alakalı olmadığını anlıyorsun burda tek kişiyle birlikte olup hpv kapan birçok kişi vardı ben dr 2 kişiyle birlikte olup hpv ile enfekte olmuş biriydim ve evet ikincisi yüzünden. Kendini rahat hisset canım cüzzamlı değilsin aynen

Durum
    Banlı Üye

Re: Kimseye soyleyememe durumu

mesaj silinmistir.

Durum
    Özel Üye

Cok tesekkur ederim arkadaslar iyiki varsiniz. Hepimiz bigun iyilesecegiz bundan eminim. Mesele bu sureci en az hasarla atlatmak. Hiv ve diger hastaliklarin sonucunu beklemeyi 2 gun once yasadim gercekten berbat bi duygu.. insanin basina boyle bisey gelince evlenecegi insandan her turlu testi isteyesi geliyor tovbeler olsun artik evlenene kadar benm icin cinsellik mevzusu kapanmistir. Hayatimda aldigim en buyuk ders oldu allah daha beterinden korusun hepimizi
    Whatsap grubu konusuna gelince bencede kurulabilir herkesle konusamiyoruz bunlari. Burda da cok ozel anlatamiyoruz bence mantikli

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Miss35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Ben de aynı durumdayım. Şuan gece 3.20 ve ben bu mesajı yazıyorum. Doğru düzgün uyuyamıyorm bile stresten gerginlikten. Ben de nişanlımdan kaptım tip 16yı. Beni aldattığını öğrenince ayrıldım. Şuan hayatımda başka biri var ve bir kere beraber olduk. Ona söyleyemiyorm kaybetme korkusundan. Beni basit görecek vs diye. Zaman zaman ben bile kendimi yargılar duruma geldm. Psikolojik bir savaş halindeyim. Bunun yanı sıra ağzımda iki tane lezyon çıktı hpv ile ilgili mi bilmiyorum. Ama beni korlutuyor. Öpemiyorm bile kmseyi. İyice obsesif oldm her tuvalete girişimde iyice çamaşır suyuyla yıkıyorum. Bardağımdan vs kmse bişey içmesin diye bakıyorum. Böyle yaaprak sevdiklerimi koruyorm belki ama kendimi iyice hastalıklı gibi hissediyorm. Tip 16yı öğreneli bir seneyi geçti. Yarın test yaptırıcam ve umarım negatif gelir sonucum. Bir aydır ahcc kullanıyorum. Devam edicem de. Ağzımdaki lezyonlar için henüz test yaptırmadım. O da korkumdan. Bunu da öğrenirsem ne yaparm bilmiyorum. Hayatımdaki kişiye dürüst olmak istiyorm ama öyle de çok korkuyorum ki. Siz neler yaptınız bu süreçte nasıl bi adım atmalıyım? Ve benm gibi ağzında lezyon olan arkadaşlar bu lanet şey öperek bulaş oluyor mu? Teşekkür ederim şimdiden..

Bu Konu için Etiketler