Arkadaþlar selam öncelikle.
Sizlere danýþtýðým ve bir buçuk aydýr neredeyse aldýgým tüm bilgi ve kaynaklarý paylaþmak istiyorum sizlerle.
Hpv nin 40 tipi siðil yapar ve bunlardan sadece 21 tanesi kansere sebep olan lezyonlardýr. Eðer bir erkekte lezyon veya siðil yok ise karþý tarafa bulaþtýrma olasýlýðý minimaldir. Vede eðer sizde bir hpv tipi varsa bunun mutasyona uðramasý veya tip deðiþtirme olasýlýðý yoktur. Genellikle hpv testi 1 hafta sonrasýnda sonuç verebiliyor. Fakat þunu belirtmek isterim ki bu tipler arasýnda bazýlarý hiç lezyon veya belirti vermeden insan vücudu atabiliyor bunlardan biride bende olan tip 84 ve aþý oldum aþý olma sebebim hem mevcut tipi geriye atmasý hemde tekrardan bu virüsle karþýlaþýrsam yüksek kanser tipleri ele almamasý adýna. Ama þöyle bir durum var erkek veya kadýnda lezyon varsa ise o zaman iþte bulaþtýrma olasýlýðý çok yüksek olup insan DNA sý kiþiden kiþiye deðiþtiði için farklý tipler mevcut olabiliyormuþ. Ama asla ama asla bu hastalýk bir HIV kadar kötü deðildir HIV tedavisi mevcut evet referans deðerlerin altýnda olduðu sürece herhangi bir sorun teþkil etmeyebilir ama ufak bir baðýþýklýk düþmesinde nüksedebilirken hpv bir kere negatif olursa tekrardan çoklu bir cinsel yaklaþým olmazsa tekrardan pozitif olamaz. Ya bilmeden biriyle temasta bulunmuþ olabilirsiniz veya gerçekten te hijyenik olmayan yenlerdende kapabilirsiniz. Yüksek riskli tipler için ise kesinlikle en çok kadýnlar için leep veya smear gibi testler yapýlmasý gerekiyormuþ ki arya bunda bahsettiði gibi bu hastalýk baðýþýklýkla 3 aydada atýlabilir 1 senede de atýlabilir ama ortalama 1 sene sonrasýnda atýlabildiði kanýtlanmýþ deðerler ve belgeler mevcut . Demem o ki eðer düþük riskli tiplerden biri var ise lütfen aþý olun aþý oluncada baþka bireylerle iliþkiye girmeniz farklý tipleri almanýza neden olabilir. Zaten düþük riskli tipler negatif olarak görülüyormuþ arya nýn test sonuçlarýna baktýgýmda mesela yüksek riskli tipleri ele almýþ laboratuvar þuda var her laboratuvar farklý tiplere bakýyor emin olun burada olan yüksek tipli tipler ki bunlarda kesinlikle atýlabilecek bir durum arkadaþlar. Sakýn sadece cinsellikten bulaþýyor düþüncesi olmasýn neden mi 30 senelik evli olan bir yakýným kendisi bayan zamanýnda rahmini aldýrmak zorunda kalmýþtý neredeyse ama bu bahsettiðim olay yakýþýk 10 sene vardýr ki hiç biþey olmadan da tedavisi ile geçebiliyor kadýnlarýmýz lütfen endiþe etmeyin sadece bilinçli olmak yeterli bende çok korktum bir erkek olarak tip 84 cýkýnca elim ayaðým dolandý dedim ölücem 😂😂 geçmiþ doktor randevularýmý görseniz abi bu psikopat dersiniz yaklaþýk olarak gitmediðim doktor darlamadýðým labaratuvar veya sormadým hastane kalmadý ve makale olarak kadýnýn erkeðe bulaþtýrmasý daha kolay diyebilirim çünkü kadýn sývýsý daha yüksek erkeðe göre erkekte lezyon varsada kadýna rahat bir þekilde bulaþtýrabiliyor yani iki kiþiden birinde lezyon olmasý lazým en azýndan bilim bunu söylüyor. Evet bilim bu konuda bence hala biraz geride gibi geliyor bana çünkü bir HIV kadar önemli görünmüyor kadýnlarda en fazla rahimi alýrýz aman biter gider düþüncesindeler sanýrým. Ama bir doktora kalmayýn sadece birden fazla doktora gidin ve ortak noktalarý ele alarak karar verin internette neler gördüm 1 buçuk ayda dedim aha kesin ölücem sonra yabancý kaynaklarý geziyorum bende olan tipi kimse önemsemiyor anlatmak istediðimi umarým anlatmýþýmdýr bilmiyorum ama herþeyden önce saðlýk kimlerde ne hastalýklar var hpv nedir ki Allah daha kötülerin vermesin kiminin bacaðý yok kimini in kolu kiminin gözü çok þükür diyelim ki biz yürüyebiliyor konuþabiliyor görebiliyoruz yani hpv artýk öyle gerçekten Allahým kesin ölücem demek deðil olay býrakýn. Size nacizane tavsiyem aldýðým bilgilere istinaden 6. Ay ciddiym biraz maliyetli ama gidip 1500 TL civarý bir harçama yapýn baðýþýklýk güçlendiriciler alýn mesela hergün 1 adet c vitamini haftada 2 gün d vitamini geri kalaný balýk yaðý propolis gibi günlük baðýþýklýk arttýrýcý alýn arada yeþil çay ne bilim zencefil gibi içiçekleri içerek birde farklý þeylerle uðraþýn buraya çok girmeyin ben bugünden itibaren girmicem çünkü herkesin sorunu farklý herkese Rabbim þifa versin ama lütfen bu hpv den vay ben öldüm bittim demeyin 6-7 ay sonunda gidip test yaptýrýn yüksek riskli tipler içinde 1 sene sonra gidip test yapýn negatif mi aldýnýz bekleyin o sürede hiç bir birleþme yaþamayýn gidin 6. Ayda gene test olun gene negatif cýkacaktýr emin olabilirsiniz kendinize çok iyi bakýn arkadaþlar internetten uzak durun ben mesela sanýrým anksiyete bozukluðu yaþamaya baþladým 😂