Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil olmadan bulaşır mı

Durum
    Melek567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Siğil olmadan bulaşır mı

Evet erkeklerde böyle bir test var fakat ben labaratuar ilgisiyle bizzat konustum diyorkı siğil yoksa sürüntü yoksa doğru bilgi cıkmaz negatif cıkar dıyorlar sizce penis ucundaki yerden alınan sıvı cidden işimizi halleder mi yada o şekilde test yaptırıp pozıtıf cıkan var?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Melek567 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet erkeklerde böyle bir test var fakat ben labaratuar ilgisiyle bizzat konustum diyorkı siğil yoksa sürüntü yoksa doğru bilgi cıkmaz negatif cıkar dıyorlar sizce penis ucundaki yerden alınan sıvı cidden işimizi halleder mi yada o şekilde test yaptırıp pozıtıf cıkan var?
    Cidden işinizi halleder mi bilmiyorum çünkü erkek olmadığım için deneyimlemedim bunu ama forumda üye olan ve yaptıran erkek arkadaşlarımız vardı. Biri tip 51 çıkmıştı sanırım diye hatırlıyorum.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doğru yerlerden örnek alınırsa sonuç alınabiliyor diye duymuştum. bir arkadaş hem düzen labta hem.mavilabta yaptırmış, düzende sadece 2 yerden örnek alırlarken mavi de 6-7 yerden aldıklarını yazmıştı neticede ikiside negatifti ama bu şekilde yapılırsa yanlışlık ihtimali cok çok azalır, bide ben de Eser Ağar ile mailleştiğimde siğil yok test oLmalimiyim mavilabi onerirmisiniz yazmıştım oda bana öneririm.fakat tahlili alamazlar bize gelirseniz biz tahlili alıp onlara göndeririz yazmıştı, yani tecrübeli bir doktor doğru yerlerden örnek alıp yanlış sonuç verme ihtimalini en aza indirir.Test işlemide dna çoğaltılmasıyla işler yani alınan örnekler cogaltılıp incelenir laborant tarafından o yüzden uzun sürede çıkar sonuç, eğer viruse rastlanirsa pozitiftir yani pozitiflikte yanlışlık olmaz ama alınan örnek virüsün olduğu alana denk gelmeyebilir bu yüzden birden fazla noktadan alınan sürüntü yanlışlık ihtimalini azaltır

Durum
    endişeliyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba ben çok yeniyim, çokta endişeliyim. Eşim negatif. bende siğil vardı lazerle yaktırdım. ve tedaviye başladım. tip araştırılması yapıldı ama henüz sonucum çıkmadı. cinsel yaşantımızı kestik eşime bulaştırmamak için. negatife döndüğümde bulaştırma riski ortadan kalkıyormu ? Aşı oldum 1. doz hpv olan birisine aşı etkilimi ? tek düşüncem negatif olur muyum? negatif olursam tekrarlar mı bu virüs yoksa tamamen vücuttan atılmış mı oluyor ? negatif olduktan sonra eşime bulaştırır mıyım ? çok kaygılı ve stresliyim

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@endişeliyim inanın kendinizi üzmeye degicek birşey degil eşinizle bol bol iletişim kurun bakın sayın '' arya '' olsun diger arkadaşlar olsun yardımcı oluyorlar bir şekilde atlatılıyor karamsarlık daha da size zarar vericektir bende 2gün önce hüngür hüngür aglarken tedavimi düzenli şekilde ilerletip saglıgıma kavuşmayı düşünüyorum şuan .. cünkü ne yaparsanız yapın üzmeye degmiyor .:/

Durum
    brave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşım selam bende de tip 84 çıktı fakat yaklaşık olarak 10 doktora gittim hiç biri oralı olmadı hatta bunu unut gitsin hiç bişey olmaz dediler şaşırıyorum profuda uzmanıda doçentide böyle söyledi neyse nişanlımda hpv testi yaptıracak umarım onda negatif sonuç alırım ki çünkü bende her hangi bir lezyon veya siğil yok aksine testin yanlış olabileceğini söyledi hocalarımız bu hastalık üstüne araştırma yapan bir doktor bunu söyledi diyebilirim ama mesela sende siğil var ama eşinde yok hatta negatif en güzel şey bence bu çünkü kendin bu hastalığı atlatırsın emin ol eğer tip düşükse kesinlikle garanti olsun diye 6. Ay git test ol ve negatif alıcaksın sadece bağışıklığını yükselt yengeylede temasın olmasın olucaksada arya yazmış düğmeli boxer ve prezervatif kesinlikle onuda hatta elin penise değidiyse lütfen eşine dokunmadan temasta bulun derim. Tip 84 için hiç bir takviye almamı önermesi kimse ama ben ahcc alıcam tabi nişanlımın sonuçu cıkınca

Bu Konu için Etiketler