Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Tip 52

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv Tip 52

Selam arkadaşlar, belki biliyorsunuzdur ama yeni öğrendiğim bişeyi paylaşmak istiyorum; tip 52 oral yolla geçebilen bir tipmiş. 7' li tipler ise havludan yastıktan bulaşan tipmiş.. Sizin de böyle tiplere özel bilginiz var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 52

Asli selamlar öncelikle bir bilgi kirliliğine son vereyim: yastıktan yorgandan havludan havuzdan hpv virüsübü kpma olasılığın yok denecek kadar düşük. Doktorların çoğu “eşiniz sizi aldatmış bu yüzden hpv kapmışsınız” diyemediği için havludan havuzdan bulaşabilir diye 1 milyonda 1 kez görülen bir şeyi öne sürüyorlar. Hpv bildiğin cinsel ilişki ya da ten teması veya sürtünme tarzı konularla bulaşır. 7 tane tip havludan bulaşıyor diğerleri cinsel yolla gibi bir olay yok aslında. ekşi sözlükte bile biri açıklama yaptı aldatma ve havludan bulaşma ihtimaline yönelik

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Tip 52

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asli selamlar öncelikle bir bilgi kirliliğine son vereyim: yastıkan yorgandan havludan havuzdan hpv virüsübü kpma olasılığın yok denecek kadar düşük. Doktorların çoğu “eşiniz sizi aldatmış bu yüzden hpv kapmışsınız” diyemediği için havludan havuzdan bulaşabilir diye 1 milyonda 1 kez görülen bir şeyi öne sürüyorlar. Hpv bildiğin cinsel ilişki ya da ten teması veya sürtünme tarzı konularla bulaşır. 7 tane tip havludan bulaşıyor diğerleri cinsel yolla gibi bir olay yok aslında. ekşi sözlükte bile biri açıklama yaptı aldatma ve havludan bulaşma ihtimaline yönelik
    Selam Arya, Doktor Hakan Topalismailoğlu erkek arkadaşımda olan siğilin tiplendirmesi için örnek aldı ve ben onda farklı bir tip olursa bana geçebilir mi diye sorduğumda tiplendirmeden sonra bilgi vereceğini söyledi ve 7'li bir tür çıkarsa çarşaftan bile geçebilir dedi.

ayrıca 52 53 ve 83 tiplerine sahip olan var mı acaba sitede? bu tiplerin siğil çıkarmadığını biliyorum ama çıkarmış olan var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv Tip 52

7li bir tür derken 7 sayılı bir şey mi demek istiyor. Ama ben şöyle düşünüyorum çarşaftan geçiyor olsa o zaman herkes aynı yatakta yattığı kişiye bulastırmıştı... Benim mantığım almıyor. Şu an yok sanırım tip 51 olan aktif 2 üyemiz var. Ben 56 ya sahiptim, 50lerden gideceksen bende varım siğil çıkardım.

Durum
    mine1973 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

51 53 var bende de ve nasıl özellikleri var çok merak ediyorum

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı mine1973 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    51 53 var bende de ve nasıl özellikleri var çok merak ediyorum
    Bende de 51 var ve siğil yapıyor bilgin olsun

Durum
    Nzlm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım geçtiğimiz çarşamba tip 52 olduğumu öğrendim, bende siğil yok, hiç çıkmadı, inşallah çıkmaz, Allah hepimizi bu beladan kurtarsın, çok mutsuzum, smear testim LSIL çıkınca doktorum hpv testi istemişti böylelikle öğrendim.

Durum
    Fayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip52ye sahibim, siğilim yok ama ağız çevremde eskiden bu kadar fazla sivilce çıkmıyordu. Hpv ile alakası yoktur muhtemelen ama bilemiyorum.

Durum
    Sultan0618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar bende tip 45 e sahibim 3 ay oldu öğrenmeli hiç siğil çıkarmadım kolposkopi yaptırdım düşük derece lezyon çıktı sene sonunda tekrar simir aldırın dendi ama ben sene sonunu bekleyeceğim.6 ay da bir yaptircam

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de 51 var ve siğil yapıyor bilgin olsun
    Eşimde tip 51 var sanırım kalıcı olmuş geçmiyor doktorun söylediğine göre 51 siğil yapan tip değil yüksek riskli tipmiş ancak eşimde siğil de çıkmış önceden doktor testlerde gözükmesi de siğil yapan diğer türler de olabilir dedi tip 51 in yanında siz ise tip 51 siğil yapıyor diyorsunuz hangisi doğru şimdi yani?

Bu Konu için Etiketler