Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: diger cinsel hastaliklardan korkulacak duzeyde neler var

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

diger cinsel hastaliklardan korkulacak duzeyde neler var

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: diger cinsel hastaliklardan korkulacak duzeyde neler var

Lütfen 2 seferdir açtığın diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar sorularını, sitemizde koskoca yazan ''diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar'' bölümünün içinde açabilir misin? Ben şimdi bu soruları oraya taşıyorum ancak bir dahakine aynı özeni senden beklerim

Ek olarak bütün cinsel yolla bulaşan hastalıklarla baş etmemize gerek yok, hpv zaten birçok kişiye yetiyor. Bel sogulugu ilaç kullanınca vs geçebilen bir hastalık, mantarlar da öyle. 2 önemli husus var. Biri yaşama kasteden HİV/AİDS öbürü, yaşama kastetmeyen ama süründüren HPV. Bütün hastalıkları kapmazsan bütün hastalıklarla baş etmene gerek kalmaz, bunlarla nasıl baş edeceğiz gibi bir soru da biraz abes. Çünkü HPVysen eğer birazcık da olsa cinsel anlamda hayatına dikkat edersin diye düşünüyorum. HPV olup her gece farklı insanla hala devam eden kişi sayısı 1000'de 1'dir.

O yüzden hpv yeterince seçici olmayı, hatta mümkünse tek eşli olmayı öğretir ve ''bütün bu hastalıklarla nasıl baş edeceğiz'' diye düşünmene gerek kalmaz. Sadece cinsel yolla değil, normal yollarla da başına gelebilecek hastalıklar vardır kanser olabilir, bacağını kene ısırabilir ve büyük sorun olabilir, göğsünde kitle çıkabilir, kulağında arıza çıkabilir. Var oğlu var yani.

Bu forum umut verici ve çözüm odaklı bir forum, çoğu üye de tıpkı benim gibi yardımcı olmaya çalışıyor insanlara. ''ALLLAAAH bir sürü hastalık var napcaz ölcez mi nasıl baş etcez'' diye bu forumu okuyan bir sürü hpvli arkadaşımızı karamsarlığa sürüklememize gerek yok diye düşünüyorum. Bu cevabım son açtığın 2 başlığa bir cevap niteliğindedir. Lütfen umut verici ol, karamsar değil

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Re: Cevap: diger cinsel hastaliklardan korkulacak duzeyde neler var

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 önemli husus var. Biri yaşama kasteden HİV/AİDS öbürü, yaşama kastetmeyen ama süründüren HPV.
    HSV de var. HIV, HSV ve HPV. Diğer stdler bir şekilde antibiyotik v.s. ile tedavi edilir.

Durum
    Banlı Üye

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Admin

Corto, helal olsun sana tebrik ediyorum. Henüz bir şey yapmadık?

Cortocum bu diğer hastalıklarla ilgili yakında yazılar yazacağım ama tabi zaman alacak detaylı araştırma yapmam gerekecek. Sen de yazı yazmayı ve araştırmayı epey seviyorsun. Bana yardımcı olmak istersen çok mutlu olurum, forumu bu anlamda genişletebilmemiz üyeler için de çok iyi olur

Durum
    Banlı Üye

Re: Cevap: diger cinsel hastaliklardan korkulacak duzeyde neler var

mesaj silinmistir.

Durum
    Admin

Evet hiv en can sıkıcı olanı ama türkiye de çok şükür ki hala yaygın değil hpv tabii ki daha yaygın ama hemen hemen her ülkede hpv daha yaygındır.

Bu Konu için Etiketler