Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil yokken ağda yapılır mı?

Durum
    minikhpvli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğil yokken ağda yapılır mı?

Ben siğillerimi yaktirdim. Şuan yaralar da iyileşti. Şu tüylerden ağda gibi sağlam bi yöntemle kurtulmak istiyorum artık. Önemli bir ayrıntı da kuaförde ağda yaptırmak istiyorum. Bir sakıncası var mı? Kuaför ağda çubuğunu herkes için kullandığı ağdanın içine sokup öyle vücuduma sürüyor. O ağdaya virüs bulaşır mı ve ağda yaptırmak benim için zararlı olabilir mi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Siğil yokken ağda yapılır mı?

herkes icin agda cubugu aynıysa kesinlikle kullanma ama ben tahta cubukların atıldıgını dusunuyorum eger oyleyse farklı kullanmasını rica et. Siğil yokken kullanman sakıncasız ama genel olarak hpv döneminde jilet ve ağda önermiyor doktorlar. Bilgin olsun. Tüy dökücü de süper değil ama onu öneriyorlar genelde.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kızlar bende de siğil yok çok şükür ama ben yine de ağdaya gitmiyorum. Çünkü çok fazla tahriş ve yara oluşabiliyor hassas bölge çünkü. Bildigimiz ameliyat eldivenleri varya doktorların kullandigi mavi yada beyaz olan. Ben onunla aliyorum tuylerimi. En azindan kanama ve tahriş olmuyor. Size de tavsiye ederim. En temizi ve az tehlikelisi bence bu yöntem

Durum
    Admin

Evet kızlar, ağda ve jilet ikisi de aslında bizim görmediğimiz cilde mikroskobik küçük hasarlar veriyor. Mesela ağda bandı çekilirken oluşabilir, keza jilette de aynı şekilde. Bu sebeple hpvden dolayı genital siğil/molluskum çıkmasa bile tüy dökücüye devam etmenizi şahsımca öneririm. Bir süre devam edin. Benim siğilim çıkmıyorken de ben devam ettim taa ki negatif olduktan 6 ay sonraya kadar. Negatif oldum, 6 ay daha tüy dökücüyle devam edip, şu an tekrar jilete geçtim

Durum
    deffkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kızlar, ağda ve jilet ikisi de aslında bizim görmediğimiz cilde mikroskobik küçük hasarlar veriyor. Mesela ağda bandı çekilirken oluşabilir, keza jilette de aynı şekilde. Bu sebeple hpvden dolayı genital siğil/molluskum çıkmasa bile tüy dökücüye devam etmenizi şahsımca öneririm. Bir süre devam edin. Benim siğilim çıkmıyorken de ben devam ettim taa ki negatif olduktan 6 ay sonraya kadar. Negatif oldum, 6 ay daha tüy dökücüyle devam edip, şu an tekrar jilete geçtim
    Arya bazen merak ediyorum acaba hiç tekrar hastalığa dair bir belirti yaşadın da bizim moralimizi yüksek tutmak için sakladığın oluyor mu diye

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızlar bende de siğil yok çok şükür ama ben yine de ağdaya gitmiyorum. Çünkü çok fazla tahriş ve yara oluşabiliyor hassas bölge çünkü. Bildigimiz ameliyat eldivenleri varya doktorların kullandigi mavi yada beyaz olan. Ben onunla aliyorum tuylerimi. En azindan kanama ve tahriş olmuyor. Size de tavsiye ederim. En temizi ve az tehlikelisi bence bu yöntem
    Evet cok dogru bir yontem bende o sekilde yapiyordum artik agda bantlarini kucuk kucuk keserek yapiyorum

Durum
    Admin

Alıntı deffkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya bazen merak ediyorum acaba hiç tekrar hastalığa dair bir belirti yaşadın da bizim moralimizi yüksek tutmak için sakladığın oluyor mu diye

Deffkan hayır tabii ki, bu sizi aldatmak ve güveninizi sarsmak olur. O zaman sizden çok ciddi bir şey saklamış olurum. Ben negatif olduktan bir süre sonra yurtdışına gittim ve orda 6 kişinin kaldığı bir yurtta yaşadım. Tuvaleti de birlikte kullanmak zorundaydık. Mesela orda duş havlularının temizliğinden şüphelenmiş ve yanılmadım, nitekim o süreçte bir tanesi göbeğimde ve bir tanesi popomda olarak 2-3 adet molluskum çıkardım. Molluskum çıkardığımı bile size söyledim Hatta kriyoterapi yaptırdım o 2-3 molluskuma Gerçi molluskum ile hpv kıyaslanamaz molluskum çok daha masum ve sadece cinsel yolla bulaşmıyor.Muhtemelen mikrop kaptım ya wc den ya havludan.Bunu bile size söylemiştim merak etmeyin saklamam bir şey bu çok önemli bir detay bence. Negatif olduktan sonra hiç siğilim çıkmadı bu arada tekrar bilgi vermiş olayım.

Bu Konu için Etiketler