Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral Sex ve HPV

Durum
    deffkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oral Sex ve HPV

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak. Kız arkadaşımla uzun bir mesafe ayrılığından sonra ilk defa buluştuk. Penisim de siğil yoktu doktora gideli daha 6 gün oldu iki tane minik yere sıktı ve sonra tertemizsin dedi. Kız arkadaşımda öpüştüğümüz sırada ben de araştırıyorum siğil yokken oral sexten bişey olmaz dedi ben risk almayalım desem de yapmak istediğini söyledi. Şimdi aklımda bir soru var. Penisim de minik bir kanama vardı ( kriyo yapılan yerin kabuğu düştü kanama değil de kan tomurcuğu çok minik ) bugün kız arkadaşıma hpv bulaşmış olma ihtimali var mıdır ? Özellikle oral olması beni çok korkutuyor.

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Oral Sex ve HPV

Olabilir sende çok iyi biliyorsun bunun riskli bir durum olduğunu 10 kişiye sorsan 10uda bulaşabilir der

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı achilles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabilir sende çok iyi biliyorsun bunun riskli bir durum olduğunu 10 kişiye sorsan 10uda bulaşabilir der
    İhtimali normal sex kadar fazla mıdır ? Normal sex sırasında bulaşmaya neredeyse 'kesin' diyoruz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Temasla sürtünmeyle bulaşıyor senin kanayan siğilin başka bir genital bölgeye ya da ağıza sürtünmüşse bulaşmıştır öyle diyim zaten siğil kanadığında kendi vücudunda bile yayılıyorken her türlü bulaşır durum ne biliyormusun deffkan kardeşim millet ilişki öncesi genital bölgesini temizliyor her iki tarafta tabi ki kolay yöntem jilet 2 dakikanı almıyor sonra ilişki esnasında sürtünmeyle yüzde yüz bulaş oluyor bu yüzden böyle çabuk bulaşıp yayılıyor sonra o tek tük siğil her jileti vurduğunda kanıyor çiziliyor ve yayılıyor bu bir kısır döngü duyarlı olmak lazım

Durum
    Tecrübeli Üye

Temasla sürtünmeyle bulaşıyor senin kanayan siğilin başka bir genital bölgeye ya da ağıza sürtünmüşse bulaşmıştır öyle diyim zaten siğil kanadığında kendi vücudunda bile yayılıyorken her türlü bulaşır durum ne biliyormusun deffkan kardeşim millet ilişki öncesi genital bölgesini temizliyor her iki tarafta tabi ki kolay yöntem jilet 2 dakikanı almıyor sonra ilişki esnasında sürtünmeyle yüzde yüz bulaş oluyor bu yüzden böyle çabuk bulaşıp yayılıyor sonra o tek tük siğil her jileti vurduğunda kanıyor çiziliyor ve yayılıyor bu bir kısır döngü duyarlı olmak lazım

Yanlış olmasın siğilim kanamadı. Kriyoterapi yapıldı siğilime kabuk oluştu düştü ve altındaki doku kanıyordu. Kan değil yani o da hani dizini vurursun kabuğu soyarsın bir kırmızılık vardır ya. O işte. Siğilim yoktu tamamen temizdim. Mikroskobik boyut varsa bilemem tabi ama gözle görülücek siğilim hiç yoktu. Ve bu arada oral hpv kapan birisinim genital bölgesine de yayılır mı ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Siğilinin olmaması negatif olduğunu göstermez ki ayrıca hiç siğil olmasa bile doktorlar jilet vurma diyor bu hastalığı çok enteresan şekilde kapanlar var ki benimde kız arkadaşımda hiç siğil yokken bana bulaştı

Durum
    Tecrübeli Üye

Siğilinin olmaması negatif olduğunu göstermez ki ayrıca hiç siğil olmasa bile doktorlar jilet vurma diyor bu hastalığı çok enteresan şekilde kapanlar var ki benimde kız arkadaşımda hiç siğil yokken bana bulaştı
    Jilet ile ilgili birşey yazmamıştım aslında �� Hatta uzun süredir tüy dökücü ile alıyorum. Sadece siğil yokken, oral sex ile bulaşma ihtimalinin fazla mı az mı olduğunu öğrenmek istiyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Normalde düşük ihtimal ama o yanmış siğil altından çıkan kan büyük soru işareti bırakıyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Oral seks, normal seks gibi seksten daha az bulaşıcı yani bugün yaptık bulaştı hemen gibi olmayabiliyor. Genital yolla bulaşan hpv ye göre daha az sıklıkta görülüyor.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ağız bölgesindeki mukoza tabakasıyla genital bölge mukoza tabakası aynı değil. Ağız bölgesi daha korunaklı misal veriyorum genital bölgeye bulaşma ihtimali %60 iken ağız bölgesine bulaşma ihtimali %20 idir. Bulaşma ihtimali tabikide var yok değil ancak abartılacak orandada değil. Bende siğil vardı oral seks yaptı aaa tamam işi bitti kesin bulaştı 1 haftaya ağzı siğil dolar diye birşey yok yani. Ama siz tabi yinede tetikte olun kontrol edin derim. Ayrıca şunuda ekleyeyim siğili olmasına rağmen normal yolla ilişkiye girmede bile bulaşma ihtimali yüzde yüz değildir.

Bu Konu için Etiketler