Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiv nedir? Aids nedir?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Exclamation Hiv nedir? Aids nedir?

Basit terimiyle ''bağışıklık yetmezliği virüsü''dür arkadaşlar. Bu virüs bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve daha sonra da çökmesine sebep olarak insan yaşamına son verir.(Tedavi olunmadığı, tedavi bırakıldığı takdirde)

HİV VE AİDS AYNI ŞEY DEĞİL Mİ DEDİĞİNİZİ DUYAR GİBİYİM. DEĞİL!

AIDS, HIV nedeniyle ciddi enfeksiyonlardan birini geliştirmiş ya da bağışıklık sistemi virüs tarafından yüksek düzeyde tahrip edilmiş olmasıyla tanımlanabilir.

Yani aids'i hiv'in ilerlemiş evresi olarak düşünebilir miyiz? Bence düşünebiliriz.

Hiv pozitif kişiler tedavilerini aksatmadığı sürece ölüm riski ile karşı karşıya kalmazlar.

Durum
    adanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Hiv nedir? Aids nedir?

tıpta hastaların tedavisi kaba olarak ikiye ayrılır.ilki nedene yönelik eradikasyon yani tamamen kurtuluş ikincisi semptomatik tedavi.yani hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmak şikayetleri indirgemek.yeni tedavi yöntemleriyle aids hastalığı ,diyabet gibi kronik ama semptomatik tedavisi mümkün bir hastalık haline dönüştü.ümitvar olunuz efendim Allah var

Durum
    Admin

Alıntı adanali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tıpta hastaların tedavisi kaba olarak ikiye ayrılır.ilki nedene yönelik eradikasyon yani tamamen kurtuluş ikincisi semptomatik tedavi.yani hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmak şikayetleri indirgemek.yeni tedavi yöntemleriyle aids hastalığı ,diyabet gibi kronik ama semptomatik tedavisi mümkün bir hastalık haline dönüştü.ümitvar olunuz efendim Allah var
    eradikasyon nasıl oluyor?

Durum
    svncc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hiv / Aids ile HPV farklı şeyler değil midir ki :/

Durum
    Admin

Alıntı svncc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiv / Aids ile HPV farklı şeyler değil midir ki :/
    Farklı şeyler. Zaten diğer cinsel bulaşan hastalıklar kategorisinde.

Durum
    Fells - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

1 hafta önce sırtımda kızarıklık gördüm diye gidip hıv testi yaptırdım. şuana kadar korumasız kimseyle ilişkiye girmedim, doğal olarakta negatif çıktı. HPV beni ciddi anlamda paranoyaklaştırdı yav

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Fells Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 hafta önce sırtımda kızarıklık gördüm diye gidip hıv testi yaptırdım. şuana kadar korumasız kimseyle ilişkiye girmedim, doğal olarakta negatif çıktı. HPV beni ciddi anlamda paranoyaklaştırdı yav
    Aynen korunmak önemli zaten bundan sora da bu şekilde devam et fells herşry olabilir ,,bende doktor haberim yokken yaptı kan almıstı hıv aklımda bile yokken bakmıs ona

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hiv'in %96 civarında beliren etkisi yüksek ateştir.

Hiv virüsü insan vücudu dışına saniyel içerisinde ölmektedir, oksijenle buluştuğu anda ölür.

O yüzden berber'den vesaire'den bulaşması 0.1'dır en azından böyle bir enfekte belirtilmemiştir, korkmayınız.

Hiv ilaçları anti-depresanlar ile birlikte son yıllarda en çok gelişen ilaçlardır. Hiv pozitif hastalar ilaçları ile birlikte evlenip, çocuk sahibi olabiliyorlar ve çocukları sağlıklı doğuyor. Yani artık hiv'de insana çok zarar verememeye başladı. Sıradaki virüsü bekliyoruz

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

hpv'li olarak bu hastalığa isyan edip, kendimizi hayattan beklentisi kalmamış bireyler gibi görüyoruz. Hiç HIV testinizin pozitif çıktığını hayal ettiniz mi?

Ne kadar yıkıcı bir hissiyat olacağını öngörebiliyor musunuz?

Sizce böyle bir sonuç Hpv'yle kıyaslayanabilir miydi?

Hpv'ye karşı en büyük önyargılarımı, huzursuzluklarımı, isyan etmelerimi HIV testi yaptırdıktan sonra sonucunu beklerken sonlandırdım. Hpv'yle ömür boyu uğraşmaya razıyım ama yeter ki HIV pozitif çıkmayım diye 1 gün boyunca kendi kendimi yedim. 1 gün boyunca HIV pozitif olan insanların yorumlarını, konularını okudum saatlerce, hpv'yle kıyaslayınca ne kadar basit şeylere isyan ettiğimi fark ettim. Test sonucundaki "Negatif" gördüğümde hayatımdaki en büyük rahatlamalardan biri olmuştu.
    bütün atlar kaybetmeye koşar.

Durum
    Admin

Helal olsun be mahlas son zamanlarda okudugum en guzel kendini pozitif telkin etme yazisiydi

Bu Konu için Etiketler