Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir sürü siğil

Durum
    Bitsedegitse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bir sürü siğil

Merhaba, 7 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum bir türlü bitmedi. Aslında hpv tip 18 var ancak sayamayacağım kadar çok da siğilim var. 3 kere koterizasyon, 1 kere leep geçirdim. En son geçirdiğim leep işleminden sonra bir daha siğillerim çıktı ve ben artık çok yoruldum, canımın acıması doktor doktor gezmek vs. şimdi ahcc kullanacağım ve bir de böyle deneyeceğim. Ahcc kullanmaya başlamadan önce siğil varsa yaktırmak gerek yazmışsınız ancak ben bir yaktırma daha yaşamak istemiyorum çok fazla siğilim olduğu için hem iz kalıyor hem de canım çok acıyor bununla ilgili ahcc etkisini 2 ay gibi bi sürede gösteriyor yazılmış forumda. Ahcc kullanamaya başladıktan 2 ay sonra yaktırsam mesela? Şimdiden teşekkürler..

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Bir sürü siğil

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi belli büyüklükteki siğilleri geriletebilir. Eğer çok siğiliniz varsa büyüklerse bağışıklık sistemini güçlendirmenin mevcut siğillere bir etkisini pek düşünmeyin derim. Koterden çekiniyorsanız, dış kısım için kriyoterapi deneyin. Acısı daha az olur.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Çok fazla siğilin var ve yaktırmak istemiyorsun. Bence böyle yapma. Ne yaparsan yap o siğiller tedavi olmak zorunda, yaktırmak istemezsen dondurma yöntemi yani kriyoterapiyi düşünebilirsin. O bölgedeki hpv'nin viral yükünü azaltır. Ek olarak senin siğillerin var ve sen o bölge için hiçbir şey yapmayıp siğillerin kendi kendine kaybolmasını beklersen büyük bir hataya düşmüş olursun. Çünkü ahcc siğil düşürücü ya da siğilden kurtulma yolu değil hpv den kurtulma yoludur.

Siğiller tedavi olur ve sen elinden geleni yaparsın, siğil çıktığında tedavi edersin. Ahcc'de senin için elinden geleni yapar. Hiçbir şeye dokunmadan, savaşmadan, tedavi ettirmeden ahcc tek başına yeterli olmayabilir çünkü zaten o bölgen bulaştırıcı siğillerle doludur ve zaten yayılabilir.

Hemen yaktırmasan da 2 ay uzun bir süre. İnsanlar 2 ayın sonunda yavaş yavaş ahcc'nin etkisini hissediyorlar. Bence ahcc'ye başlayacaksan bile diyelim ki bugün başladın 15-20 gün içinde de siğilleri dondurmanı ya da yaktırmanı tavsiye ederim, 2 ay biraz uzun.

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaslar size bir sorum olacak bunun için yeni başlık acmak istemedim. Benim iç dudaklarda 2 tane siğilim vardı onlar donduruldu ama küçüldüler ve sayıca arttılar yani cok minik minik 10 15 tane siğilim var. Doktora gittim aldara verdi dondurmayalım çok kücükler burası ince deri olduğu için aldara cok işe yarıyor 1 ay kullan gel duruma göre bakarız dedi ama benim cok içime sinmedi hemen dondursa kurtulsam diye düşünüyorum hep😔 sizce ne yapmalıyım baska bir doktora mı gideyim 1 aydır zaten aldara kullanıyorum. 1 ay dahamı kullanayım?

Durum
    Admin

@Şans, 10-15 tane siğili aldara geçirmez. Aldara zaten siğil geçirici ya da düşürücü değil. Belki siğillerin çıkmasını önlemede yardımcı olur ama burdaki çoğu kişi, ben de dahil çok faydasını göremedik. Başka doktora git ve siğillerden kurtul

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Teşekkür ederim ben de öyle düşünüyorum. Allahım neden doktorlara güvenemiyoruz😔

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende de üçten beşten fazla siğil hiç çıkmadı iz bir süre sonra geçiyor ben sürekli savaştığım için yayılmıyor siğil ne kadar çoksa yayılması o kadar çok oluyor doktora gidiyorum siğille durmak zaten moralini bozar her gördüğünde dokunduğunda varlığı bile moral bozar yaktır gitsin bir tane nüksettiyse sirkeyi vur bir kaç kere sirke siğilin baş belası gece artı şeklinde bant pamuğa sür yapıştır sabah yıka balyoz gibi iniyor o sirke siğile üç dört gün sonra sersemlediğini göreceksin sabah akşam 10 dakikanı almaz yine çoğalır kontrolden çıkarsa tekrar doktora git yalnız doktorun iyi olsun devlet hastanelerinde pek ilgilenmiyor göremiyorlar 10 siğilin varsa 7sini yakıp gönderiyor sonra nüksettiğini sanıyorsun onu geçtim ben kendimi biliyorum üç beşten fazla siğil çıkarmayan beni bir kere devletteki doktor her yerimi yakmış siğil kıl dönmesi sivilce ne bulduysa hallaç pamuğuna çevirmişti beni

Durum
    Admin

achilles, aynen genital bölge için elma sirkesi nasıl uygulanır ben de anlatmıştım. Eğer 2-3 siğiliniz varsa cidden, doktora gitmek yerine evde elma sirkesi denerseniz bütçe dostu olur hem.

Benim yazım da burada:

ELMA SİRKESİ GENİTAL BOLGEYE NASIL UYGULANIR ? (Elma sirkesi ile siğilden kurtulmak) | HPV POZİTİF | FORUM: HPVLİYİZ.COM

Durum
    Yeni Üye

Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ahcc yi sipariş verdim geldi. Kullanmaya başlayacağım. Aynı zamanda aldara ile biraz siğiller azaldı. Şimdi sirke ile de bir deneyeceğim. Bi ay sonra da kalan olursa onları yaktıracağım. İki sorum daha olacak. 1. Elma sirkesi şart mı üzüm sirkesi olmaz mı ? 2. Lazerle yaktırmak hakkında ne düşünüyosunuz sanki daha az acıtıyor ve daha az iz kalıyor? Leep yaptırdığımda sanıyorum lazerle yakmışlardı. Siğil olan yerlerde siyah iz vardı.

Durum
    Yeni Üye

Arya sana çok teşekkürler. Böyle bir platform için. Tüm emeklerin için. Her soruma burada cevap buldum. Konu ile ilgili doktorlardan daha çok cevap buldum burada.

Bu Konu için Etiketler