Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kombuca

Durum
    Mrshadow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

Kombuca

merhabalar;

bu mantarý, içeceði duyan kullaan var mý?
    hem prebiyotik hem probiyotik inanýlmaz bir þifra kaynaðý imiþ.

ne dersiniz?

Kombu Cayý (Kombucha) Nedir? Nasýl Hazýrlanýr? - Yoldanciktim.com

Durum
    dagon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Kombuca

böyle þeyleri içerken çok dikkatli olmak lazým. neden diye soracak olursanýz;
    birinci sebep her insanýn mikroflorasý bu içecekleri tolere edecek durumda olmayabilir çünkü gen havuzunuzda yani atalarýnýzda bu çayý içimiþlik ya da buna benzer ürünleri yemiþlik yoktur ve genetik olarak flora olarak bu sizde histaminik yani alerjik etki yapabilir.
    ikinci sebep prebiyotik ve probiyotikleri geleneksel Türk mutfaðýnda gayet bulabiliyoruz salatasýndan yoðurduna, turþusundan peynirine derken alýyorsunuz zaten yeteri kadarýný, eðer fazlasýný alýrsanýz SÝBO/DÝSBÝYOZÝS/LEAKY GUT (ince baðýrsakta aþýrý bakteri artýþý/baðýrsak florasý dengesizliði/sýzdýran baðýrsak) rahatsýzlýklarýna davetiye çýkarabilirsiniz.
    bunlarý nerden mi biliyorum? ben 5 yýldýr bunlarla uðraþýyorum sindirim sistemim çöktüðü için otoimmün hastalýk geliþmiþ durumda öyle çaresizlikten herþeye atlamayýn derim ben. sizden önce bi ton kiþi hpv oldu olacaklar da atlattýlar atlatacaklar da kimi kanser olacak kimi olmayacak kimi siðil çýkaracak kimi çýkarmayacak. fevri davranmanýn feci sonuçlar verdiðinin ayaklý kanýtý olarak söylüyorum cidden sakin kalýp yol haritasý çizip sabýrla ona baðlý kalarak bu illeti vücuttan atabilirsiniz. bi ton þey içip birbirleriyle reaksiyona girmelerine de sebep olabilirsiniz bi yeri düzeltirken elli yeri bozarsýnýz son piþmalýk fayda vermiyor zaten iyi biliyorsunuz. o nedenle bizim için zehir niteliði taþýyan "þeker" ile mayalanan bu içeceði içmeden önce gerçekten iyi düþünün. herkese çok geçmiþ olsun. saygýlar.

Durum
    menfis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

içtim evdede yaptým ugrasmasý zor tadý kötü bir de saðlýklý ortamda yapmak lazým saðlýksýz olabilir diye attým çöpe

Durum
    Azproduct - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok kararsýz kaldým

Durum
    Mrshadow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

dagon'un dediði gibi zaten probiyotik kaynaðý soframýz. boþverin kombucayý

Bu Konu için Etiketler