Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tek Gecelik Ýliþkiler?

Durum
    deborah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tek Gecelik Ýliþkiler?

Merhabalar, sanýrým yaklaþýk 1 yýl sonra ilk defa giriyorum foruma. Tip 18,33 ve 44 pozitiftim. 18'den bir þekilde kurtulduktan sonra hpvyi yok saymaya baþladým. Sevgilim vardý ve negatifti. Korunarak rahat rahat iliþkiye giriyorduk. Þimdi ayrýldýk ve ben sevgilimden ve hpv'den önce hayatýmýn büyük bir parçasýný oluþturan tek gecelik iliþkilere geri dönmek istiyorum. Ama bu hpv iþini ne yapacaðýz? Adama ilk geceden pozitifim desem oldu o zaman diyip gider. Sonradan söylesem çok sorumsuzca bir davranýþ olur. Hiç söylemesem ufak bi suçluluk hissederim. Sonuçta o da sonraki partnerlerine bulaþtýracak.

Burada çok fazla seksten uzaklaþan insan görüyorum ve çok hak veriyorum kendilerine. Ben seksten uzaklaþmayý istemiyorum, yapabileceðimi sanmýyorum. Siz tek gecelik iliþkilerde bu durum hakkýnda ne düþünüyorsunuz? Söylenmeli mi söylenmemeli mi? Seks yapmayý acilen býrakman lazým dýþýnda önerisi olan varsa alýrým.

Durum
    daylon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: Tek Gecelik Ýliþkiler?

Durumu açýklayabileceðin partnerler edinmen en mantýklý yol gibi senin için. Yani tanýþýp, gecesine yaþadýðýn iliþkiler deðil de, tanýþýp, iþi aðýrdan alýp 1-2 görüþme sonrasý durumu açýklayýp, kondom + boxer + sýfýr oral seks ile bir þeyler yaþayabileceðin birileri.

Hiç yokmuþ gibi davranman sana bulaþtýrýlma hikayesiyle ayný, bunu unutmamalýsýn. Tamam gerçeki olalým ama ihtimalleri de ele alalým: yýllardýr arzuladýðýn ama elde edemediðin biri denk gelmiþse, yani bir nevi piyango vurmuþsa baþlarým hpv'sine diyebilirsin ama diðer þartlarda sen de sana bulaþtýrýlan þekilde baþkasýna bulaþtýrma derim.

Durum
    Melekkk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Güzel bi konuya deðinmiþsin benimde düþündüðüm ama içinden çýkamadýðým bi konu ben yaþamamayý tercih ediyorum ama nereye kadar böyle sürecek hpv den korkarak hayatýmýzý nasýl idame ettireceðiz kendimizi yeni tiplerden,baþkalarýný bizdeki tiplerden ne kadar koruyabiliriÝz biz bunu biliyoruz diye mi bu kadar duyarlýyýz sokaktan birini çevirsek tipleme yaptýrsak hpv çýkmama olasýlýðý çok az toplumun %50-60ýnýn kontamine olduðu düþünülüyor saðlýk Bakanlýðýnca ne yapmalý ne doðru bende bilmiyorum zor bi konu

Durum
    Mrshadow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

nasýl bu kadar sorumsuzca düþünebilirsiniz?
    manyak mýsýn kardeþim, sizin yaþadýðýnýz travmayý birine yaþatmayý nasýl düþünebilirsiniz?

negatif olun ondan sonra ne halt edecekseniz edin.
    yoksa masturbasyona devam. kimse sex yapmadýðý için ölmez

Durum
    hepeve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alýntý Mrshadow Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    nasýl bu kadar sorumsuzca düþünebilirsiniz?
    manyak mýsýn kardeþim, sizin yaþadýðýnýz travmayý birine yaþatmayý nasýl düþünebilirsiniz?

negatif olun ondan sonra ne halt edecekseniz edin.
    yoksa masturbasyona devam. kimse sex yapmadýðý için ölmez
    böyle düþünenler oldugu için zaten bu haldeyiz cogumuz.......

Durum
    dagon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

bravo rus ruleti oynamaya devam hadi karþýnýzdakini geçtim (ki geçmedim de) bu sefer hsv2, hepatit o da olmadý hiv kapmayacaðýnýz ne malum??
    býrakýn tek gecelik iliþkiyi tek partnerle iliþki bile günümüzde riskli iken sizin böyle bi tutum sergilemeniz gerçekten çok ilginç.
    sorunuzun cevabýna(!) gelecek olursak sizin için vicdaný bi problem deðilse söylemeyin -týpký benim eski kýz arkadaþýmýn yaptýðý gibi- ya da söyleyin, seçim karþýdakine kalsýn, onun dürüstlüðüne de güvenirseniz seviþirsiniz karþýnýzdakinde ne var kim bilir o da ayrý konu? biz burda sizin vicdanýnýzýn sesi olamayýz zira burasý hpv yi atlatmadan, karþýdakini düþünmeden seviþip bulaþtýran insanlarýn mahvettiði kiþilerden oluþan bi platform.
    saygýlar.

Durum
    deborah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaþlar neden bu kadar sert tepki veriyorsunuz? Fikrinizi açýklamanýn yolu bu mudur? Biz burda birbirimize destek olmak için yazmýyor muyuz? Her yerde tartýþamadýðýmýz için burda deðil miyiz? Fikrinizi söyler çeker gidersiniz bu ne sinir. Burdakiler de böyle yapacaksa soyutlayalým kendimizi toplumdan.

Durum
    dagon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

sorduðunuz sorunun cevabý zaten yazdýðým mesajýn içerisinde ama sanýrým siz direkt "evet, söylemelisin" ya da "hayýr, söylememelisin" cevaplarýndan birini istiyorsunuz "negatif olduktan sonra seviþmelisin" cevabýný kabul etmeyeceðinizi zaten belirtmiþsiniz, bunun dýþýnda kalanlar sizin için "sinir" içeren cümleler oluyor... bence kimse bunun cevabýný sizin adýnýza veremez. tekrardan bir þey kapmazsýnýz umarým ben bi önceki mesajýmda sizi yargýlamaktan ziyade, baþýnýza bunlarýn da gelebileceðini anlatmaya çalýþtým üslubum sert geldiyse lütfen kusuruma bakmayýn. ne kadar düþünmek istemesenizde maalesef bu iþin birde vicdani yönü var bu sinirlendiðim için söylediðim bir cümle deðil sadece etik kurallar çerçevesinde "kendinize yapýlmasýný istemediðiniz bir þeyi baþkasýna yapmamalýsýnýz" ý anlatmaya çalýþmýþtým demek ki yanlýþ anlaþýlmýþým. tekrar kusuruma bakmayýn saðlýcakla kalýn.

Durum
    Banlý Üye

Alýntý deborah Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar neden bu kadar sert tepki veriyorsunuz? Fikrinizi açýklamanýn yolu bu mudur? Biz burda birbirimize destek olmak için yazmýyor muyuz? Her yerde tartýþamadýðýmýz için burda deðil miyiz? Fikrinizi söyler çeker gidersiniz bu ne sinir. Burdakiler de böyle yapacaksa soyutlayalým kendimizi toplumdan.
    sert tepki mi? siz diyorsunuz ki, ben baþkalarýnýn hayatýný karartacaðým ama söyleyerek mi yapsam, söylemeden mi?
    böyle abuk bir durum olabilir mi?

bakýn belki siz hpv'i önemsemiyor olabilirsiniz., belki de gerçekten önemsenmeyecek basit CMV , grip gibi bir virüs bilemiyorum. doðrusu birçok uzmanda tam olarak bilmiyor. ama sonuçta insanlar bu virüs ile enfekte olduðunda travma yaþýyorlar. bunu kimseye yapmayýn, hakkýnýz yok. ki bu virüsün tipi düþük riskli de olsa

Durum
    Banlý Üye

Alýntý hepeve Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    böyle düþünenler oldugu için zaten bu haldeyiz cogumuz.......
    siz de ne olur haldeyiz diyip durmayýn. negatif raporu almýþsýnýz, 2 seneye yakýn herhangi bir lezyon yok. daha da ötesi basit tip6 ile enfekte olmuþ ve geçirmiþsiniz.
    yeter siz bizim gibi deðilsiniz.

Bu Konu için Etiketler