Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun süre sonra farkedilen hpv

Durum
    Sevim62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Uzun süre sonra farkedilen hpv

Hepinize merhaba, nihayet içimi dökebileceğim tek alan öncelikle bu sohbet konusunu yanlış yerde açtıysam özür diliyorum daha şimdi üyeliğimi gerçekleştirdim siteye. Hpv olduğumu 5 ay önce farkettim 17 yaşında kaptığım hastalığımı daha 5 ay önce farkettim nerden bilebilirdim ki 5 ay öncesine kadar bu hastalığı ve iyileşmek için hiç bir çaba sarfetmedim şuan 23 yaşındayım hastalık belkide bu sürede beni kanser dahi etti ama haberim bile yok o kadar çaresizim ki bu kadar uzun süre farketmedim şimdi ben bu hpvyi vücuttan atamayacakmıyım?

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Uzun süre sonra farkedilen hpv

Merhaba, umutsuz olmayın öncelikli olarak testlerinizi yaptırın bana kalırsa smear tipleme gerekirse kolposkopi ihmal etmeyin. Ne zaman kapmış olduğumuzu malesef bilemiyoruz. En geç 2 yıl icinde siğil cıktığı kabul ediliyor. 5 ay önce siğille farkettiyseniz 5-6 sene önce kapmış olma ihtimaliniz bana düşük geldi. Viral yük testleri var belki fikir verebilir.

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Corto ve minnoş güzel özetlemiş.

Yalnız bir şey sorucam 5 yıl önce kaptığınızı nasıl anladınız? Yani en son 5 yıl önce mi ilişki yaşadınız. Eğer öyleyse ve 5 yıldır hayatınıza kimse girmemişse, doğru olabilir 5 yıl önce kaptığınız.
    Hpv tipinize baktırmanızı öneririm. Benim tahminimce yüksek riskli bir tip çıkabilir, siğil yapan tip 6 ve tip 11 genelde 2 seneye vücuttan gider (tabii sizin de kendinize iyi bakmanız gerekiyor), ama yüksek riskli hpv tipleri daha uzun kalabiliyor. Bir keresinde blogda yazarken tam 10 yıldır hpv olan biriyle konuşmuştum şaka gibiydi. 10 yıldan sonra şaşırmam yani.

Artık iyileşmek için çaba sarfetmelisin. Duzenli dengeli beslenme, iyi uyku, az şeker vs. Yeşil çay iç hpv geriletiyor. Son olarak da kutsal tavsiyeyi vereyim Ahcc kullanırsan 6 ay sonra %80 hpv negatif olursun vücudundan atarsın. %20 negatif olmama payın her zaman var ancak şu an hpv negatif için yapılan tüm şeyler için de en mantıklısı ahcc kullanmak kendin de araştırabilirsin. Ek olarak hemen şimdi imutora başla, belki azıcık bağışıklığını güçlendirse bile kardır bu. Birde burdaki arkadaşlar propolis falan kullanıyor, ben hiç kullanmadım ancak onu da araştırabilirsin.

Durum
    Tecrübeli Üye

5 ay önce Siğil olduğunu öğrendim et beni sanarak devam ettim hiç aklıma gelmedi bir hastalık veya vs bişey aslında en az 3 yıldır var diye düşünüyorum iyileşmem çok zor geliyor gözüme kendime kanser gözüyle bakıyorum ve sadece sevgilim biliyor bu durumu ailemin haberi yok doğal olarak maddi desteğim yok hayatım alt üst yani

Durum
    Tecrübeli Üye

O kadar uzun ve rahatlatıcı yazmışsınız ki gerçekten teşekkür ederim

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet 5 yıl önce ve anal ve oral ilişki oldu çocukluğum cahilliğim ilk ve tek ilişki ama gel gör ki hayatta ki şansım tek seferlik bişeyde karşıma bu hastalığı çıkardı hastalık olmasa dahi o kadar pişmandım ki şimdi bide hastalık vücuttan kendini atacak kadar Yüksek bir bağışıklık sistemim olduğunu düşünmüyorum sigara bağımlısı olmasam da her arkadaş ortamında içerdim gece uykusu denen bişey yoktu ve oldukça stresli bi yaşantım oldu şu yaşıma kadar bilemiyorum belkide vücut atamadı kronikleşti ve bu durumdan öyle çok korkuyorum ki napıcağımı hiç bilemiyorum doktor desen 3 doktora gittim 2 tanesi suratıma dahi bakmadan siğil dedi nette okuyup araştırmasam şuan edindiğim bilgilerin gramını edinmezdim he tamam kalsın çok önemli değilse derdim sanki vebalı gibi hissettirmesi de ayrı bir şey, bir taneside adeta Polyana gibiydi yok işte bunlarda bişey hiç stres yapma geçer dedi eee geçer nasıl geçer off çok kötüyüm gerçekten.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu arada 10 yıldır hpv hastalığı olan biri iyileşmişmiydi acaba ?

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Bu Konu için Etiketler