Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anal hpv

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Anal hpv

Bende tip 16 var ve aklıma takılıyor huzursuz oluyorum hiç anal ilişki yaşamadım ama bi şekilde oraya da elle gelmişmidir bi şey var mıdır nasıl baktırcaz buna bilen var mı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Anal hpv

Anal hpv için makatla ilgilenen dallar var onlardan bir randevu alabilirsin. Ama kendinde böyle bir şey olduğuna emin değilsen sadece evham yapıyorsan bence bi sakin ol, korkma. Anal bölgenin içinde hpv çok fazla olan kişi yok burda, korunmasız anal bölgeden ilişki yaşadıysan olabilir. Veya siğil varsa elini siğillere sürüp sürüp sonra anal bölgene de sürdüysen bulaşabilir.
    Bence çok endişelenme, korkuyorsun anlıyorum ben ve benim gibi birçok insan da bir kere hpv oldu mu, siğil çıkarttı mı acaba şurda da burda da var mıdır diye düşünüyor, ben en son ''vulva kanseri mi olcam acaba'' diye düşünüyordum hpv zamanlarımda negatif olmadan önce

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Admin

@Corto, kapıyorsun he hemen Önceden 1-2 yıla geçecek diyordun, ki ben de öyle biliyordum sonra düşük riskli hpv tiplerinin 1-2 yıl, yüksek tiplerin 3-4 yıl aldığını duydum (herkeste bu kadar uzun süre almayabilir ama genelde böyle olabiliyor bilginize) ve sana bunu söyledim sen de hemen aklında tutmuşsun forumdakilerle doğru bilgileri paylaşan üyeler görmek güzel.

Durum
    Banlı Üye

Re: Cevap: Anal hpv

mesaj silinmistir.

Durum
    Kıdemli Üye

Bu hpv cidden cok kotu bi şey insanı durduk yere kanser olcam psikolojisine sokuyor ve moral bozuyor.Arya peki negatif oldugun zaman bütün her yerden mi oluyorsun acaba mesela agızda da vardı diyelim ki ordan da mı olmus oluyorsun

Durum
    Banlı Üye

Re: Cevap: Anal hpv

mesaj silinmistir.

Durum
    Admin

Gençler sizi temin ederim ki hepiniz hpv negatif olacaksınız. Hiçbiriniz oral ve genital bölge/rahim/vulva/anal kanser olmayacaksınız. Bana inanın. Çünkü farkındasınız hpv olduğunuzun. Kanser olan insanlar bu hpv yi 10-15 yıl fark etmeyip, hpv ile 10-15 yıl yaşayan insanlar. Sizde bir farklılık olsa zaten doktora gidersiniz kaldı ki çoğunuz düzenli gidiyorsunuz, yani gecikecek farkedilmeyecek ve kanser olacak bir durum yok. İnanın ben de bu yollardan geçtim. Önceden dediğim gibi kısa yoldan şu anki düzende ve devirde çözümü ahcc gibi görünüyor %80 negatif oluyorsunuz 6 aylık kullanımla, ama aranızda ahcc alamayacak maddi durumu yetmeyen arkadaşlar için de tavsiyelerde bulunup yardımcı olmaya çalışıyorum.
    En önemli şey dengeli beslenmeniz ve spor yapmanız, zamanında uyumanız ve kesinlikle psikolojinizi pozitif tutmanız. Allah belamı versin ki hpv ve psikoloji birbiriyle aşırı ilişkili. Yani bunlar iki insan olsa aynen şöyle konuşurlar:

Psikoloji: Aha bunun yine siniri bozuldu kanser olcam diye düşünüyor 3 saattir google'da araştırma yapıyor..
    Hpv: Oooo iyice streslenir şimdi bu, acaba bi iki siğil fırtlatsam mı? O öyle telaşlanınca benim de stresten siğil çıkarasım geliyor

Bakın aynen böyle olurdu. Ama siz bir dayanak geliştirirseniz, kendinize 1-2 yıl zaman verip bu süreç de böyle olacak diye kabullenip her siğil gördüğünüzde telaş yapıp kafayı takmazsanız her şey daha iyi olacak emin olun.

Durum
    Kıdemli Üye

İkinize de cok teşekkür ederim herkes bi gün negatif olacak inşallah ��

Durum
    Admin

Her şey çok güzel olacak diyelim o zaman

Bu Konu için Etiketler