Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biyopsi 🥺

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Biyopsi 🥺

Arkadaşlar merhaba, smear cin1 tiplemem 68 geldiği için bugün direk biyopsi alındı. Kolposkopi yapılmadan sadece 4-5 parça alındı. Çok bi ağrım yok hafif kramp şeklinde. Sizde nasıl oldu? Sonrasında kanama oluyor mu? Regli etkiliyor mu? Ne kadar sürede iyilesiyor nelere dikkat edilmeli?

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Biyopsi 🥺

kanaman çok çok yüksek ihtimalle olacaktır minnoş endişelenme fakat kendine dikkat etmeyi unutma.. ağır kaldırma sporda sadece cardio yap 30 gün boyunca, 40 günden sonra kanama tamamen geçecektir. 3 haftadan az sürmez ara ara da olsa gelir. regl etkilemesi kişiden kişiye değişiyor lâkin genele vurursak etkileme oranı yüksek stres bazlı. en fazla 40 gün ver kendine ben hep kanayacak sanmıştım 1 ayı geçtikten sonra şu an kesildi kan yok

Durum
    Kıdemli Üye

2-3 damla kanadı sadece tamponada gerek yok denildi. haziran başı tatile gidiyorum korktum. Antibiyotik ve ovül verdi size de vermis miydi?

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, smear cin1 tiplemem 68 geldiği için bugün direk biyopsi alındı. Kolposkopi yapılmadan sadece 4-5 parça alındı. Çok bi ağrım yok hafif kramp şeklinde. Sizde nasıl oldu? Sonrasında kanama oluyor mu? Regli etkiliyor mu? Ne kadar sürede iyilesiyor nelere dikkat edilmeli?
    özel de mi oldunuz yoksa ssk da mı? bana kolposkopi ve biopsi yapıldı. ssk da farklı olabilir mi bilmiyorum ama kanama olmaması için koterizasyon gibi bişey uygulandı, ismini yanlış hatırlamıyorsam. ve kanamam hiç olmadı gibibişey sadece birazcık lekelenme oldu 1 2 günlük bişeydi. kramplar da çok hafifti saniyelik geldi gitti rahatsız etmedi. ertesi güne hiç bişeyim kalmamıştı diyebilirim. reglim de biraz gecikme yaşadım 2 3 hafta kadar. dikkat etmen gereken hususlarda ise yukarıya ek olarak cinsel ilişki 3 hafta fln yasak ama bana doktorum daha kısa süre demişti.

Durum
    Kıdemli Üye

Ssk da oldum kolposkopiye gerek yok direk biyopsi alıp kesin sonuç alalım dediler. Hic etkilenmedim anlık alınırken uyutulmadan yapıldı cok az kramp hissettim. Smear alınınca daha cok kanamam olmustu şaşırdım sonradan mı olacak diye bekliyorum, tesekkür ederim cevaplarınız icin arkadaslar

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özel de mi oldunuz yoksa ssk da mı? bana kolposkopi ve biopsi yapıldı. ssk da farklı olabilir mi bilmiyorum ama kanama olmaması için koterizasyon gibi bişey uygulandı, ismini yanlış hatırlamıyorsam. ve kanamam hiç olmadı gibibişey sadece birazcık lekelenme oldu 1 2 günlük bişeydi. kramplar da çok hafifti saniyelik geldi gitti rahatsız etmedi. ertesi güne hiç bişeyim kalmamıştı diyebilirim. reglim de biraz gecikme yaşadım 2 3 hafta kadar. dikkat etmen gereken hususlarda ise yukarıya ek olarak cinsel ilişki 3 hafta fln yasak ama bana doktorum daha kısa süre demişti.
    koter 30 yaştan küçüklere yapılmıyor devlet biyopsisi sonrası hücre zedelenmesi olduğu için

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koter 30 yaştan küçüklere yapılmıyor devlet biyopsisi sonrası hücre zedelenmesi olduğu için
    o ne demek hiç bişey anlamadim biraz açar misin? Koter için kanamamasi için yapilan bişey dedi doktor bana zarar mi veriyormuş?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sonrasında hafif kanama olabilir, regl ise normalden biraz daha fazla olabilir, kan pıhtıları da olabilir parça halinde, görürsen şok olma diye söylüyorum minnoş

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkürler Arya

Durum
    Kıdemli Üye

Biyopsi yapılalı 10 gün oldu. Kanamalarım bittti ilk 4-5 gün cok hafif devam etmisti yok denilecek kadar. Yapılırken çekelenmeyi en cok hissettiğim ve zor aldığı taraftaki kasığım her gün, gün icinde ara ara ağrıyor. Normal mi?

Bu Konu için Etiketler