Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv mi değil mi?? birkaç soru

Durum
    busy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv mi değil mi?? birkaç soru

merhabalar, ben vulvamın içinde ve iç dudaklarda yuvarlak kitleler fark ederek doktora gittim. içindeki lezyonlar çok fazlaydı, doktor yağ bezesi de siğil deolabileceğini söyledikten sonra smear aldı ama sağlık güvencem olmadığından testi yaptıramadım öğrenciyim çok masraflı her şey. daha sonra travazol krem verdi 5 gün kadar kullandım, travazol mantarla ilgili biliyorum ama 4. gün iç dudaklarda siğil sandığım şeylerden biri aşırı bir ağrıyla düştü. şu an genital bölgemde bir şey daha çıktı tenimin renginde ve sivri bi çıkıntı arada küçülüp büyüyor ve renk değiştiriyor. kendim kontrol ettiğimde de içerdeki belirtilerin epey azaldığını fark ettim. sormak istediğim şu, siğil bu şekilde düşer mi, azalır mı? bir de geçen sefer jinekologa gitmiştim cildiyeye gitmek daha doğru bi sonuç mu verir? ayrıca dilimin kenarlarında ve altında da faranjit sonucu ortaya çıkan kabarcıklar gibi şeyler çıktı ve artıyor sürekli... hpv ise ağızda bu kadar hızlı ilerler mi? teşekkür ederim şimdiden🙏🏼

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv mi değil mi?? birkaç soru

Öğrenciyseniz eğer otomatik olarak ssk olabiliyor öğrenci belgenizle ssk ya gitmeniz gerekebiliyor. O kremde kortizon olduğu icin siğili aşırı tetikliyor. Belkide siğil değildir. Bence önce testlerinizi yaptırıp tipleme ve smear aldırıp sonra karar verirseniz daha doğru olur. Cildiye kriyo yapsa bile tipini ve cin olusumunu öğrenebilirsiniz. Ağızda oluşumu daha zor biz forumda genelde bunu çok düşünüp çok kafa yorduk. Bi kbb doktoruna görünmeniz daha iyi olabilir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Busy, sana tavsiyem başka bir doktora daha görün canım. Çünkü doktorda siğil de olabilir yağ bezesi de demiş ama genital bölgede patır patır hemen yağ bezesi çıkmaz yani. Zamanla olursa olur. O sebeple başka bir doktor seni daha rahatlatacaktır diye düşünüyorum.
    Ağız konusunda da oral hpv aslında çok sık görülmüyor, yani elbette var ancak genital bölgedeki hpv kadar yaygın değil ve ağızdan bulaşması genital bulaşmadan daha zor. Bu senin kendi evhamın olabilir ama için rahat edecekse kbb ye görün bence de.

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Worse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende bir soru sormak istiyorum. Erkeğim. Siğiller sadece siğiller değen yerlerde mi çıkar yoksa virüs bulaştıktan sonra genital bölgenin herhangi bir yerinde çıkabilir mi ?

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İlk siğil nasıl oldu

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Worse, hpv vucuduna girmişse genital bölgedeki herhangi bir yerde siğil çıkabilir.

Bu Konu için Etiketler