Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba..

Durum
    Bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba..

Merhaba ben kendi hikayemi anlatıcam uzun olacak biraz.
    bir ay önce genital bölgemde kaşıntı ağrı hissettim kaşıdıgımda elime bir sertlik geldi. Daha önce yoktu. Benim vücudumda benler, et beni çoktur ama bu farklıydı. Aklıma sigil geldi çünkü eski erkek arkadaşımda siğil vardı prezarvatifle koruduğumu sanmıştım ama cahillik işte. Bir kez birlikte olduk, prezervatig kullandık ertesi gün doktora bu durumu anlattım bulaşır mı diye. Sorun olmayacağını kafaya takmamak gerektiğini söylediler.
    Daha sonra Siğili fark ettigimde cildiyeye gittim baktı evet sigil diyerek hemen kriyoterapi yaptı, sabah akşam fucidin kullan bir hafta sonra kontrole gel dedi. Bir hafta içinde o siğiller düştü iki tane siğilim varmış. Birisi iç tarafa doğru birisi dış taraftaydı. Bir hafta sonra kontrole gittiğimde küçük siğiller var onlara yapıcam dedi tekrar kriyoterapi yaptı. Bu arada kadın Doğuma da göründüm aynı zamanda akıntı şikayetim vardı. Klamidya pozitif çıktı. Antibiyotik tedavisine başladım. Erkek arkadasım da bir başka doktora göründü, onda bir problem çıkmadı. Kan idrar tahlilleri temiz.
    Doktorum bana klamidya negatif olana kadar ilişki yasak dedi. Dediği gibi yaptık 3 hafta doldu kontrole gittim klamidya negatif olmuş çok mutlu oldum. Hpv genotiplendirme testi ve smear testi de yaptırdım. Sonuçlarını bekliyorum. Bir buçuk haftadır cildiyeye gidemedim şu an minik sigillerim var gibi hissediyorum. Bu süreçte hpv testini beklemekten başka bişey yapamıyorum. Sizin önerileriniz neler ?
    Bu süreçte cinsellik nasıl olmalı ?
    ahcc yi araştırdım fiyat çok yüksek geldi su an onu alma imkanım yok. Çok üzgünüm bu konuda

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Merhaba..

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bu süreçte kısacası cinsellik olmamalı. Özellikle yapıcam diyorsan o zaman siğilin yokken ve kriyoterapi sonrası iyileşmişken yapmalısın

Bu konuda hpv pozitifken nasıl cinsel ilişkiye girersiniz diye bir yazım var şuraya ekleyeyim:

HPV ve CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK ? | HPV POZİTİF | FORUM: HPVLİYİZ.COM

Henüz sürecin çok başındasınız hpv bugün yarın vücuttan gidebilen bir virüs değil. Smear testleri %25 yanılma payı var aklınızda olsun. Eğer smear temiz gelmezse muhtemelen kolposkopi yapacak doktor. Eğer smear temiz gelirse ok fakat dediğim gibi yanılma payı yüksek %25 az bir oran değil ve işin kötü yanı burda leep olmuş kişilerin hepsi smear testinin yanılgısına uğradı. Smear'de bana ascus gelmişti ve biyopsi yapıldığında cin 3 çıkıp kanserin kıyısında olduğumu öğrendim. Benim gibi 2-3 kişi var forumdan benle aynı olayı yaşayan o da yazılanlardan gördüğüm kadarıyla.

Size önerim bol bol yeşil çay için artık, şeker ve tatlı aşırı kullanmayın, kefir için. Mümkünse ahcc kullanmaya buna bütçe ayırmaya çalışın. Çünkü en kısa yoldan kurtulma yolu bu.

Durum
    Banlı Üye

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Admin

Yeşil çay bilimsel olarak hpv geriletme konusunda kanıtlanmıştır corto Bunu bizzat kendi hpv zamanlarımda arastırarak ögrenmiştim. Ama tabi çok ciddi bir şey beklemeyin HPV geriletme dediysek, siz yine de için ama faydalı bir şey.

Durum
    Banlı Üye

Durum
    Yeni Üye

Corto ve arya teşekkür ederim.. smear testim temiz çıktı. Bu güzel haber. Hpv testimi bekliyorum. Bugün cildiyeye gösterdim siğil yok daha önce yaptıklarımızda iyileşmiş dedi et beni vardı onu düşürelim dedi kriyoterapi yaptı öyle. Buna da sevindim. Çok az üstlerinden geçti kriyoterapiyle. Hpv testi negatif çıkar inşallah. Yoksa neden siğiller çıktı ki kafamı kurcalıyor bu da..

Durum
    Admin

Siğil varsa hpv testinin negatif çıkma ihtimali yok üzgünüm.
    Siğil çıkmasını sağlayan şey hpv virüsüdür zaten

Durum
    Yeni Üye

Merhabaaaa
    Hpv sonucum çıktı. Birazdan doktoruma göstericem. Hpv DNA negatif yazıyor.
    14 tipe bakılmış yüksek risk grubu hepsi. Benim son durumum bu

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Bu Konu için Etiketler